Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Pozdrav svima! Razmisljam o kupovini Giuliette, konkretno mi je zapala za oko ova:

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20444691/alfa-romeo-giulietta-14tbqvnavtct

 

Screenshot_20230117_162528_Polovni Automobili.jpg

 

Da li je bio neko da je gleda? Vidim da stoji duze vreme i da se provlacila ranije na forumu. 

Ono sto jesam izvukla je da je ipak 2011.godiste iako u oglasu pise 2012. Imajuci to u vidu, kakva su vam iskustva sa 1.4 TB MultiAir tct 170hp?

Hvala unapred svima! :)

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

to su odlicni motori,inace ovu Alfu prodaje dečko,od kog sam ja uzeo Alfu,ja sam zadovoljan,svaka njihova Alfa bilo koja je u super stanju.

Miloš je veoma korektan za saradnju, meni sad veoma dobar prijatelj

Ova Alfa ima dobru  opremu super izgleda, menjac TCT (Twin Clutch Transmission) je automatski sa dvostrukim suvim kvacilom

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Jelena_ said:

kakva su vam iskustva sa 1.4 TB MultiAir tct 170hp

Pisano dosta po forumu, generalno odlicni motori, uz opasku da ta multiair jedinica nekad ode. U zavisnosti od srece, nekad moze da se uradi reparacija za ~200e, a nekad mora cela nova za ~600e. Osim toga, na Giulietti odlaze cesto nosaci motora, ima tri komada, jedan je oko 130e, jedan oko 70, a jedan oko 30-40e. Svecice idu skuplje i interval zamene im je kratak, oko 20-30 hiljada km, a kostaju ~60e za set. Takodje sam cesto video da odu zadnji amorti, njihova zamena je oko 150e. Prednje viljuske isto znaju otic. Auto se prelepo vozi, ali ima malo nekvalitetniji enterijer. Ako nisi bas sigurna i samouverena da proveris stanje primerka, najbolje dogovori da se auto slepom preveze u neki servis. A ti prvo proveri da li ti se svidja naravno :) 


Srecna kupovina :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dash said:

Luda cena za Giuliettu staru 12 godina...

Kao neko ko prati (i trazi) Giuliette neko vreme kogu se sloziti da je luda cena.

 

Pogotovo luda cena s'obzirom na 220 kKm.

Ja bih prvenstveno 2016+ 1.4 MA, ali nisam skoro video takvu :( 

Ali ce se verovatno zadovoljiti nekim dizelom 2.0, kad naleti lep primerak bogat opremom...

 

Mogu se sloziti na jake cene mladjih automobila, ali izgleda da ljudi formiraju cenu naspram mladih auta. Novi automobili su poskupeli, cekaju se itd i normalno je da mladi polovnjaci poskupe, ali nije normalno da se traze lude cene i za 18+ aute... npr kad vidim pezo 206 1.1 2002 1800 eur dodje mi smesno :)

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20988026/alfa-romeo-giulietta-16-jtdm?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0 

 

Untitledz.thumb.png.400f430e6500d6f0db3946b7257a9b4a.png

 

Ovu sam odmah pogledao. Sitna ostecenja enterijera, plastike Prednji branik i maska su bez ijedne tackice, bukvalno kao novi, i levi far ima vlagu unutra, pa mislim da je radjen pred oglasavanje. Motor radi izuzetno lepo i tiho, nema nekih vibracija i lupkanja u voznji po placu-parkingu. U carinskoj deklaraciji stoji da je carinjena na 184kKm, preko tablica na it proveri ista kilometraza, a na autu 181kKm- ne razumem i malo mi je sumnjivo... Infotainment samo na italijanskom... Gume dot 0620 Michelin-prednje imaju malo sare, zadnje skoro uopste...

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21067793/alfa-romeo-giulietta-20-mjtd?attp=p3_pv0_pc1_pl1_plv0 

 

Untitledza.thumb.png.9a39e1b1327e7b42f18a4f6394395d66.png

 

Sta mislite koliko je realna kilometraza s'obzirom na enterijer?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat

Nova MA jedinica je na žalost oko 1000e, nema više nigde za 600e. Svećice ne moraju na 30k, već na 60k, bez ikakvih problema. Ostalo okej, nosači motora jesu problematični ali retko odu sva 3, najčešće propadne onaj najskuplji na žalost. Ja ga još nisam menjao ali mislim da ću uskoro .

