Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

2 hours ago, skile86 said:

Evo kako je to izgledalo u inostranstvu a onda je madjionicar @Ivan resio to za 1 min. :D

Mislis, ona matora drtina koja ti je pricala da ne prodajes uopste ili da bar sacekas sa prodajom ako si vec resio :D

Nemojte zaje*avati ljudi, ja sam prvi teska picaj*la i zao mi je bilo sto ne uzeh taj auto. Jedina "mana" mi je bila sto nema fabricki xenon (mada se to lako doradi za smesne pare danas). Pogotovo u kontekstu kasnijeg buma sa cenama, a jedino sto me zadrzalo je sto sam tada relativno kratko imao sada vec bivsi auto, iste klase i u slicnom Sport fazonu. 

Sto je jos smesnije, posle sam trazio isto to, po 30% vecim cenama, uz jos par modela, na kraju zavrsio skroz van FCA grupacije. 

7 hours ago, Bg9905 said:

Da se ujedno zahvalim za preporuku za Gorana, stvarno su profesionalci.

Kad je upicanim i završim sa poliranjem (neće biti skoro, jer ne mogu baš da ostajem bez auta), šaljem slike da je vidite.

Nemamo mi nista od slika, nego navrati na okupljanje da se upoznamo, druzimo i da castis :D

@Dzimbo

Pisi u tefter jos i ovoga :P. A mene stikliraj, donosim prasence prvog slobodnog vikenda. 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih ali 600 800 tako a nemas tu samo boju ima i tehnikalije , ulubi ,debljina plocice korpa lamela itd. meni covek rekao da mi auto vredi 50e  a sve u liniji , prva boja eno krov malo pustio laka ali sve u istoj nista kreceno tehnicki perfekcija  ... sve zavisi ocigledno kako se kome zalomi sta znam , probao bih i pitao bih za najnizu koja odgovara sa makar nekom zaradom pa ako se pogodi u tom trenutku i cenovnom rangu sta ionako ce dobiti aktivu cistu nista na rate ili zamene i sl. Sve zavisi ali da pogadjao bih se sto da ne to je trgovina takva je igra zato su i cene pregruvane da bi imalo mesa za danfa. @dekirs dajes mu cistu aktivu , drugo kad je kreda ili deo deo , ili pravno lice , sto se ne bi pogadjao ? Imas negde nece da spusti njegov zlatni primerak od svih a krntijentina, to ces da kupis ? 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Nasi smo i dalje, braco moja zabarska :D

Sto je najgore ,kod mene u dvoristu je i jedan Opel:sofa:Combo,srecom udaljio sam ga od muse,a alfa je na sugurnom

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Ivan said:

 

Nemamo mi nista od slika, nego navrati na okupljanje da se upoznamo, druzimo i da castis :D

Sa zadovoljstvom. Gde mogu da ispratim kada su okupljanja?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bg9905

Zezam se ja malo na racun ovih forumskih veterana koji se namenjase kola, a prave se i dalje mutavi da caste. Ne zameri ;) .

Konkretno, klupsko BG druzenje imas svakog vikenda. Nedeljom od 18h kod Intera, tj. parking preko puta Crowne Plaze. Prati samo ovu temu i najave ;) :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/27773-redovno-fiat-lancia-okupljanje-beograd/&do=findComment&comment=1677390

 

 

A nadamo se da cemo konacno (posle Corona pauze) nastaviti sa tradicijom velikih klupskih okupljanje i rostilja, videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i prijatnog noviteta na PA :)

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21476155/alfa-romeo-giulietta-qvresmat?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

G siva.PNG

 

Prodavci poznati, auto odlicno izgleda, dobra oprema... Ali cena? Jeste trenutno traznja visestruko veca nego ponuda (zato sto je ponuda ocajna :) ) ali mislim da bas trebas biti alfista i nerealist da bi ovo pazario...

Quote

 

Poenta je da ako Giulia AT8 sa kozom, HK itd kosta 19k (i verovatno fino ispod) koliko onda treba da kosta Giulietta isto 2016 2.0 sa "slicnom" opremom?

Dakle nisam uporedjivao babe i zabe, nego istu marku u 2 razlicite klase... Sa te strane je isplativije uzeti Giuliu nego Giuliettu-vise se dobije za dat novac :) 

 

Evo vracam se na svoj komentar Giulia vs Giulietta. Prozvan sam jer uporedjujem 

Quote

dijametralno suprotna kola, veze ih samo taj znak na haubi i nista drugo. Poredis auto od 19k i auto od mozda 13k?

Skoro da ih veze cena :)

Dakle 14k za prelepu Giuliettu 2017 200kkm ili recimo prosecna Giulia 2016 100kkm (kupljena nova kod nas sa poznatom istorijom) za ispod 15k?

Giulietta je za 2 klase "slabiji" auto, generacijski 6 god stariji... Nema android car play (21.vek je i vecini je ovo bitno). Ima svjoh vrlina ali ima i mana...

