Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

10 hours ago, MS PK said:

Mozes, mozes..ako bese 5 vrata uzmi me sutra popodne na obilaznici da ga šacnem 5min i prodaces ga za 2 'iljade kao nista :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

ma moze i za 1000 nije problem ;) mnogo je 2 :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, vagenovac said:

prodavci vs vracanje km

Pre nedelju dana sam kao oglasio kevinog citrusa na jednom forumu na kom sam još duže od ovog, i od desetak zainteresovanih samo me je jedan pitao koliko je tačna kilometraža. Inače je, gle čuda, negde oko 186K. :lol:

 

Izgleda da je toliko priče oko vraćanja da su i oni retki koji su verovali u tačnu kilometražu, prestali da to rade ... :thumbup:

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Dule 021 said:

Za 8000 da bude nov? I nije star 10 nego 8 godina tako da za te pare to nema u Evropi. 

Juce sam bas gledao jednu sa zeljenim kilometrima u Svajcarskoj ali cena 17000 Fr pa ko voli nek izvoli. 

Kompromis mora postojati ali za ovaj auto za 7500 nikako ne treba kupac da ocekuje da je nov. 

Nisam mislio na konkretan primerak, ali ima ih dosta starosti oko 10 god za 7-8000. Pritom imaju falinke i km preko 200kkm.

Pritom ne pricamo o full opremi vec o primerku koji je nov kostao max 22+.

Ako gledamo cenu po oglasima na mobile.de i cene tamo, onda prica o prodaji/preprodaji gubi smisao... Sto bih uzeo od tebe npr auto koji mogu sam da nadjem na oglasima i kupim? Zar nije oduvek bilo da preprodavac mora biti maher da nadje primerak koji je jeftiniji od proseka da bi zaradio?

 

Aj ovako, neka bude 7500 cena ovog auta. I treba dodati mali i veliki servis (recimo 400 EUR) pa gume (socijala neka 350 EUR), pa jos sigurno drzac motora neki (50 EUR) i bar jos 200 EUR ima da se upristoji, i jos trosak registracije i dodjemo na cifru od skoro 9000 EUR da se auto vozi i eksploatise.

Tu cifru bih prihvatio za auto sa 170 kkm, a za auto sa 300+kkm nikako.

Autoland ima G 2019 sa ispod 100 kkm i slabijom opremom za 14k. Koliko onda treba oni da traze? 20k?

 

Inace, kako se opisuju automobili preko i cene kod nas, ispada da Giulietta stara par godina sa finom opremom i bas malom kilometrazom kosta tamo vise nego sto je bila nova???

Pritom pricamo o Giulietti koja je izasla 2010 i dobila novi scudeto, volan i multimediju do kraja zivotnog veka...

 

PS Golfovi ispadaju jeftiniji of G :(

Edited by KrCicko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gledas posto je bila jer se gleda posto je sad kad su cene otišle poprilicno gore. 

Vi svi gledate postoje bilo a to nema veze s vezom.

Tipo se mogao uzeti za 11000 ako se secas a danas je 20000.

Ijeltreba da prodajem polovnjak na konto stare cene pa da kosta 4000da bi zadovoljio siroke naredne mase a onda da kupim Stilo jer se uklapa u cenu? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde malo da komentarišemo automobile koji se oglašavaju. Za priloženi sam dobio info da košta 6.650e, da je urađen veliki i mali servis, promenjen zamajac, ulje u menjaču i da je poručena originalna maska branika:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21302353/alfa-romeo-giulietta-20-jtd-m-170?attp=p14_pv0_pc0_pl22_plv0

 

Untitledccc.thumb.png.86a9a0d1951bcc2364856c73c3acdeda.png


Od nedostataka što sam mogao da primetim:

  1. Krilce ventilacije (levo od volana);
  2. Najdonje levo krilce centralne ventilacije, najverovatnije polomljeno jer je drugačijeg položaja od ostalih; 
  3. Nedostaje tabla gepeka;
  4. Diskovi deluju lošeg stanja, tj. da su zreli za zamenu;
  5. Auto slikan poprilično nisko i deluje mi kao da nešto visi (ne znam da li je normalno za ovaj model);
  6. Prednji branik definitivno rađen, lupan, nosač branika nije lepo uklopljen, možda su čak i krila rađena, jer mi deluje da hauba ne prati liniju;
  7. Desna cev auspuha niža u odnosu na levu;

Prednosti:

  1. Opisane stavke koje su urađene na kolima;
  2. Pređenja kilometraža, pod pretpostavkom da je navedeno istina (mada sam skeptičan);
  3. Gume pune i dobra šare, zavisi od DOT-a;
  4. Lepa oprema;
  5. Korektna cena;
  6. Garancija godinu dana na motor i menjač, odnosno 20k km.

