Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Pozdrav društvo, neko slučajno neki info o ovaj Gulietti, ovako na prvu kako sam se čini? I generalno pošto do sada nisam imao Guliettu neka iskustva što se tiče konkretnog ovog motora, potrošnja, cena velikog servisa, i možda na šta da obratim pažnju kad budem išao da je gledam ?

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20379699/alfa-romeo-giulietta-14-t

 

Untitled.thumb.png.46035f464eb6f6bf57e1e70158d8b2d2.png

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marcco

Pravilo foruma je da uz eksterne linkove ostavimo i PrintScreen oglasa. Kako bi sadrzaj foruma bio nezavisan i imao smisla za buduce citanje i kada navedeni link bude izmenjen ili obrisan.

 

Sto se tice T-Jet i MultiAir motora, pisano je do u sitna crevca godinama unazad. Veliki i mali servisi, delovi, odrzavanje, cene, potrosnja... Pisano je i na ovoj temi, a daleko vise i na temema:

- o kupovini Nuova Bravo: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43370-fiat-nuova-bravo-savetimišljenjaiskustva-pre-kupovine/ 

- u Tehnickom Nuova Bravo podforumu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/22-stilonuova-bravo/

 

Tako da slobodno iscitaj malo ako se vec interesujes za kupovinu, a nisi upucen u tu motorizaciju - lako ces pronaci sve sto te zanima do u detalje pomocu Search foruma. Konkretno za primerak iz oglasa, T-Jet 120 je motor starije generacije, tako da se ne istice performansama (samo 206 Njutna) niti nizom potrosnjom. Ali je s druge strane, upravo zbog te jednostavnosti, jedna od najracionalnijih kupovina sto se tice danasnjih turbo-benzinaca kao polovnjaka generalno. I sto se tice pouzdanosti, redovnog odrzavanja (maltene kao za atmosferca), dostupnosti i cena delova... Na to se dodaju i povoljna cena registracije, trenutno na ruku ide i primetno niza cena benzina koji je 40 i kusur dinara jeftiniji od dizela, itd...

Konkretno ova spolja bar meni izgleda fino, u liniji, ali nista dok se ne pogleda uzivo i ispod sminke. Oprema je poprilicno mrsava za Giuliette (cak i bez zadnjih parking senzora, obican radio, stofana sedista, male felne). Nema ni tamna stakla, s druge strane lep detalj su pragovi. U oko mi upada poprilicna disproporcija izmedju "oglodanosti" menjaca i volana, zakaci dijagnostiku pa vidi sta ce reci i motorni komp (mada sve moze da se izmenja).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nova djulijeta sto su dobili momci sto sam kupio djulijetu kod njih,a imaju i jednu qv

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20444691/alfa-romeo-giulietta-14tbqvnavtct?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

438edb46191e-1920x1080.jpg aad7fffa0a05-1920x1080.jpg c63a70f83a9e-1920x1080.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored po meni nedopustivog kvaliteta odredjenih delova unutrasnjosti, falio je i naslednik tj naslednica koja bi se uspesno nosila sa rivalima.

Kad pogledam rivale iz 2010, realno ne moze niko da joj prismrdi.

Takodje, mogli su i neki jaci motor da ubace koji bi mogao da parira nasviranijim verzijama konkurencije.

Svakako i danas, meni jedan od lepsih automobila za kojim se skoro uvek okrenem,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pored po meni nedopustivog kvaliteta odredjenih delova unutrasnjosti, falio je i naslednik tj naslednica koja bi se uspesno nosila sa rivalima.
Kad pogledam rivale iz 2010, realno ne moze niko da joj prismrdi.
Takodje, mogli su i neki jaci motor da ubace koji bi mogao da parira nasviranijim verzijama konkurencije.
Svakako i danas, meni jedan od lepsih automobila za kojim se skoro uvek okrenem,
Bogami ne gledas realno ni blizu.

Bilo mnogo rivala u klasi koji su prismrdavali jedni drugima 2010.

