Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Auto za zlato!

Recommended Posts

Moja greska, nisam gledao datum vesti, ali jeste za Rio 2016.

Moguce da je odluka promenjena, da. Ili je samo predstavljena tako da izgleda bolje.

Sa druge strane ne svidja mi se sto oni na svom zvanicnom sajtu nemaju nikakva saopstenja za javnost, vesti, bilo sta slicno. To je zamerka svakako i za sajt i za njih kao jednu ozbiljnu firmu. 

Sve se svede na natpise u novinama. Ili eto ovde.

Sto svakako nije njihov zvanican vid oglasavanja.

 

Zaista bih voleo da podele svima po auto. To je vec nagrada koja je lepa. Naravno, ukoliko tu opet ne snosi drzava pola auta i slicno. 

 

Eto proveri, pa necemo imati nedoumice. :) Svima ce biti lakse da je tako kako je u naslovu. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, neshaoct said:
"...svaki Olimpijac koji osvoji zlatnu medalju  na predstojećim Olimpijskim Igrama u Riju, dobiće na poklon FIAT 500L!..."

 

Ovde nije jasno da li samo svaki naš olimpijac, ili će i Bolt npr. dobiti auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolt ce da dobije 3 komada na poklon

a vatrepolistima vala treba svaom od njih da se da 500L i to onaj u najjacoj opremi zasluzili su,al i ostali nasi sportisti koji su osvojili medalje

svaka cast za tim Srbije na olimpijskim igrama u Riju

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Bingodalton said:

Moja greska, nisam gledao datum vesti, ali jeste za Rio 2016.

Moguce da je odluka promenjena, da. Ili je samo predstavljena tako da izgleda bolje.

Sa druge strane ne svidja mi se sto oni na svom zvanicnom sajtu nemaju nikakva saopstenja za javnost, vesti, bilo sta slicno. To je zamerka svakako i za sajt i za njih kao jednu ozbiljnu firmu. 

Sve se svede na natpise u novinama. Ili eto ovde.

Sto svakako nije njihov zvanican vid oglasavanja.

 

Zaista bih voleo da podele svima po auto. To je vec nagrada koja je lepa. Naravno, ukoliko tu opet ne snosi drzava pola auta i slicno. 

 

Eto proveri, pa necemo imati nedoumice. :) Svima ce biti lakse da je tako kako je u naslovu. :) 

 

Šta si navalio, nama ionako nema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Bingodalton said:

Sa druge strane ne svidja mi se sto oni na svom zvanicnom sajtu nemaju nikakva saopstenja za javnost, vesti, bilo sta slicno. To je zamerka svakako i za sajt i za njih kao jednu ozbiljnu firmu. 

Sve se svede na natpise u novinama. Ili eto ovde.

Sto svakako nije njihov zvanican vid oglasavanja.

 

Klik na:

http://www.fiatpress.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kaze, lepo su napisali u saopstenju :) Kakva patka :) Ova reklama sad treba da bruji svuda.

Ne znam jel Fiat ista poklanjao sportistima u Italiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlatni sportisti za volanom Fiat 500L

 

IMG_3197.jpg

 

 

''Automobili za zlato'' uručeni predstavnicima Olimpijskog komiteta 

 
Danas, u prostoru Fiat izložbenog salon u centru Beograda, zvanično su uručena dva automobila Fiat 500L kao nagrada izuzetnim sportistima Srbije koji su osvojili zlatna odličja na nedavno okončanim Olimpijskim igrama u Riju. Zvaničnom uručenju ključeva prisustvovali su Državni sekretar Ministarstva omladine i sporta gdin Predrag Peruničić, Generalni sekretar Olimpijskog komiteta Srbije gdin Djordje Višacki, reprezentativci Srbije i predstavnici Olimpijskog komiteta. Ključeve automobila predala je generalna direktora kompanije FCA Srbija, Silvija Verneti Blina (Silvia Vernetti Blina) koja je tom prilikom istakla: ''Kompanija FCA Srbija je lider u automobilskoj industriji Srbije, a kroz svoje učešće ne samo u proizvodnoj, već i u socijalnoj sferi može se svrstati u red kompanija koje se sa ponosom mogu izdvojiti kao NAJBOLJE IZ SRBIJE! Kako najbolji uvek idu sa najboljima, kompanija FCA Srbija odlučila je da među prvima podrži Olimpijski komitet i postane deo TIMA ZA RIO 2016.''

