Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

On 5/19/2020 at 1:51 PM, dekirs said:
Za nase uslove i prosecnog vozaca je dosta 120ks, ali valjda smo mi ovde neki ljubitelji i za nas bi to trebala da bude donja prihvatljiva granica (kojoj ne treba teziti) , dok ne dodjemo u Tottijeve godine

Šta sad Totti

Ja svuda vozim malo preko ograničenja, tek toliko da spada samo pod novčanu kaznu. A tamo gde se sme - gas do patosa


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se neko nekada bude razmišljao između Giuliette i 159-ke, evo malo utisaka jer sam juče imao priliku da malo duže vozim jednu Giuliettu. :) 

 

- Giulietta je @horvat 1.4 Turbo sa 120 konja.

- 159-ka je 1.9 MJet 16v, malo povećane snage u odnosu na fabričkih 150.

 

Giulietta:

- je agilniji auto napred, osetljivija na volanu, i najmanji od najmanjeg pokreta je pomera. 159-ka je dosta veća, teža i inercija u tom pogledu je više izražena.

- ima bolje kočenje, poredim sa 159-kom pre restajlinga koja nema Brembo napred. I to baš, baš bolje kočenje. Ne znam ni da li 159-ka posle restajlinga može da dođe u kategoriju da ima isto kočenje kao Giu.

- sa pomenutim benzincem je baš tiha unutra. Konkretan auto je u odličnom stanju, pa dobro upija sve neravnine sa 17-cama, tiho.

 

159-ka:

- sa čipovanim 1.9 16v MJet daje utisak dosta jačeg auta. Mis'im, realno i ima dosta razlike u pukom broju konja bez obzira na dosta veću masu. Razlika u Nm je veoma, veoma primetna. Teško bi bilo preći u Giu sa 120 konja, verovatno jednako teško kao i u bilo koji auto tih gabarita sa toliko KS.

- verovatno dosta zavisi od paketa opreme konkretnih automobila, ali čini mi se da je 159-ka je sa boljim materijalima unutra. Tamo gde je kod Giu kvalitetnija plastika i kod 159-ke je, ali tamo gde Giu ima onu jeftiniju, 159-ka i tu ima bolji materijal. Ima i do razlike u segmentima kojima originalno pripadaju ta dva modela, pa ovo možda i nije najzahvalnije poređenje...ali generalno mislim da se neće pogrešiti ako se kaže da je 159-ka kvalitetniji auto unutra.

 

Iako su oba volana kožna, onaj u Giu mi je nekako tanak...na prvi dodir sam pomislio da uopšte nije koža, ali jeste. Individualna stvar, nekome to sigurno neće biti stavka vredna pomena. Ručica menjača u Giu je dobra, ali sam menjač je nekako labaviji od onog u 159. Sve je precizno (da neko ne shvati pogrešno), ali mi se više dopada ''veći otpor'' koji menjač u 159-ki ima i čini mi se da su mu i hodovi kraći.

Oba auta imaju mesta napred (nisam poredio pozadi), tj. šanse nema da nekome ko se u 159 stalno vozi napred bude tesno napred u Giulietti. Ne dopada mi se manji razmak između papučice gasa i kočnice u Giulietti u odnosu na 159. Nije da se neželjeno može zakačiti kočnica, ali traži privikavanje. To ustvari i nije mana onim baš sportskim vozačima koji znaju kako istovremeno da rade sa obe pedale :D, verovatno je zbog njih i namerno tako napravljeno... Zakačio je i pljusak, pa one stvorene navike su odradile svoje...sve sam čekao da se upale brisači ali to se nije dogodilo. Ne valja kad se čovek navikne na tu automatiku... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giu je veoma zabavan auto za voznju pogotovo ako je neka napucanija. 159 je kvalitetnija tu nema sta da se dovodi u pitanje. Enterijer u Giu su bas usrali sa nekim detaljima, ajde nekako i ta tvrda plastika ali sama ta uklapanja kada se malo obrati paznja su bas nekako zbrljana. 

 

 

Danas kupiti dobru 159 limuzinu da je neko od tih zadnjih godista je kao da trazite pticije mleko. Eno na AR forumu ima par ljudi koji je traze mesecima pa i duze kao i ja sam, nema ih na trzistu jednostavno. A kupiti neku klot to jednostavno nije to. Probao klotare i dobro opremljene kao dva razlicita auta da su.

Giu se moze naci ali su cene dosta jake pa ko voli nek izvoli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve stoji sto je napisano, ali bih dodao i zadnje vesanje. Na 159 je ipak to malo bolje i robustnije reseno, Giulietti zna da zaplese malo zadnjica ako se u krivini nadje neka rupa, neravnina i slicno, dok je kod devetke to samo 'tuptup'... Videcemo da li mozda postoji lek neki za ovo :)  

 

Servo volan je jako mocan na Giulietti, ja i dan danas nisam vozio auto na kojem mi se vise svidja osecaj na volanu od Giuliette... :)  Tacno prenosi ono sto treba, i ne prenosi ono sto ne treba, direktan, ostar, pravog oblika i velicine - bas kako treba :) Isto je to i kod devetke, samo u stilu tih starijih, hidraulicnih, bude i nepozeljnih povratnih informacija :) 

 

Hvala @neshaoct za uslugu i za slatkoreciv review :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da 9ka nije za grad. Volan tezak, menjac tezak, sve to zamara posebno na kratkim relacijama.

