Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Auto za zlato!

Recommended Posts

Ma ja sam samo daleko zabrinutiji da li će sutra imati ko da nas leči i operiše, ili da li će imati ko da nam proizvodi hranu od toga da li će neki sport postojati u Srbiji...

A vezano za FAS - rekoh već da verovatno mole boga da u kolektivnim sportovima ne osvojimo zlato. Bilo bi im lakše i ne bi dolazili u ovako neprijatne situacije

Kad si dotakao pitanje izgradnje infrastrukture, šta reći na ovo:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2016&mm=08&dd=30&nav_id=1171156

Obrati pažnju na plan za rokove završetka radova za nešto što se kod normalnih ljudi izgradi za godinu, dve

Ne prestaju da nas prave budalama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se zbog off-a ali...

Moram da pohvalim lounge na aerodromu Nikola Tesla. Nov je, razumem, ali vrhunski sređen, ok klopa, ljubazno osoblje. Jedan od boljih u kojima sam bio. Mislim da će to izgurati.

 

Sa druge strane, kad god mogu da biram, biram Etihad jer su bolji od Air Serbia aviona. I Etihad ima najbolji Loyalty program.

 

I to za lekare je isto tačno. Drug je zakazao operaciju žuči u Zvezdarskoj bolnici, čekao nekih mesec dana, došao u dogovoreno vreme i samo su ga vratili. Nemaju anesteziologa nijednog, svi dali otkaz odoše u Nemačku. 

A to je bilo u aprilu i dalje čeka da mu se jave 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, totti said:

Kad si dotakao pitanje izgradnje infrastrukture, šta reći na ovo:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2016&mm=08&dd=30&nav_id=1171156

 

To za BEG je plan detaljne regulacije. Dobro je što su izašli sa tim planom pre nego se BEG proda ili da u koncesiju. Sve je to već bilo i u master planu za Aerodrom iz 2003. godine, evo:

 

beg2025.jpg

 

Kao što vidiš, prethodni ''okvir'' je predviđao period od 2003. do 2025. godine.

To je samo pravni okvir po kome će se jednog dana, ako bude trebalo, i ako bude trebalo sve od pobrojanog - izdavati saglasnosti i dozvole. Nije nikakav plan izgradnje. Ali, naši novinari to nisu u stanju da objasne ljudima, sam BEG im to ne objasni...i eto zabune onda.

 

--------------------------------------

 

Inače, evo kako u RUS časte svoje sportiste:

 

Ruski osvajači medalja dobijaju BMW X6, X5 i X3

 

114825-bmw%20x6%201.jpg

 

Kako prenosi Srna, ruski sportisti koji su osvojili zlatne, srebrne i bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru dobiće na poklon SUV modele marke BMW. Svih 19 osvajača zlatnih medalja dobiće luksuzni krosover ''X6'', 18 osvajača srebrnih medalja primiće model ''X5'', a 19 osvajača bronzanih odličja kao nagradu dobijaju model ''X3'', prenosi TASS. Automobili će biti predati sportistima posle tradicionalnog sastanka sa predsednikom Vladimirom Putinom u Kremlju. Ruski olimpijski tim završio je takmičenje u Riju na četvrtom mestu po broju osvojenih medalja.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz bojazan da budem pogrešno shvaćen , ipak poklon je poklon.

U to ime moje pitanje bi se odnosilo i na naše paraolimpijce.

Postoji li neka opcija u vidu nagrada za iste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam samo da su paraolimpijce nešto častili prošli put, ne znam tačno koliko, ali u domu gde borave se skuplja sa svih strana za jedna obična kolica, iznajmljuju bus kad treba da se voze negde,a moj drug im je šofer, naravno besplatno......da ne nabrajam dalje!

Ne mogu da se otmem utisku da je svo ovo frljanje sa novcem i automobilima jedna velika reklama trenutne vlasti, nažalost!

Kad budu uložili novac u sportske hale i omogućili svoj zainteresovanoj deci da se bave sportom koji žele onda nek rade što rade sad. Trebalo je samo slušati skoro Karakaševića kako iznosi istinu o stonom tenisu, da ne pričamo o drugim sportovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/2/2016 at 1:21 PM, Mijailović P. said:

U to ime moje pitanje bi se odnosilo i na naše paraolimpijce.

 

Postoji li neka opcija u vidu nagrada za iste? emoji4.png

 

Iste novčane nagrade za medalju na igrama kao i za olimpijce:

http://sport.blic.rs/ostali-sportovi/paraolimpijcima-iste-nagrade-za-medalje-kao-olimpijcima/4t9689w

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/2/2016 at 1:35 PM, knezevic76 said:

Ne mogu da se otmem utisku da je svo ovo frljanje sa novcem i automobilima jedna velika reklama trenutne vlasti, nažalost!

Kad budu uložili novac u sportske hale i omogućili svoj zainteresovanoj deci da se bave sportom koji žele onda nek rade što rade sad. Trebalo je samo slušati skoro Karakaševića kako iznosi istinu o stonom tenisu, da ne pričamo o drugim sportovima.

 

Nekada su naši atletičari tokom jeseni/zime išli u inostranstvo na pripreme jer u Srbiji nije postojala hala za njih. Napravljena je.

Nekada su naši vaterpolisti ''prosili'' termine na bazenima jer je svaki bazen više voleo da naplati termine raznim školama plivanja i individualnim plivačima, nego da ustupi vaterpolistima. Napravljen je centar samo za vaterpolo tako što je posle EP u januaru ove godine kompletan bazen prenešen u Vrnjačku Banju.

Neko je ispravno zaključio da naši najuspešniji atletičari dolaze iz regiona Raške, i uopšte zapadne Srbije. Kažu da je zbog veće nadmorske visine na kojoj treniraju sportisti iz tih krajeva (Novi Pazar, Sjenica), pa kad im se organizam privikne na tamošnji razređeni vazduh pokažu još bolje rezultate kada siđu na ''normalnu'' nadmorsku visinu. Zato se tamo trenutno pravi atletski stadion.

Mnoge sportske hale po SRB su obnovljene u proteklih 5 godina, pa smo tako mogli da vidimo da se Davis Cup igra u Kraljevu, reprezentacija igra u Nišu (rukomet, čini mi se da je bio još neki sport), dok se ranije sve to igralo samo po BG i nešto malo NS.

Stadion Tašmajdan u BG je konačno završen, potpuno obnovljen.

Paradoksalno, ali u najgorem je stanju infrastruktura onog sporta u kojem ima najviše keša, tj. u fudbalu. Stadioni su, naročito najveći su u katastrofalnom stanju. Ima manjih stadiona po SRB koji su ok, ali ona dva najveća ne znaš koji je u gorem. Pitanje je dokle će moći na njima da se igraju međunarodni mečevi.

 

Ali, to je sve profesionalni sport. Stvaranje uslova za njega.

Amaterski sport je ono što je jednako važno za državu. Da nacija komplet ima kulturu bavljenja sportom, pa kao rezultat toga imamo zdravije građane. Trenutno, faktički za šta god se odlučiš, trebaju da se plaćaju termini nekome. Sve je privatno. Čak i ono što je država napravila poput školskih sala, sklopljeni su ''dilovi'' sa direktorima škole da se sale iznajmljuju (vikendom uglavnom), mada ima i onih koji radnima danima naplaćuju termine nakon završene nastave.

Bazične stvari, tj. plivanje, gimnastika, atletika...tu još mnogo mora da se uradi kako bi građani mogli da se amaterski bave tim aktivnostima bez da moraju da plaćaju svaki termin nekom privatniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...