Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Mislim, ali nemojte me bas uzimati za sigurno, da je takav display kao sto je na tri desne slike isao u Giu u boljim opremama do prvog facelifta (2010-2014), nakon cega je isao samo takav do drugog facelifta (2014-2016), posle cega je isao crni sa vecom rezolucijom. Znaci takav kao sto je na levoj slici, je isao u najnizoj opremi do 2014, ima par takvih auta na PA, recimo u izvedbi 1.4 tb 105 ks... 

 

Ali svakako je moguce da je bilo raznih brljavih mikseva fabricki, a o naknadnim ugradjivanjima/zamenama da ne govorimo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbrka kao kod Grandea!

Takav ekran je bilo izgleda moguće doplatiti  i u klot verziji i apsolutno nije vezan za neki paket opreme. Standard je bio onaj mali sa dva reda u kompletu sa univerzalnom ins tablom koju su delili benzinci i dizeli.

Polako ali sigurno mi se Italijanski auti počinju gaditi!  Jedino pravilo je što veća ušteda pa sa 200 000 km izgledaju kao da imaju pola miliona! Kvalitet i debljina materijala na sedalima u top verzijama opreme je na nivou početnog ili srednjeg paketa kod drugih proizvođača. Pa Dacia ima deblji tekstil na sedištima a debljina laka je posebna priča! Kada sam tražio auto hodao sam po placevima sa meračem. Nisam video ni jednu Daciu ali drugi proizvođači imaju najmanje 30 posto deblji lak!

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, horvat said:

Mislim, ali nemojte me bas uzimati za sigurno

Sto se Zabara i opreme tice, prilicno sam ubedjen da ni oni sami nisu sigurni :lol: , tako da opusteno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to od početka govorim!

Ista oprema i boja i dan proizvodnje a mogu biti različiti što se elektronike tiče. Nije mi jasno kako ti auti uopšte rade i kako se oni u proizvodnji bore sa time!

Fiat grupa je jedinstvena na svetu po tome. Kao da je svaki ručni rad.

Na kraju ću i ja kao i Marko kupiti neko čudo nemačke tehnike i nakriviti kapu. Mada trenutno naginjem Francuzima zbog cene najviše....

Jbg a stari Alfista...

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, Zvezdo said:

Fiat grupa je jedinstvena na svetu po tome. Kao da je svaki ručni rad.

Naravno, unikati :lol: .

Mada, mislim da su pocetne verzije Stila bile sampioni po tom pitanju, kao jedan od prvih modela sa primetno vise elektronike. Sta se tu tek "guralo" i mesalo (sto sam narocito iz licnog iskustva dobro naucio), ovo posle je sve banja :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt svi nesto ogorceni na Italijane, bas vas tesko naterati da uzmete neki fauve. Ako se nadje dobar primerak trazenog auta, kakve veze sta je fabrika gurala i kakve su opreme stavljali. Mos misliti. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i Scenica ima goooomila verzija!

Razne kombinacije sedišta, radio uređaja, klimatizacije i navigacije! A na svima piše XMOD! Tome dodajte i "stručne" naslove prodavaca i eto konfuzije. Štos je da svi Evropljani nude goooomilu opreme kao dodatnu, Japanci i Koreanci imaju striktno formirane pakete opreme! 

Što kaže Deki, zar je bitno koji je naziv paketa ako ti odgovara!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno iz posla znam da recimo kod VAG grupe, za svaki deo elektronike postoji vise proizvodjaca, i iako oni spolja izgledaju potpuno identicno, iznutra je funkcionalnost implementirana potpuno drugacije. Tako da kod potencijalne zamene, ume da bude problema oko "uparivanja". I to se tako gura "u stereo modu" na aute istog godista/opreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3.3.2019. at 9:02 AM, Zvezdo said:

Polako ali sigurno mi se Italijanski auti počinju gaditi!  Jedino pravilo je što veća ušteda pa sa 200 000 km izgledaju kao da imaju pola miliona! Kvalitet i debljina materijala na sedalima u top verzijama opreme je na nivou početnog ili srednjeg paketa kod drugih proizvođača.

Ne bih se složio, jer iz ličnog primera znam da nije tako. Svaki auto će sa 200k izgledati kao da ima pola miliona ako se ne održava. 

Kod mene 147 sa 12 godina starosti i 220k km izgleda tako da nisam mogao da nađem 6-7 godina mlađi auto koji će u tom nivou biti estetski očuvan.

Sedišta su po kvalitetu sigurno u samom vrhu. U boljem su stanju nego kod BMW-a koji je mlađi 6 godina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa ima donekle deblje materijale ali Fiat tanko da tanje ne može biti u početnim paketima!

Japanci koji su poznati po tankom laku imaju deblji lak nego Fiati i Alfe. Lično sam mnogo puta merio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za lak verujem, tačno je da je ostljiv. I na najmanji dodir ostaju risevi, paučina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sta mogu da kazem, da do sada uvek kada sam farbao neki od svojih italijanskih auta, nikad nisu uspeli pogoditi nijansu. Istovremeno su isti ti limari farbali druge aute tako da se savrseno uklope sa fabrickom nijansom... E sad, da li bas nemam srece, ili je to posledica nekog procesa menjanja nijanse tokom vremena - ne znam... Ali def nisam ni ja bas zadovoljan farbom. Pri tom, Fiat ima dosta kracu garanciju na karoseriju. Recimo Renault ima 12 godina, Fiat samo 8... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalik boja ne može da menja svoju nijansu tokom vremena.