Ovo je moje amatersko viđenje na osnovu fotografija. Verovatno uživo kad se pogleda primetiš još par stavki. Voleo bih da čujem mišljenje ostalih, da li im se dopada, da li vide isto što i ja, i kakvo je generalno mišljenje o autu.

 

Neki mi osećaj govori da je bila u težem udesu.
Ovu ne gledam konkretno za sebe, nego je dobar primer da možda izanaliziramo neke stavke i da ukažemo svima šta je to bitno gledati pri kupovini i kako selektovati dobar/loš primerak. Između ostalog, možda i ja naučim nešto novo :)
Ponovio bih, ukoliko imate za preporuku neku Giullietticu, 1.6 ili 2.0 dizel, sa proverenom istorijom održavanja i kilometraže, bio bih zahvalan da mi je prosledite.

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Bg9905 said:

Hajde malo da komentarišemo automobile koji se oglašavaju

Uz komentarisanje, hajde malo dodajemo i PrintScreen oglasa ;) (sto je i pravilo, dodatno naglaseno u zaglavlju ovog podforuma za kupovinu).

Sadrzaj foruma treba da bude nezavisan od eksternih portala i da ima smisla i za buduce citanje, kada ti linkovi budu obrisani ili promenjeni. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Reacher Gilt said:

 

 

Izgleda da je toliko priče oko vraćanja da su i oni retki koji su verovali u tačnu kilometražu, prestali da to rade ... :thumbup:

mozda ali idalje vise vole kad vide da pise manje iako ne veruju u tu km

 

 

za ovu km bele djuliete vozacevo sediste prilicno osteceno, ne aludiram odmah na to da je vracena km ali ne bi bas trebalo ovako da izgleda ako je iole normalan covek vozio auto

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites



Ne gledas posto je bila jer se gleda posto je sad kad su cene otišle poprilicno gore. 
Vi svi gledate postoje bilo a to nema veze s vezom.
Tipo se mogao uzeti za 11000 ako se secas a danas je 20000.
Ijeltreba da prodajem polovnjak na konto stare cene pa da kosta 4000da bi zadovoljio siroke naredne mase a onda da kupim Stilo jer se uklapa u cenu? 
 


Tipo klot je bio 11, sad je 14, Tipo u full opremi je bio 14000 sad je 19000....

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo diskutujemo :)

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20668417/alfa-romeo-giulietta-20-tct?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

giu blu.PNG

 

+Registrovan do 10.23 (dakle moguca korektna proba)

+TCT

+Kilometraza nije prevelika (ako je verovati)

+2.0 motor

+2x gume (ako su oba seta dobra ili bar solidna)

+solidna oprema

+radjeni servisi

 

-Sedista socijala u ocajnom stanju

-Felne socijala

 

Prvenstveno me odbija vozacevo sediste, i felne... Cena takodje mislim da je previsoka iako je snizena pre neki dan...

 

Da li je neko mozda gledao, poznaje auto?

Edited by KrCicko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne su najmanji problem zameniti, ovakav set sam jedva prodao za 60e, ali svakako ima 17" i 18" setova za kupiti za normalne pare. Sedište vozačevo jeste uništeno ali ne znamo kako ko sedi i koliko kg ima vozač :D Ali solidna oprema, prednji senzori, senzori u gumama, ne mogu da provalim da li ima xenone ali mislim da nema. 

Što se tiče cene, tu nemam mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/7/2023 at 6:06 PM, Dule 021 said:

Za 8000 da bude nov? I nije star 10 nego 8 godina tako da za te pare to nema u Evropi. 