Što se tiče samog 1.4 MA motora, ja sam prezadovoljan kako radi, kako vuče i kako se ponaša. Potrošnja zavisi od uslova vožnje i koliko je teška noga na gasu ali fabriče podatke o potrošnji zaboravi, izgleda da su potrošnju računali na 50 km a ne na 100 km. Meni na bordu stoji 8.0 prosecna u zadnjih 20000 km, međutim moji uslovi su specifični ( svaki dan 50-60 km autoputa gde se vozi 160 plus dosta magistrale mada imam i solidno gradske vožnje ) i visoka mi je prosečna brzina ( mislim da beše 55 km/h ). Normalne gradske vožnje je 9 otprilike. 

Sad vidim da je TCT menjač. Što se njega tiče, obavezno zameniti ulje u menjaču. Inače je totalno korektan menjač, dešavalo mi se kad je baš hladno napolju ( -10°C ) da prvih par šaltanja malo cimne, čim izšalta prvih par puta, onda radi dobro. 

Smeta mi malo što drži obrtaje jako nisko ali to je zbog pretohdne vlasnice koja je tako "naučila" menjač da šalta. Valjalo bi da se uradi reset menjača ali svi kažu da se to radi kad se menja lamela, inače može da štuca posle.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, KrCicko said:

Sta mislite koliko je realna kilometraza s'obzirom na enterijer?

Sto ne bi bila realna km? Pogotovo sto kuce tipa Kole rade samo sa vozilima kupljenim u Srbiji. Ispada da je prelazila oko 17-18k godisnje sto mi se cini realno za ovdasnje uslove. I imas da je odrzavana kod njih. Znaci sve ti je proverljivo. Cak ni majstora ne moras da vodis da ti pregleda, imas uvid u sve. 
 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa navedenim, ali mi oci bode enterijer i volan. Izgleda kao da je presla mnogo vise :)

Lose sam formulisao pitanje :) Trebao sam pitati da li  stanje auta odgovara kilometrazi :)

 

Enterijer me odbija da je uzmem u razmaranje, i nedostatak navigacije tj 6,5" :) 

Sve u svemu malo malo pa se pojavi po neka G, cekam, pratim...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu alfu od Koleta da uzme neko, ispolira, jedno manje dubinsko i pretapacira volan, ima da zaradi još 2000€. Za tu kilometražu i to godište, opušteno.

Od preko dolaze tri puta gore sa pitaj boga kakvom istorijom, a prodaju se za mnogo lepe novce, kad se malo ulickaju.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je tacno. Mada sto se Giulietti tice, bar meni deluje da ih uglavnom kupuju najvise entuzijasti i zaljubljenici u model/brand.

Samim tim, traze se malo atraktivnije verzije, sto se tice opreme, motorizacije... Takve obicno budu prodate maltene odmah, bez obzira na starije godiste, malo visu cenu ili losije stanje.

A polu-klotare, sa ulaznim motorizacijama, stofanim sedistima, bez navigacije, digitalne klime, pragova, tamnih stakala i ostaloh dzidza :) - obicno stoje na oglasima 100 godina i cekaju kupca.

@KrCicko

Molba da uz linkove eksternih portala ostavljas i PrintScreen oglasa ;) . Kako bi tema i prica ovde imala smisla i kada ti linkovi budu promenjeni/obrisani. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se slazem sa ovim sto @knezevic76 kaze.
@KrCicko uzmes, sredis kako tebi odgovara za razliku za koju bi uzeo 'novu' iz uvoza

Sastavi spisak sta ti je must have prilikom kupovine i cekaj takvu ili gledaj takvu napolju. Naravno uz kompromise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kad budem trazio djulietu samo bolje opremljene verzije dolaze u obzir, sta ce mi klotara, a tacno je da taj auto uglavnom kupuju ljudi koji vole alfe, nece prosecan srbin da kupi taj auto i alfa je to kvari se :)