A bilo je i mnogo boljih rivala od djulijete.

Ako gledamo najjace verzije, pa pocevsi od obicnog reno megana rs kome djulijeta qv ne moze da prismrdi, a bez jaccih verzija rs trophy, clubsport i trophy r...

A bilo je jos tu jakih auta koji su tada pucali na kralja staze (reno megana).

Da ne spominjem sad svr rivale.

A ako gledamo normalnije i obicnije verzije onda i ford focus bez problema moze da prismrdjava djulijeti, pa cak i u upravljivosti i voznji.

A audi bmw i mercedes da ne spominjemo jer je smesno i implicirati da im aktuelni modeli nisu sposobni u najmanju ruku da prismrde aktuelnim rivalima u klasi jer se tradicionalno guraju u vrhu.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Megan RS i Gia QV nisu rivali. Megan RS je rival sa tom gornjom kategorijom, poput Honde Civic type R, a Gia QV je jedna pod-kategorija ispod toga. A ni u obicnim verzijama nisu rivali, jer se totalno drugacije voze. Mercedes je 2010. godine pravio ovo

 

image.thumb.png.6ed6c3f1ed36688284ceecd18e9d3bdf.png

 

Golf GTi (obican) je bio rival po snazi, ali po ceni nikako. Klot GTI (ali potpuno klot) se tada kretao od 30k, pa na gore, dok se Gia QV u solidnoj opremi (ali ne i total full) mogla kupiti vec od 26.5k. Pandan opreme su bile najmanje 10.000e razlike. BMW i Audi su takodje bili znatno skuplji, iako ne znam konkretne cifre, kao sto se secam za Golfa i Giu. Od svega sto si nabrojao, jedino je Focus zaista bio pravi konkurent, i po ceni i po karakteristikama. Kome se on estetski svideo vise od Giuliette (?!), morao je da se pomiri sa famoznim "ecoboost" benzincima, koji su se potpuno raspadali tih godina, dok je Alfa gurala 1.4 blok, koji se pokazao neuporedivo bolje i pouzdanije. A sto se tice dizela, Focusa 2.0 je bilo bas dosta tesko nabaviti, dok je Giuliette 2.0 jtdm bilo u normalnim kolicinama (u odnosu na ostale motore iz ponude). Ovo pricam za nove, jer je blizak drugar pokusao da kupi Focusa 2.0 tdci 2011. godine, i bukvalno nisu mogli da mu nabave. A i sad ih je polovnih daleko manje (procentualno) nego Giulietta 2.0 jtdm. 

 

Giulietta je projektovana tako da bude predstavljena negde ~2008. godine, ali je zbog krize odlozeno za 2010. Ni ostali u tom segmentu nisu uradili bog zna sta u tom periodu, tako da kada je ona izasla, bila je poprilicno dobar izbor za entuzijasticnog kupca C segmenta. Uz naravno sve mane koje smo vec sto puta naveli... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda je Mercu,Musa bila glavni konkurent tih godina 

Djulijeta je zaista prelep auto,dizajnerski perfektan auto,al koliko sam video ima nekih malih nedostataka u unutrasnjosti oko detalja,al sve u svemu sjajan vozacki auto,mislim da su to motori,dal benzinci il dizeli najbolje od svega 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/20/2022 at 11:45 AM, vagenovac said:

Bogami ne gledas realno ni blizu.

Bilo mnogo rivala u klasi koji su prismrdavali jedni drugima 2010.

A bilo je i mnogo boljih rivala od djulijete.

Ako gledamo najjace verzije, pa pocevsi od obicnog reno megana rs kome djulijeta qv ne moze da prismrdi, a bez jaccih verzija rs trophy, clubsport i trophy r...