Juce sam bas gledao jednu sa zeljenim kilometrima u Svajcarskoj ali cena 17000 Fr pa ko voli nek izvoli. 

Kompromis mora postojati ali za ovaj auto za 7500 nikako ne treba kupac da ocekuje da je nov. 

 

Čisto informativno, prije 3 godine sam za malo više od 8 uzeo Giuliettu sa 40 tisuća kilometara. 1.4 T-Jet, Distinctive paket opreme sa Sport Pack opcijom.

 

U te 3 godine najskuplji kvar je bio akumulator.

 

Cijene su išle nebu pod oblake, ne znam tko bi normalan dao skoro 10t € za kompakta sa 300 tisuća kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene na ovoj prvo boja odbija, ova plava mi nikako ne lezi na ovom autu, felne socijala stvarno a sedista deluju prilicno jadno i vizuelno i sto se stanja tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To to @Reacher Gilt samo surovo iskreno i ostro! ;) ima 159 1750 tbi znas kakva manuelac ko casa uvoz ;) steta sto je karavan ali nije strasno bolje 200 konja nego ovo nesto delimicno sa sedistima kao misiji brlog

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, TheWickerMan said:

Felne su najmanji problem zameniti, ovakav set sam jedva prodao za 60e, ali svakako ima 17" i 18" setova za kupiti za normalne pare. Sedište vozačevo jeste uništeno ali ne znamo kako ko sedi i koliko kg ima vozač :D Ali solidna oprema, prednji senzori, senzori u gumama, ne mogu da provalim da li ima xenone ali mislim da nema. 

Što se tiče cene, tu nemam mišljenje.

Zamena felni  pa jos nove gume jer su sve lepse felne 17" ili 18"-kad se sve doda i oduzme bice par stotina EUR

Zamena sedista mislim da je komplikovana, a opet nije jeftina dakle par stotina EUR...

Sve u svemu ne vredi taj novac nikako, pogotovu zbog boje koju vidim vecina vas ne gotivi (ja onako :( )

 

@DiscoVolante ako se dobro secam sa drugog foruma, tvoja je 1.4 120 HP i bila je sa potkovicama i kao nova... Stara 6 god cini mi se...

Sad je misaona imenica naci tako nesto... I da se pojavi par god stara G sa solidnom opremom verovatno bi kostala kao da je nova :) @trgovci bi rekli evo nov nov nov, mala KM a vi necete da platite... a u CH takva kosta xxxxxx EUR :(

 

Nego, sta mislite o https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21236993/alfa-romeo-giulia-pano-at-hk?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

giulia AT HK.PNG

 

Mala KM, dobra oprema, moze to jos jeftinije sigurno... 

Smatram da je daleko bolja kuipovina nego Giulietta sa 300 kkm iz uvoza za npr 13000, mozda i vise :) 

Registraciju izuzimam kao bitan faktor.

 

Ili mozda ova G sa malo km: https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21267469/alfa-romeo-giulietta?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Pretpostavka da je km prava, ima finu opremu... Poznata mozda nekom?

 

g qv.PNG

Edited by KrCicko
Pozicija slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram sta pokusavas da postignes na ovoj temi? Je l planiras kupovinu, imas 20k u steku pa hoces Djuliju ili zelis da prodjes sa manje para sa Djulijetom, ili ti je samo dosadno i piskaras po temi?
Poredis dijametralno suprotna kola, veze ih samo taj znak na haubi i nista drugo. Poredis auto od 19k i auto od mozda 13k? Pa kako moze biti bolja kupovina kada je 6k razlike, ako gledamo iz ugla kupovine Djulijete (tema na kojoj smo)?

Pritom ako sam dobro shvatio ti gledas 1.6 Djulijetu da kupis a sve sto si poslao veze nema sa tim sto ti gledas. Treba pisati, forum je za diskusiju ali treba da bude usmerreno i konstruktivno, ne samo, vidite ovaj auto sta mislite o tome.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, dekirs said:

Ne kapiram sta pokusavas da postignes na ovoj temi? Je l planiras kupovinu, imas 20k u steku pa hoces Djuliju ili zelis da prodjes sa manje para sa Djulijetom, ili ti je samo dosadno i piskaras po temi?
Poredis dijametralno suprotna kola, veze ih samo taj znak na haubi i nista drugo. Poredis auto od 19k i auto od mozda 13k? Pa kako moze biti bolja kupovina kada je 6k razlike, ako gledamo iz ugla kupovine Djulijete (tema na kojoj smo)?