Giu ima pravu meru volana i menjaca ( po meni ), sto kaze Horvat direktan precizan, bukvalno ko god sedne i stisne ma iz kog auta da dolazi ne moze da ne primeti razliku. 

Elem, kod Giu je dosta bitno i nastelovan trap, to sam skoro saznao, tjst posle stelovanja kod coveka koji to radi kako treba a ne samo po masini, auto lezi mnooogo bolje i mnogo se bolje ponasa u krivinama. 

 

Ko moze da istrpi krckanje i lose plastike unutra Giu je definitivno best buy. Pritom je odrzavanje npr trapa jeftinije nego kod 9ke.. Lezajevi tocka itd itd.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je malo subjektivno, ali po meni i dalje jedni od najlepsih automobila na trzistu.

Steta sto to enterijer nije ispratio, narocito kod Djulijete.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, neshaoct said:

..... Zakačio je i pljusak, pa one stvorene navike su odradile svoje...sve sam čekao da se upale brisači ali to se nije dogodilo. Ne valja kad se čovek navikne na tu automatiku... :D 

Mene i dalje "preseku" brisaci kad se upale sami od sebe.

Inace sve sto si napisao 159-ku apsolutno stoji.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa ponuda, jedino sto sigurno nece biti ispod 11-12k EUR.

Tri godine stara (facelift '16. verzija), navodno 55.000 km, 2.0 150 Euro 6 traktorce, fabricki xenon, prednji+zadnji parking senzori, dupli izduv, kozni enterijer, 6.5'' uConnect, tabla ala bruseni aluminijum...

 

Untitled44.thumb.png.dd486774d804a1f668318123cc1323a6.png 6474c05d0523-1920x1080.thumb.jpg.be3b58bbbf86bf703c79134156535594.jpg 854a827bdd0a-1920x1080.thumb.jpg.b64e17e1d1c5c49523567cae515125df.jpg ff7267923792-1920x1080.thumb.jpg.390f79b67790998eedc302a19dba6764.jpg

 

800d3c28ff00-1920x1080.thumb.jpg.04a70692d817aa5ed59794749afeb98d.jpg 64e7cf5f53c7-1920x1080.thumb.jpg.7c9b2bc472ee329b4c8455da704557e2.jpg c97903f67ec7-1920x1080.thumb.jpg.612e88235dbeb74c53db60153520d135.jpg 02a9713b309f-1920x1080.thumb.jpg.0b4fc0f72247630c4bb0a6b077394481.jpg

 

7c5991f74d93-1920x1080.thumb.jpg.6b117a95826fbd31c65620e0c7923b0c.jpg d691396b1fea-1920x1080.thumb.jpg.91e091226bb0eb42cb313f9e5cba6c63.jpg c5a87f70dd6d-1920x1080.thumb.jpg.24c139c37dfa99152b14aba71a7b988a.jpg

 

EDIT: link oglasa - https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16621262/alfa-romeo-giulietta-20-mjtd54935nova

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista mlad, lep i dobar primerak :)  Dosta su retki primerci drugog facelifta na oglasima, a sa motorom jacim od 120 ks... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, mlada su to jos uvek godista, a iako ih bude 90% su 1.6 120 u pitanju.

Provokatorima ne odgovaram :P , ne moze vise posten covek ni oglas da postavi :D .

Ovaj Deki nije jos procitao ni moje (na ovom forumu do sada nevidjeno) predstavljanje Sporta - a vec trazi sledece.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa uvek podelim kada natrcim na neki interesantan Compact, za koji (bar sa slika) vredi odvojiti vreme i pogledati.

E sad, sta je kome prava stvar - svi smo razliciti, nije na meni da procenjujem :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Bas dobra... Jos samo da ima TCT i bila bi pesma;)

Jedino mi gepek vrata deluju kao da nisu zatvorena a jesu, ima nekako veliki zazor izmedju branika, ali to je verovatno normalno posto je Italijan u pitanju:)

Cudi me da pored tolike opreme nema i automatski retrovizor, sta li ga je sprecilo da doplati i za njega...

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, Ivan said:

Ovaj Deki nije jos procitao ni moje (na ovom forumu do sada nevidjeno) predstavljanje Sporta - a vec trazi sledece.

Pa jel sam ja kriv za to ? :D :D

Kontam glupo ti Sportaka da predstavljas, Alfu kada uzmes moras svaki dan da pises o njoj i da je slikas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dekirs said:

Kontam glupo ti Sportaka da predstavljas

Da znas da jeste :D , sta ce nesrecnik, sam je kriv. Totalno dosadan auto, nakupio bih materijala sigurno za 2, eventualno da se nategne za 3 posta u sopstvenoj temi.

Ostro, pa oblo, ako gledamo po redu sada mi opet dolazi ostro :) :

Untitled1.thumb.png.a55497eea13eff5ef40b293b6df9b321.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...