 

Napisah to u redu ispod, da je falio jaci motor ali dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi... nekada sam vozio 147 1.9 i presao na opel corsu d 1.3 posle 5 god :'D evo vec godinu i koji mesec je kod mene prodajem je vec mozda i sutra ode ide na pregled kod mehanicara od kupca... pa me zanima sad vratio bih se na julietu. jedan alfa majstor mi rekao da ne uzimam dizel posto sam tto prvo hteo ... kaze bolje dosta benzin 1.4 170 sliclno trosi jeftinije dosta odrzavanje itd . citam evo pola dana ovde po forumu saznao sam dosta nekih stvari kao npr da izvegavam te 2010 mozda neki kraj 2011/12 zbog multiair. pa sada imam neka dva izbora jer koliko vidim generalno ni nema puno izbora .. a ne znam da gledam dal je sklapan od razlicitih delova xD

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20450434/alfa-romeo-giulietta-14-tb?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

image.thumb.png.6df5f2e40d416f15d2b9aab588ed94b7.png

 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20610009/alfa-romeo-giulietta-14-tb?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0#credit-calculator-holder

 

image.thumb.png.5f6f64e5a815d13a718f446b5caf1bc7.png

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav @mare_bokser, za pocetak, pravilo foruma je da se uz oglase postavi i screenshot, kako bi konverzacija imala smisla i kad oglasi nestanu.

 

Sto se tice prve, crne, ne znam da li si primetio da je njoj zinuo suvozacki airbag? 

 

image.thumb.png.e89f13b8f841cde7870dad69da4abc5d.png

 

Druga, iako je u slabijoj opremi, deluje ocuvanije, barem ovako sa slika, na prvi pogled. Kod nje se prodavac malo izlupetao u opisu, taj auto nema xenon farove. To su obicni farovi, sa halogenim sijalicama i socivima. 

 

image.thumb.png.33cd182eae79d1192d1ca1c5f652453a.png

 

 

 

 

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat E hvala ti za to. Ja sam mislio da je to tako normalno, znači crni odma otpisujem.. e ovo za opis npr ne bih znao hvala na tim informacijama.

 

@silenci video sam taj mnogo je lep i gotivan ali je automatik a to ne bih. Ne mogu da verujem da ima tako mali izbor

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam ove primerke iznad i koliko god svi to znamo - iznova mi je prosto neshvatljivo (gledajuci pogotovo verzije pre restyle) kako su sebi dozvolili da se ovako obrukaju sa enterijerom.

Dizajn je 'ajde manje vise licna kategorija, inicijalno je to trebalo da bude retro fazon - ali na ovim iole vise vozenim polovnjacima se lepo vidi kvalitet upotrebljenih materijala. Zinule ili deformisane table na mestu suvozakog airbaga, linije poklopca gornje police na tabli ili poklopca osiguraca svaka vodi svoju politiku, izgrebani volani, pogotovo plastika na krakovima, oko dugmica. Pa pucanje unutrasnjih kvaka, odlepljivanje tapacira, pucanje opruga pomenute gornje police, itd... Smejao sam se kako su u pocetku vajni YT "testeri" pricali kako "aluminijumska" kugla menjaca lepo lezi u ruci - a na oglasima vecina sa plastikama kugli menjaca obeljenim do koske... Sto je jos smesnije, model sa kojim su ciljali premium Compact segment :blink: (a ne "narodni", znaci teoretski je trebalo da bude takmac Bembari kecu, C Mercu, A3,...).

22 minutes ago, mare_bokser said:

Ne mogu da verujem da ima tako mali izbor

Bilo je uzasno, sada deluje da je KAO nesto i krenulo pa kojim slucajem mozda i natrci ponesto vredno paznje da se nabode... Takodje pomalo pratim ponudu, ali iskljucivo drugi restyle (2016+), ima ih celih 20-ak šaltaša. Od kojih jedno 95% sa tankom opremom stoji 100 godina na oglasima.