Pritom ako sam dobro shvatio ti gledas 1.6 Djulijetu da kupis a sve sto si poslao veze nema sa tim sto ti gledas. Treba pisati, forum je za diskusiju ali treba da bude usmerreno i konstruktivno, ne samo, vidite ovaj auto sta mislite o tome.

Pisao sam vec, probao sam razna auta i ipak bih da ostanem u AR druzini...

 

Konkretno hocu da kupim G, 2014+. Pozeljno 2.0 motor, ako moze TCT, ali nije presudno. (1.6 ipak ne bih)

Bitno je da bude u finom paketu opreme, dakle navigacija pod obavezno, pragovi... Voleo bih i da ima Bose i panoramu... ali...

I naravno ne bih da ima 300+ kkm na satu. Svoju 156 sam prodao sa 297 kkm i ne bih auto sa isto ili vise km :) 

 

Giuliu sam ubacio u pricu za poredjenje zato sto je kupljena ovde (totalno je druga klasa i sa lepom opremom i ZF menjacem naravno da je skuplja).

Poenta je da ako Giulia AT8 sa kozom, HK itd kosta 19k (i verovatno fino ispod) koliko onda treba da kosta Giulietta isto 2016 2.0 sa "slicnom" opremom?

Dakle nisam uporedjivao babe i zabe, nego istu marku u 2 razlicite klase... Sa te strane je isplativije uzeti Giuliu nego Giuliettu-vise se dobije za dat novac :) 

 

Auto planiram da kupim i da vozim minimum 5 godina, da predjem dosta km, i zato tek ne bih pazario auto sa dosta km i da na odrzavanje i servise ostavim razliku do npr Giulie, koja ce opet vise vredeti nego Giulietta.

 

Iz mog iskustva, kad auto ostari i pocne da se odrzava zamenskim delovima, pogotovo u SRB, delovi traju mnogo kratko i nisu kvalitetni-i to bih izbegao.

 

Takodje, verovatno ce deo ici u gotovini, a ostatak na rate, tako da mi 40k razlike za registraciju ne povecava previse "ratu" i zato razmatram i Giuliu kao potencijalnu kupovinu.

 

Linkove kacim i pitam za misljenje jer nisam autolimar ni mehanicar, a vecina kolega ovde na forumu moze na osnovu iskustva i od oka da vidi ono sto ja ne mogu ni za ceo dan...

 

Nadam se da je dosta obrazlozenja za forum :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipo, 

 

Kupio sam Guiliettu. Ipak je presudila 2.0 sa 140 KS.

 

Ima par mana, dnevna svetla, tj. LED sijalice ne rade i dva dugmeta na volanu ne rade. Da li imate preporuku za dobrog električara? 

 

Dalje, mislim da je nosač menjača za zamenu, trese i pravi vibracije, a i u drugu brzinu nekada malo teže upadne. Druga opcija mogu biti sajla ili birač menjača zbog težeg upadanja, a da je onda nosač motora za zamenu. Može li preporuka za dobro mehaničara u Pančevu, ili Beogradu (po mogućnosti ne NBG i Zemun). 

 

Unapred hvala, 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je sa srećom. 

Što se tiče LES dnevnih svetala, mala je šansa da su obe strane crkle, pre će biti da je upravljačka jedinica u problemu, "čest" kvar kod Giuliette.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21384502/alfa-romeo-giulietta-tct-sport?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

kakav je sad to novi K2 diferencijal:D,nerazumem se u Alfe.Ova je skuplja nego sto je bila u salonu te 2017te.

Pa ja sam mogao ladno mogao ze ove pare da kupim još jednu dobru djulijetu:lol: sa sve naslonom za ruke

Al zaista super izgleda,odlicna je

867831d951b3-1920x1080.jpg

814dcf0900a0-1920x1080.jpg

0522469648ec-1920x1080.jpg

63bb2ef95143-1920x1080.jpg

8283690f198f-1920x1080.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...