Lak može da se oljušti, da se stvore risevi(paočina), izgubi sjaj, ali da se boja menja tokom vremena, ne može. 

Iskreno, viđao sam Vagene, Mercedese i BMW-e sa mnogo gorom limarijom u odnosu na fiat. 

Na mom Polu, koji jeste star(2002g.), već drugi put se menjaju sajtne i krila zbog truleži. 

Imam dvojicu drugova koji voze e46. Kod jednog je auto truo toliko da je za otpad. Svaki komad lima mu je truo.

Kod drugog je bolja situacija, ali takođe je radio sajtne...upitno je u kakvom stanju mu je pod. 

U firmi gde radim, dok nije rashodovana, C klasa W203 je rađena sigurno dva puta jer je trulila. 

Bratov ML 2009 godište, još pre par godina, pre nego što ga je prodao, je trulio po rubovima, čak su mu i zadnja vrata počela da dobijaju bubuljice. 

Ima još primera, da ne nabrajam. Činjenica je, opet kažem, da održavanje mnogo utiče na brzinu propadanja limarije, ali svakako mislim da Italijani nisu najgori po tom pitanju. 

Alfa kod mene nema ni jednu tačku hrđe ili slično... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduse, nisam nikad imao metalik boju na autu. I sto se tice korozije, stvarno nikad ni najmanjih problema ... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bum.

 

I ona dizelka sa istom tom opremom je bomba, mozda cak i lepsa meni, al 11.500.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine su 1750 TBI isle blago slupane za ~9.000e... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne slazem se, mislim da ova moze da se proda mnogo lakse one one prve QV koje stoje mesecima za iste ove pare em starije, em u losijoj opremi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja se ne bih slozio deki, ovo ce da ode za ove pare, bukvalno koliko treba prvom da stigne da izvadi pare i odveze se do Mojsinja :) Karikiram malo, ali to je to :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da vidimo, prilicno sam siguran da se ovo nece prodati :) 

Ovaj auto kupuju samo "virus" ljudi kojih i nema nesto mnogo.

Druga stvar, ovaj lik je iz Mojsinja vidim da valja delove, vrlo moguce da je auto prodat vec odavno i da je uvezen po narudzbini a da stoji ovde samo za slikanje i promociju. Takve slucajeve sam vec vidjao.

 

Na oglasima stoje i ove "narodske" Alfe bas dugo neke i po godinu dana koliko ja pratim oglase, a svakako je veca sansa bila da neko kupi takve nego ovakvu. :)

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sto kaze Deki - na papiru jedno, a na terenu kada malo zagrebes i krenes da se interesujes i razgledas totalno drugacije. Pratio sam ih ja jos i ranije dok sam trazio zamenu za Stila.

A kod prodavaca koji su tvrdoglavi, eno pustaju polako korenje po placevima. Ne da stoje godinu, nego neke cak i po dve godine, samo sto ja vidim... Nije mi jasno gde im je logika da ne popuste za 2-3 stotke od onoga za sta se drze i taj novac okrenu vec nekoliko puta do sada. A od tada popadale po soma-soma i po EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka prva cena im je APP, blejao sam par sati sa ovima iz Aldija i imali su Bembaru GT-a oglasenu valjda na 13700 dosla u poslednjoj turi tipa pre par dana..

Dosao je covek u subotu i ponudio 12700, na kraju su se nasli na 13000 i auto je verujem otisao ( trebao sa majstorom covek u ponedeljak da dodje )..

Zato kazem ko pljune 9200 - 9300 za ovu Alfu ima da ode odmah, ako je ne bude dao nego palamudio ima da se kiseli kao i sve ostale.

Sada mislim da nema QV na oglasima, secam se da su neke stajale i po par meseci, par belih, crvena, ona lupana odvratna itd.. 

Jedino sto je moze prodati odmah i po ovoj ceni je "virus" covek :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sve stoji, ali ovo je znacajno jeftinije od bilo cega slicnog sto je (skoro) ikad postojalo na PA. Pratio sam dosta tih QV Giulietta, i secam se, najjeftinija je bila oko 9h, kasnije spustena na oko 8500 ali je bila slupana! Da ne pricam su domaci primerci sa proverenim i malim kilometrazama (bila je jedna 2011. i jedna 2012.) otisle za preko 13.000e! 

 

Ne kazem ja da nece spustiti covek 200-300e, ali stvarno mislim da je sumnjivo povoljan auto. I ako mu nista ne fali, ovo je onda bukvalno dzabe :) 

 

E sad, ako nesto ozbiljno fali autu, onda povlacim sve napisano... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ga je dobio biiip povoljno, pa hoce da obrne pare sto pre, ko zna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...