 

IMG_3179.jpgIMG_3214.jpg

 

potpis.png

 

--------------------------------

1 hour ago, bojankov said:

Tako da je nesha malo zeznuo ovaj put ...

 

Šta sam zeznuo, slagao?

 

On 8/22/2016 at 0:26 PM, neshaoct said:

Nije problem da se direktno pita Fiat ako se smatra da je vest od pre par nedelja nejasna... ;) tj. jesu li promenili odluku kao što sugeriše iz svog teksta novija zvanična informacija, ili nisu. 

 

Eto, nisu ništa promenili, samo su ''lepše'' napisali novije saopštenje što i jeste posao Marketing i PR sektora. :D 

Ja sam verovao da su eto promenili i odlučili da daju koji auto više, drugi ljudi su smatrali da to ne znači više automobila nego jedan po savezu...i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pricao si da ce dobiti svi po jedan ako osvoje medalju u grupnim sportovima a ne znam ko je tvrdio da nece nego samo jedan savezu :-) cak si i tvrdio da je reklama stara vijest...pa to si zeznuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, bojankov said:

Pa pricao si da ce dobiti svi po jedan ako osvoje medalju u grupnim sportovima

 

Ja sam postavio saopštenje FCA. To vidiš po tome što ispod takvog teksta uvek stoji logo FCA. Dakle, nisu moje reči, nisam ja pisao...ja sam samo taj koji postavlja tekst koji stigne od FCA, zato stoji logo na kraju teksta da bi se to znalo.

Ja sam taj tekst shvatio da svako dobija po jedan. Drugi ljudi su shvatili da savez dobija jedan.

Onda sam rekao ''ok, možemo pitati Fiat da pojasni''...i to je to. Nisam nigde rekao nikome ''budalo, pojma nemaš, svi dobijaju po jedan''...nego sam rekao ''ok, možemo da pitamo da pojasne''. :)

 

32 minutes ago, bojankov said:

cak si i tvrdio da je reklama stara vijest...pa to si zeznuo...

 

Pa, zar nije postavljena stara vest? Dao sam i link ka toj istoj vesti i ovde sa foruma...

Čovek koji ju je postavio se čak i izvinio zbog toga:

 

On 22.8.2016. at 4:42 PM, Bingodalton said:

Moja greska, nisam gledao datum vesti, ali jeste za Rio 2016.

Moguce da je odluka promenjena, da. Ili je samo predstavljena tako da izgleda bolje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bojankov

 

Je l nisi u stanju da razlikuješ moj tekst, moje mišljenje, od onoga kada se samo kopira nečiji tekst?

Kako bi se to bolje razlikovalo, na kraju tuđih tekstova stoji logo FCA, ili stoji ''preuzeto sa Auto Blog'', ili šta već...video si to sigurno 100 puta na forumu.

 

Kako ćeš shvatiti bilo koju vest na forumu je tvoja sloboda. Valjda istu tu slobodu imam i ja. Ili, nemam?

Ja sam shvatio da svi dobijaju po jedan, ti i ko još ste shvatili da savez dobija jedan. Nisam nikoga ubeđivao, govorio da nije u pravu, nego sam rekao ''ok, onda možemo da pitamo da nam pojasne...''

 

Uostalom, vidi...ako ti toliko znači iz ne znam kog razloga, sastavi tekst koji treba da piše oko priznanja ovoga ili onoga, ja ću da ga odštampam, uramim, udarim pečat Kluba i da ti svečano uručim. Nikakav problem ako ti je toliko važno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sramota, trebali su vaterpolisti + stručni štab dobiti po jedan. Ako je za FCA puno 20 automobila nisu se trebali prsiti. Još najjeftiniji model. Makar da je 1.6 mjtd. 

Ako vaterpolisti nisu zaslužili ne znam ko jeste

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah, nasmejah se

 

Promocija ih je koštala max 20k evra, automobili s lagera, reklama na sve strane, FAS ispade dobar, pokupio pare od države (doduše još im autoput nisu uradili do fabrike).

S jedne strane, Štefanek dobio jedna i vaterpolo savez jedna. Da su u pitanju košarkaši, ne bih ništa rekao, finansijski su obezbeđeni. Najveći ugovor u istoriji vaterpola svojevremeno potpisao Šapić za 100k sa Kazanjom (mislim da je tolko Koroman imao kad je došao u Zvezdu svojevremeno!!!).

A ovi što su mlađi, koji igraju u Partizanu, šta misliš kad će steći za nov auto, pa makar i 500L?! Pogotovo što kad imaju trening ne znaju da li će vode biti u bazenu a kamoli kad će stipendija. 