 

Ako je ovo realna cena AR G onda definitivno necu biti alfista ponovo :(

 

Edited by KrCicko
Pozicija slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet cu ti reci poredis babe i zabe. Okacio si QV u dobroj opremi poslednji restajling vs klot Djulija manuelac dizel sa 150 konja koja pritom stoji mozda i godinu dana na oglasu. Mozda i bolje da ne budes Alfista :)

Onda da stvar bude gora ubacujes poslednju recenicu vezanu za android car play.. Ipak definitivno ne trebas da budes Alfista. Kupi si nekog Seat Leona i uzivaj u voznji :)

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mat finis , ne znam kolko procentualno ima onih kojima je to in , meni je to odbojno

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno izgleda ova mat djulieta ali tu boju ne bih izabrao nikad iako mi se svidja tu sta god da se desi boji samo farbanje nema poliranja. Komsija skoro imao vespu novu u ovoj boji i padne mu i izgrebe bok, trazili mu neku ludu cifru za farbanje  da je odmah prodao vespu i kupio drugu u klasicnoj sjaj boji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, KrCicko said:

 

Dakle 14k za prelepu Giuliettu 2017 200kkm ili recimo prosecna Giulia 2016 100kkm (kupljena nova kod nas sa poznatom istorijom) za ispod 15k?

Giulietta je za 2 klase "slabiji" auto, generacijski 6 god stariji... Nema android car play (21.vek je i vecini je ovo bitno). Ima svjoh vrlina ali ima i mana...

 

Ako je ovo realna cena AR G onda definitivno necu biti alfista ponovo :(

 

Prosečna Giulia nema za ispod 15k, najjeftinija je 16k ( ili 15990 ako hoćeš precizno ), i to nije prosek. Prosek je, kako vidim, za dizela oko 20k evra. 

 

Ne razumem tvoje dvoumljenje, pošto gledaš Giuliette od 14k evra, dodaj još 2k i kupi Giuliu. Ne vidim svrhu pljuvanja kako se Giuliette preskupe. Pogledaj cene preko pa će ti biti jasno da su u Srbiji i niske cene ( hint: smanjenje kilometraže ). Giulietta je auto iz 2010. godine generacijski, zato nema Car Play ili Andorid auto. To što se 10 godina proizvodila maltene nepromenjena, krivi su smrdljivi Italijani i njihovo "logično" razmišljanje. 

 

Što kaže DekiRS, kupiš lepo Leona, svaki put kad treba da pogledaš centralnu konzolu zažmuriš i rešen problem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP ma ferarija ne bih u mat prodao bih ga odma , koja je svrha ako se ne vidi ona ostrina i linije , mora da bude perfekt ko moja klasika :D onaj body kit da se vidi i dizajn 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dekirs said:

Opet cu ti reci poredis babe i zabe. Okacio si QV u dobroj opremi poslednji restajling vs klot Djulija manuelac dizel sa 150 konja koja pritom stoji mozda i godinu dana na oglasu. Mozda i bolje da ne budes Alfista :)

Onda da stvar bude gora ubacujes poslednju recenicu vezanu za android car play.. Ipak definitivno ne trebas da budes Alfista. Kupi si nekog Seat Leona i uzivaj u voznji :)

Nije QV nego 2.0 TCT koja lici na QV :) btw ima halogenke :)

 

Pupu, daleko bilo, Seat, Skoda, VW nikako, pre bih se za Peugeot odlucio :)
 

Hteli mi to ili ne, multimedia i infotainment "prodaju" auto. Ispada da uz analogne satove treba da ide kasetas? 

 

Quote

Ne vidim svrhu pljuvanja kako se Giuliette preskupe

Ne pljujem, nego samo komentarisem da je ova preskupa. Drago mi je da Alfa Romeo vise ne vazi za jeftin polovnjak, ne spada u automobile koje kupuju Romi jer nema jeftinijih... 

 

Da sumiram: ne pljujem Giuliettu, ne smeta mi sto nema car play, adaptivni temopomat, sto su rucke kvaliteta made in china... ali smeta da to ide po lux ceni. Opet, ovo je samo moje misljenje.

 

Videcemo koliko brzo ce se prodati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giuliette idu od 5-6 hiljada, ne bas lepe, preko nekih optimalnih za 7-8k, pa sve do tih 13-14 sto navodis, u top izvedbama, poslednjih godina proizvodnje sa dobrom opremom. A Giulie tek krecu od 16k. Ne vidim ama bas nista cudno u tome da se modeli istog brenda, razlicitih klasa dodiruju sa cenom u takvim ekstremima. Da li konkretna Giulietta ima opravdanu cenu, druga je dilema i ne zavisi (samo) od cene klot Giulie... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klotara je djulijeta i unutra i spolja , bile su oko 3500 za dizele do neki 4,5 u nekoj lepoj tbi varijanti , sad im digli cene a po meni licno to ne vredi , dakle cene su duplirane lepo sto se automobila tice 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare nisi tada imao ni Bravo da valja, a kamoli Giuliettu.

I da je bio neki izuzetak, verovatno bi se usrecio sa takvim primerkom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...