Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Takvi detalji poput pragova i sl. zajedno daju dodatni smek i lepotu automobilu. Tj. onaj meni najbolji efekat da je nesto tu cacnuto i drugacije od vecine na ulici, a opet na prvu ne vidis tacno sta :) .

Konkretno Giluliettu bez pragova i tih dodatnih sportskih detalja (kao i Bravo ranije) nisam ni gledao po oglasima, ma kako da su ocuvani. Bar meni, kao du*e i glava, kada poredis tako nesto i klot verziju. Naravno da je najbitnija mehanika ali bogami i estetika :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje mi da je sve vise saljivdzija medju prodavcima Giulietti.

Sem ovih braon sedista na struju, nista posebno.

Tek prvi restyle, skoro 10 godina stara, (napisanih 220 i kusur hiljada km). Nema cak ni pragove koliko vidim, ni fabricke ksenzde, panoramu, alu-pedale, cak ni tamna stakla...

A sve to se ceni 11.000 EUR:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21758344/alfa-romeo-giulietta-sportiva?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

Untitled.thumb.png.e1087f7ac5b37079b6c621fb93c53469.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Nikola031 said:

Meni zapade ova za oko, samo nisam siguran da bih se usudio da iskesiram 11k evrica na nevidjeno (plus uvozni troskovi) jer je auto u Norveskoj:

Screenshot_20230531-233849.thumb.png.817e0fd3034595fcd8b9166acf6bd76e.png

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21684914/alfa-romeo-giulietta

 

Postavio je Ivan još pre par nedelja... auto stvarno dobro izgleda i ja mislim da rizika nema... Plaćanje po isporuci i gotovo. A što se cene tiče - Ne znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

komentarisana je ova, lepo izgleda, a sad sto se tice placanja pa cisto sumnjam da bi taj pristao da mu platis kad dotera auto, ko je lud da doteruje kola na osnovu usmenog dogovora sa nekim taj da hoce tako da radi on bi je sam uvezao, ocarinio i tako prodavao i sigurno bi mnogo pre nasao kupca nego ovako. Tako da rizik u ovakvoj kupovini itekako postoji i sto se auta tice i samog prodavca.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Norveskoj ima vise nasih nego u Nemackoj, ko je ozbiljan ima velike sanse da nadje nekoga da je pogleda, u ostalom ko zna sta ima da kaze i sam prodavac preko telefona prvo. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne mislim bukvalno bre nego nas ima stvarno mnogo. Ne znam cifru ali mislim da je veca od te. Odavde s juga zemlje bar ima mnoogo ljudi tamo. Jedno vreme se islo samo tamo, znam licno bar 10 ljudi :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja drugara u Olsu nema tamo puno nasih tj najvise ih je tamo ali generalno malo je to ljudi u Svedskoj ima mnogo vise.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

u Holandiji još više, e, a što ih nas ima u Švicarskoj, leleeee, za Irsku i Čikago u Australiji da ti ne pričam, a tek kod moje strine u Johanesburgu - cela Srbija!

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inače dobra Alfa...

 

 

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21717928/alfa-romeo-giulietta-16-jtdm-oprema?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

Al su nagrdili auto sa ovim felnama i čeljustima:D,a i u unutra ovaj ekran mi se nesvidja,neverujem da je fabrika,pozadi izgleda kao da ima 300 konja,a i napred je opasan sa lipom i skudetom od novijih djulijeti od 2016te,jel,a ova 2011to.A unutra motor 1.6mjet sa 105PS

fd38afc2c827-1920x1080.jpg

da88cc273c6c-1920x1080.jpg

6a02ac955858-1920x1080.jpg

3cffd00a7c4f-1920x1080.jpg

e41b9d76cbba-1920x1080.jpg

c60270cb1005-1920x1080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno kako im ocajno cuce ove aftermarket multimedije, sa sve onom blendom. Bukvalno kao piletu sise.

Auto je u detaljima nacrtan i zamisljen kao retro i hommage originalnoj Giulietti (trokraki volan, pravobitni radio/navigacija, dugmici ispod, itd.).

Cak su i restyle Giuliettu "nagrdili" sa fabrickom Uconnect multimedijom - bukvalno kao da su samo spustili onaj stari ekran na otvaranje, munuli ga u tablu i razbacali dugmice gde vec mogu da stanu.

Ostatak ne bih komentarisao, sa sve onim lipom napred, bojom felni/celjusti, difuzorima i precnikom cevi izduva kao da ima 1005, a ne 105 KS :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da je neko uzeo ubodnu testeru isekao plastiku i ubacio multimediju :lol: , ovako ne lici na nista , stvarno ovaj primerak izgleda namunjeno i sto ne volim da vidim , preselio se fazon da se alfe ''prave'' da izgledaju kao da su QV kao sto od BMW prave ///M a nije ///M (unutra 2.0D) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felna je TI sa 159ke, po meni odlicna felna koja se lako prefarba i izgledace super, prednji  lip je prenaglasen za moj ukus ali moze da prodje a motorizacja je tanka za sam izgled auta ali jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ova ima dve cevi auspuha,a 105 konja,ja onda moram barem 4 cevi da stavim,moja alfa ima 150 konja  i još je i turbo
Kako 150 konja? Koji je to motor u njoj?

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje Gulijete imaju estetski falinku koja se resava a to je da imaju cvoke od leda. To se naravno da resiti kod masera za lim koji to odrade da se ne vidi ali ja necu to da radim jer bolje mi je da dam dobru cenu pa ko hoce neka radi a i ne mora da radi jer nisu ubijene od leda nego bi ih dosta ljudi i ovako vozilo. 

Zato ce cene biti daleko nize nego sto su ove koje kacite. Ali bas fino nize a kola su sa malim kilometrima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...