Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Drugi restyle... Cupaj Uconnect i naslon za ruku :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa, dosta fino izgleda. Kod Giuliette je taj enterijer blagoslov i prokletstvo. Toliko je nekvalitetan, da ako posle 225.000 km ovako dobro izgleda, nema sumnje da je cuvan :D Jer uopste nije potrebna neka posebna nepaznja da se enterijer izraubi :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Giulietti 1.4 TB, modeli 2016-2018 da li je multiar sistem ili klasika TJet kao kod Tipa? Da li je infotainment osjetno bolji nakon drugog facelifta?

Da li ima više mjesta pozadi za nove od Tipa?

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

120 ks je tjet, a 150 i 170 ks su multiair. Nema vise mesta nazad od Tipa. Za mlatimudiju ne znam da kazem…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

T-jet je jednostavniji za taj jedan sklop, taj razvod zvan "multiair". Osim toga su isti (u smislu kompleksnosti)...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/21/2022 at 8:51 PM, silenci said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20730163/alfa-romeo-giulietta-14t?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

Godinu dana mladja i skoro hiljadu ipo eura vise od moje,dal vredi ,a pri tome je 1.4 T Jet

al super izgleda ,ocuvana je

a313b71bad13-1920x1080-dw.jpg

b49ba9557c20-1920x1080-dw.jpg

259c3ebde1fe-1920x1080-dw.jpg

Ali je zato klot, katastrofa. Ti se bas lepis za klot Giuliette :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

haaa,znaci da mogu da izaberem odlicnu Djulijetu u osnovnoj opremi.Lepo izgleda,lepo joj stoji bela boja

On 11/21/2022 at 9:23 PM, Ivan said:

Drugi restyle... Cupaj Uconnect i naslon za ruku :P .

ma barem za naslon za ruku:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovde samo tempomat bas fali, ostalo je opciono u smislu, super ako ima, al moze se i bez... Felne se uvek mogu dokupiti, svakako vecina juri dva seta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricke ksendze, digitalna klima, alu-pedale, pragovi, tamna stakla, alkantara/polukozna/kozna sedista, 17/18'' felne... Nesto bez cega ne bih gledao Giuliette i doplacivao.

Takve obicno najkrace i budu na oglasima, one tanje se vuku musecima i godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su sve licne preferencije, ne treba coveku nagrditi auto zbog tog :D 

 

U Giulietti sam imao tu obicnu klimu, a sad u 159 imam automatsku, eto moj utisak je da bih radje imao obicnu, uz napomenu da ne zelim "vizuelni" penal (obicna u 159 izgleda uzaaasno). Najgore je kad se spoljna temperatura ne gadja sa subjektivnim osecajem. Npr. napolju 13 stepeni, ali sunce przi, meni toplo, znojim se, a on greje :D A ima i obrnutih scena, sad kad sam isao za Bec, bilo je tako nesto izmedju, i zena htela malo da zagreje. Ono je duvalo hladno sve dok nisam okrenuo na 28 stepeni, sto je potpuna debilana. Onamo lepo stavis kako oces i to ti je to. Takodje, npr ostavim klimu na 21, upalim ujutru po hladnom, i cim se temp motora malo digne, on sam podigne duvanje na skoro max, sto uooooopste ne zelim. ne znam da li je samo tako kod 159, ali meni ta automatika mnogo cesce promasi, nego sto pogodi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, horvat said:

To su sve licne preferencije, ne treba coveku nagrditi auto zbog tog :D 

Sa prvim se apsolutno slazem, drugo nikome nije ni na kraj pameti :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat koji god da sam Fiat probao tako je :)

ali...

to sve lepo radi kad je klima uključena. Uključio klimu i jako lepo rasporedi temperaturu. Ako je bez klime i stavim na 22 stepena po ovom vremenu, ugreje kao ludo i bije toplo, spustim na 19 eto ga hladno. Nema sredine. 

Upalim klimu i to jako lepo izniveliše i bude prijatno na 22 stepena 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mnogo lakse pronalazio sredinu sa rucnom klimom. Cak i u ovim prelaznim periodima. Ovo svako malo moram da stiskam nesto, kako bih ga prekinuo u pogresnim namerama :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testa radi namesti na ono što misliš da ti odgovara (20-21-22 stepena) i uključi klimu pa se vozi tako par dana da vidiš da li ti odgovara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tom slucaju sam i pricao. Kada je vreme konstantno u ekstremu, onda mi to dobro radi, ali kada su ovi prelazni periodi, onda cesce omasi nego sto pogodi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, horvat said:

Meni ovde samo tempomat bas fali, ostalo je opciono u smislu, super ako ima, al moze se i bez... Felne se uvek mogu dokupiti, svakako vecina juri dva seta. 

Bar je tempomat kod Alfe/Fiata lako ugradljiv. :D

 

Kao što reče Ivan, neke stvari su obavezne, posebno one koje ne možeš naknadno da ugradiš, tipa automatske klime. Kad sam kupovao Giu, morala je da bude 170 ks, automatik, Panorama i Navi. Na žalost, Navi nemam, može da se ugradi ali posle godinu ipo dana vidim da i ne moram. Ali npr. naslon za ruku mi tako fali...

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, TheWickerMan said:

Kao što reče Ivan, neke stvari su obavezne, posebno one koje ne možeš naknadno da ugradiš

Giuliette bar mogu da se nadju po oglasima sa lepom opremom, samo treba biti malo strpljiv i pecati u ovim ludim okolnostima.

A moja poenta je u tome da za malo doplate (ako vec placas da se aBgrejdujes :) ) dobijes totalno drugaciji i mnogo bolji dozivljaj auta i ugodjaj voznje. U odnosu na neki klot ili podmotorizovan auto.

A estetski, onaj efekat da vidis da je nesto doradjeno fabricki, nisi na prvu siguran sta, a izdvaja se od drugih takvih modela na ulici :) (pragovi, tamna stakla, vizir, lepe felnice, izduv, eventulano difuzori kod ovih novijih, panorama i sl.).

Svakako mi namera nije da komentarisem bilo ciji izbor ili kupovinu ;) , daleko bilo.

PS: Imam identicna iskustva sa Magneti Marelli jedinicom digitalne klime, jos od Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za sad zadovoljan mojom alfom klotarom,sto kaze kolega iz Nemacku,samo mi fali naslon za ruku,al i to cu da resim,samo vremena da ugrabim.Preksinoc po onoj kiši,na autoputu prema Banovcima,upalio mod za loše vreme,nema dalje,ide odlicno.

Kod mene je manuelna klima.meni nesmeta,jedino je digitalna lepsa za videti,pogotovu po mraku.

I svidjaju mi se pragovi na djulijeti,to bi isto voleo da imam na autu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...