Cene jesu malo jace kod nas za bolje opremljene primerke ali se ipak prodaju, ja cekam da naleti u CH neka povoljnija ovde necu ni da gledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas naleteh na twingo sa 120.000km koji uzasno izgleda unutra, vozacevo sedsiteizlizano i pocepano u jednom delu, volan izlizan, ajde sto je prljav manje vise ali neka kola ni sa 300.000 ne izgledaju onako...ova sa 70.000km ima uzasne slike tako da ne moze da se vidi pravo stanje auta

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, OMP said:

I ja kad budem trazio djulietu samo bolje opremljene verzije dolaze u obzir, sta ce mi klotara, a tacno je da taj auto uglavnom kupuju ljudi koji vole alfe, nece prosecan srbin da kupi taj auto i alfa je to kvari se :)

Cene jesu malo jace kod nas za bolje opremljene primerke ali se ipak prodaju, ja cekam da naleti u CH neka povoljnija ovde necu ni da gledam.

Slazem se. Giulietta klot jednostavno nije to to... U subotu se prodala bela G, 2015 kupljena kod nas, 75kkm na satu... Vlasnik nije alfista :)
Cifra bila ispod 9000, sa 2 seta guma dobrih i registrovana, mali servis odradjen... Ali je naravno bila klot. Sedista bas najjeftinija, vec pokazala znake habanja...

Bas zato nisam otisao da pogledam, ne hvata je oko ;) 

 

Bas iz tog razloga se primerci sa opremom tako i cene (IMHO), i uglavnom imaju solidne kilometraze. I onda dobijemo ovu iznad za 10250 sa bukvalno klot opremom jer ima malo kilometara, sa jeftinim sedistima koja se habaju extra.

 

Ja kao etalon uzimam crvenu "balkanku"  sa slike. Posle dosta stajanja i kad su spustili na 11500 na oglasu auto je prodat ubrzo (verovatno je i nesto nize otisla). Jedino sto je bila 1.6 i sto nije imala xenone, imala je sve ostalo...

Mala kilometraza, gume letnje onako, diskovi blize kraju, plocice za zamenu. Trebao je da se radi veliki i mali servis i to je to :)

 

I eto, ako je ona otisla za 11500 kako neka klot sa slicnom km moze da bude malo vise od hiljadarke jeftinija?

 

BTW kontaktirao sam i lika iz mojsinja za crnu QV, sa letnjim gumama sa oglasa 12000 cena, ni malo ispod. Nema servisnu istoriju, kaze CV moze da se proveri. Moze da pogleda bilo ko, garantuje da je odlicno sve na njoj. Ali cena mi je prejaka. Taj QV je kao nov bio max 2000 EUR skuplji od 2.0 u QV opremi, koji se prodaju to godiste za oko 9000 tako da mislim da je realnije ispod 11000 da bude.
PS pod uslovom da ne uporedjujemo sa cenama sa mobile.de :(

balkanka.PNG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pominjes tu sa Balkana - takodje im bas dugo stoji i ova sa Casting couch :) sedistima.

Ko ih "proguta", verovatno ce otici odmah kada spuste cenu. Kao sto su i za tu crvenu za skoro 2 soma, sa 13.200 na 11.500 (a verovatno je otisla i za manje). Nesto slicno kao sto je moj imenjak Skile prodao (samo sto je njegova bila 2.0 150 i alkantara sedista):

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20558142/alfa-romeo-giulietta-16mjetxennavkoza?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

 

Untitledq.thumb.png.1982edc3ed9f6bc3546b0dd662842924.png

 

Ova QV-Line takodje kupi prasinu u NS jace od godinu dana (mozda cak i od 2021., secam se posto sam isao poslom za NS svake nedelje).