 

Bio bi dobar podstrek dati im auto radi popularizacije sporta koji odumire i kojeg igraju zemlje exYu+Mađarska. I sporta u kojem smo bez premca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, andreja.micovic said:

pokupio pare od države (doduše još im autoput nisu uradili do fabrike).

 

Radi potpune informacije:

- u pitanju je obilaznica oko KG planirana još u drugoj polovini 80-tih, ona nije put samo za potrebe fabrike, plus pravac od Batočine do KG kojim će se isto tako odvijati javni saobraćaj, a ne saobraćaj samo za potrebe fabrike.

- država je vlasnik 33% fabrike, tako da niko nije pokupio ništa, nego država ulaže u fabriku u kojoj je suvlasnik. To je različito od subvencija koje država daje za tuđu imovinu (za razne fabrike po SRB u kojima je država 0% vlasnik), ali pošto taj ''detalj'' nije interesantan za medije, onda se provlači priča o tome kako jadna država daje. Država sutra može da dobije par stotina miliiona evra za svojih 33% vlasništva...ali, nekako neće da proda. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da su u pitanju košarkaši, ne bih ništa rekao, finansijski su obezbeđeni. Najveći ugovor u istoriji vaterpola svojevremeno potpisao Šapić za 100k sa Kazanjom (mislim da je tolko Koroman imao kad je došao u Zvezdu svojevremeno!!!).

A ovi što su mlađi, koji igraju u Partizanu, šta misliš kad će steći za nov auto, pa makar i 500L?! Pogotovo što kad imaju trening ne znaju da li će vode biti u bazenu a kamoli kad će stipendija. 

 

Bio bi dobar podstrek dati im auto radi popularizacije sporta koji odumire i kojeg igraju zemlje exYu+Mađarska. I sporta u kojem smo bez premca. 

A čekaj, što je iko dužan da im da i dinar? Ja da odlučujem, ne bih dao ni auto ni pare. Sport je izvorno nešto drugo, a ne profit. E sad, što je vremenom u većini slučajeva postao to što je postao, druga je stvar. Ali onda svako ko hoće i finansijski da se debelo okoristi od sporta nek' izabere neki profitabilni.

I ovde na forumu ima stotine mlađih za koje je takođe pitanje kada će i da li će moći da kupi nov auto. U čemu je razlika između njih i vaterpolista, džudista, atletičara ili košarkaša? A da ne spominjem i uvođenje nacionalne penzije i deljenje stanova za osvajače medalja na takmičenjima, dok je sa druge strane pitanje da li će iko od nas i dočekati penziju...

Inače, ne bih mogao više da se složim sa akademikom:

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/ko-to-sakom-i-kapom-deli-nase-pare-akademik-objasnio-zasto-je-vratio-nagradu-grada/51ts2k6

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti I ja se slažem sa akademikom u potpunosti! Za te nacionalne penzije i nisam baš jer su neki od nas išli u školu do 24-25, obrazovali se i pitanje je da li će i kad dočekati penziju. Sve što sam hteo da kažem da je FAS dobio reklamu na sav glas za male pare (pod ovim mislim da su sve novine i televizija objavili dodelu 2 automobila). Ovo sa njuza opisuje na šta ta dodela liči. Neki sportisti su toliko favorizovani u domaćim medijima i od strane države kako nas predstavljaju (od šetanja kera do slika sa splavova), dok ostali ne budu podjednako ispoštovani kada se deli kolač. To je bila poenta.

 

@neshaoct Mislim da je daleko potrebnija kompletna obilaznica oko Beograda nego obilaznica oko Kragujevca. Za Beograd su postojali planovi još 70tih, početo kopanje tunela Straževica 1991. ili tako nešto. Da nije došao FIAT ne bi se ni pokrenula tema puta do Kg, bilo bi tako kako jeste ili bi se jedan deo počeo da ovi s vlasti malo operu pare (kao i ova smejurija Ub - Preljina, čitavih 40 km moći ću ići 120 km/h, a dok dođem do Uba ili do tog autoputa...). Za ovih par godina, a zadnjih 5 godina sam više puta godišnje išao tuda, napravili su put samo nebezbednijim stalnim pomeranjem traka i adekvatnim neobeležavanjem puta. Umesto da bude što pre gotov, da svi imaju korist od njega, samo se sporije vozi. Pitanje je samo kad će ga završiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...