Ako te zanima MultiAir, bas smo detaljno godinama unazad pisali o odrzavanju, cenama, revizijama jedinica, potrosnji, performansama, voznji... Ukucaj u pretragu na forumu, pronaci ces sve do detalja. Srecno sa potragom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ih nema mnogo u ponudi,barem ovih 1.4MA.Eto po koji primerak naleti  u ok stanju,a sto kaze Ivan,imaju dosta dečijih bolesti,sto nisu smeli da dopuste,jer je ipak djulijeta a i sve Alfe kao premium marka,jbg kas su Lanciu sjebali.

Ova crvena je odlicna,ima dobru opremu i ok je cena,eto jedino je TCT menjac.Ja se nebi bunio da moja ima TCT menjac.Ova je dobra

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20642278/alfa-romeo-giulietta-14-tb-multiair?attp=p3_pv0_pc1_pl1_plv0

352500b00e62-1920x1080.jpg

925604a7948d-1920x1080.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan pa ima izbora medju dizelasima ima jedan beli sa crvenim sedistima i panoramom on mi najgotivniji. citao sam o multiair zato i hocu sad njega cisto malo i da predjem na benzinca... ali izgleda da cu morati da sacekam mesec dva da iskoci nesto bolje ... mada ova je dobra  sto je predlozio @Abarth ali je to preskupo po meni prvo zbog svega napomenutog kvaliteta itd a drugo jer nit registrovan i gume ovo ono znaci jos skoro soma e plus uvek moras da imas jos nesto sa strane za ne daj boze realno

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, mare_bokser said:

pa ima izbora medju dizelasima ima jedan beli sa crvenim sedistima i panoramom on mi najgotivniji

Sve si sam rekao :D . Realno ih nije bilo puno po oglasima ni pre Corone, ali za nas malo zahtevije je bilo i po par komada koji bi bili interesantni. I svaki cas bi iskakalo po nesto novo, vrteli su se primerci, prodavalo/uvozilo. Mesecima unazad je mrtvo more.

Tih starijih pre restyle jos i ima poprilicno. Rekoh ti da pratim samo od drugog restyle i samo šaltaše, posto imam utegnutog restyle Sporta (upravo MultiAir), pa sa tim starijim ne bih dobio nista sa godistem. A tek te 2016+ su raritet, ocajna je ponuda. Sto se cena tice, takve si mogao da uzmes i za ispod 8.000 EUR i to nasvirane, a sada isto to nema sanse ispod 12-13.000 EUR. Cisto primer, auto tada star 4 godine, znaci kao kada bi sada gledao 2018. godiste:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37785-lepi-i-zanimljivi-primerci-iz-oglasa/&do=findComment&comment=1581995

 

Posto si, koliko vidim iz price, fokusiran na benzince i prve serije Giuliette - igra li ti slabiji T-Jet 120? Slabije performanse, veca potrosnja, ali peri-deri motor sa jeftinim odrzavanjem?

Juris li nesto napucano opremom ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivane pa baš o tome i pričam smor čoveče meni to neverovatno. Ljudi se sprdaju ko da živimo ne znam ni ja gde. Haha kad vidim ovo što si napisao traktorka :'D kakva su to svetlo crvena sedišta ako je tako mrak na oči ili je do kamere :D sve ostalo je lepo ali meni su ružni dosta ti ristayling znači baš mi pakao ako tražim takvu unutrašnjost uzmem lepo grande punto bravo isti ... Gledam već nekih dve nedelje ne mnogo sve sam razgledao i najbolje je koliko iz priče i koliko iz oka 2012,2013 1,4 170 manuelni jer to gotivim. A opremu mora da ima neku solidnu kad je već alfa pogotovo sad kao na glasu gulieta

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, mare_bokser said:

Ljudi se sprdaju ko da živimo ne znam ni ja gde.

Jbg, tako nam je svima... Otvori mobile.de, Autoscout i pogledaj cene preko, pa ce ti sve biti jasno.

6 minutes ago, mare_bokser said:

Haha kad vidim ovo što si napisao traktorka :'D

Pa da - jal' ces traktorku, jal' ces kosacicu :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...