Sa nepromenjenom cenom svo vreme:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19313730/alfa-romeo-giulietta-16-m-jet-qv-line?attp=p3_pv0_pc1_pl1_plv0

 

Untitledq2.thumb.png.638dde3f71105eca5fa40c9f2caf2597.png

 

Od manuelaca, u trenutnoj ponudi Giulietta jedino mi jos u oko upada ova u Valjevu, koja se pojavljuje i nestaje iz oglasa periodicno:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21064263/alfa-romeo-giulietta?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

 

Untitledq2.thumb.png.4b40830f2d95641c28ba35188a01e9bc.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova crvena sedista bas bodu oci mada i sam model sedista i ova glatka koza mi se ne svidja uopste ali auto je lep, ja kad bih birao za sebe samo polukozna, to mi je najbolja varijanta i vizuelno i prakticno mada i ova prevrnuta koza nije losa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvena Balkanka je dugo bila na oglasima, pocetkom 2022 je bila cena 10500, i tada mi je to delovalo skupo :)
Pa je isla 11999-13200 na po par nedelja :)
Kad sam se raspitivao za crvenu (bila je 13200) receno mi je da nece ispod 12800 nikako,  a kad sam mu nagovestio da pratim oglase i da je par meseci pre toga bila 11999 receno mi je da je to zakon trzista, da je unikat bla bla bla... Jbg malo su preterali, i cim su spustili fino otisla. Sve u svemu uzeli su 1000 vise od prvobitne cene :)

 

Siva se pojavila bukvalno cim je crvena otisla. U poredjenju te dve, crvena je po meni bolje opremljena, i sa manje km, i naravno CC sedista se ne svidjaju svakom, pa ni meni. Mozda u neki drugi auto druge boje ;)

 

Plava QV novosadjanka se prodaje za 11400 sa letnjim gumama-zimske nema :) Izgleda fino,solidna oprema, ali boja mi nekako nije adekvatna, a ni motorizacija :( 

 

Sto se tice ove Valjevcanke mislim da je prejaka cena za model i opremu, ali bas prejaka. za jos 1000 preko ima Giulia kupljena u Srb-sigurno nije u losijem stanju nego Giulietta. A ako nekom ne predstavlja problem 15k EUR za auto, ni 400 EUR preko godisnje za namet sigurno nece praviti problem... 

 

Po meni je QV oprema iz 2015 najbolja za dizela, ona sa koza/alkantara sedistima sa velikim znakom na ledjnom delu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, KrCicko said:

Siva se pojavila bukvalno cim je crvena otisla.

Stajale su neko vreme paralelno na oglasima (mozda cak i par meseci). Koliko se secam, crvena je imala obicna sedista, nije imala pragove, nije imala xenone... Da siva ima alkantara sedista ili kozna bar neke druge boje - po meni je kompletniji auto (panorama mi je totalno nebitna, a felne se lako zamene).

Za plavu se apsolutno slazem, ubi je serpa boja (sto je jos gore za prodaju, QV-Line je paket koji ce gledati entuzijasti). A i zadnji branik bas odskace nijansom.

Crna mi je u neku ruku samo par godina vizuelno mladji Copy/Paste onoga sto trenutno vozim, ne bih nesto preterano primetio da sam promenio auto :D .

 

Drugi restyle Giuliette mi je (posle Stila i Brava) backup varijanta za ono sto prvenstveno pecam, stizu mi notifikacije sa PA i u toku sam poprilicno sa ponudom. Sto i nije tesko za modele koji me zanimaju, jer se mogu nabrojati na prste :D (svega po par desetina u oglasima). Takodje bi mi Giulietta bila bas sigurica, jer bih dosta stvari mogao opet da odradim samostalno, u toku sam sa ponudom delova, majstorima... A ujedno je i poslednji i najmladji pravi italijanski Compact (Tipo mi jos od samog koncepta, kao budget "napumpani" Subcompact nikada nije privlacio paznju).

Ali bih promenio malo posle toliko godina sa Italijanima, koji su da ne gresim dusu, kod mene stvarno super odradili svoj posao, slatko sam se navozao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/10/2023 at 7:14 PM, horvat said:

image.thumb.png.527e52534a0b8d9543dc0aa6301d6249.png

 

Ovo nije originalni tempomat, a i visokotonac (mali zvucnik) je izvucen i zalepljen tamo. Druga stvar: 

U kom smislu nije originalni tempomat?

 

Edited by Ivan
Sredjen format, skinut nepotreban citat, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...