Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

U ovom slucaju je bio totalno hladan motor, i duvao je plavkast dim, slazem se da je moguce duvanje od kompresije ali ovo je duvalo dim i na poklopcu i na meracu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' dezinfikovana zadnja klupa? :D
Inace, posto niko nije prokomentarisao. Ne bi smeo menjac da zapinje, hladan auto ili ne.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je normalna pojava za menjac. Nista novo. Meni se ne desava al na nekim modelima ume da zeza, desavalo se na Bravu npr.

 

Zadnja klupa sredjena :D

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre normalno? Pa trebalo bi da klizi kroz brzine ako je sve kako valja.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je FPT-ov C635 menjac u pitanju (koji je inace odlican, krenuo od 2010. i bez nekih poznatih problema) - on zna da ima taj "klik" pri ubacivanju u prvu brzinu. Naravno, ne mislim na bilo kakvo zapinjanje ili problem sa ubacivanjem u brzinu.

Kod mene je na 1.4 MA identican C635 (od dizelasa, isao je i na novije Euro 5 1.6 i 2.0) - zamenio sam ulje u menjacu na prvom malom servisu i razlika je primetna, pici glatko kroz brzine. Pogotovo je zimi evidentno, itekako vredi 20 evrica potrosenih za to. Ne pricam ako auto ima neki problem.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto menjao ulje i ok mi je menjac, ali nekad stvarno zapne malo u prvu. Pogotovo ako je hladan i ako sam u pokretu. Vruc i potpuno u mestu onda klizi bas fino...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam ukapirao (iz napisanog) je da nije bas da zapne malo nekad vec da bas tesko ulazi u prvu, to moze da bude i nesto ozbiljnije.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shomispc said:

@Dex-SD

Priliozi deder i slike oglasa, da znamo o kom primerku se tacno prica :) 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15929326/alfa-romeo-giulietta-sportnavlkozat0p?show_date=true

 

1220519085_2020-03-15185333.thumb.jpg.ba8ba56d6d2c68d6f52e34858e00039f.jpg

 

Da me neko ne razume pogresno ne zelim da dajem negativnu reklamu ali po oglasu ocekivao sam mnogo bolje stanje auta.

 

Edited by Dex-SD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako se uveliko pojavljuju Giuliette za 5-6 hiljada (takvih nije bilo pre ~ god dana), sudeci po onom sto cujem (i ponekad vidim), deluje mi da i dalje za dobru treba ~7.5k+

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tog prodavca sam gledao 159 pre nekoliko godina i 520d godinu dve nakon toga i nisu bili sjajni, tj. nisu odgovarali opisu, slikama i ceni.

 

159 jako tesko upalila i tresla se, kao zima los akumulator, nisu radili parking senzori, koza je bila izbledela na sedalnom delu i boku vozackog sedista, a uzivo mi je rekao da se cuje da lupka neki "silen" u voznji pa sam odustao jer sam ocekivao vise, tj. kao sto pise u oglasu 10/10 da pali na pola kljuca, da je trap utegnut i da sve radi.

 

520d secam se imao rascepano, tj. rasiveno vozacko sediste po jednom savu jedno 10ak cm, keder oko vozackih vrata bio pokidan, a to je navodno 500din da se sredi, dace mi broj coveka, nego ne moze da se cima sad sa neregistrovanim autom i da placa slep, a far jedan je bio zamagljen, ali je to takodje navodno normalno, pa sam odustao i od njega iako je osim toga delovao solidno, ali opet sam ocekivao vise i po ceni i po slikama i pogotovo po opisu.

 

Mozda sam ja lud, nemam nista protiv prosecnih auta, ali bas ne volim kada TOP 10/10 odlican bez ulaganja ispadne jedan obican prosek u najbolju ruku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Dex-SD said:

ali po oglasu ocekivao sam mnogo bolje stanje auta

Pa valjda smo odavno apsolvirali da ne treba verovati opisima iz oglasa i generickim pricama prodavaca (cast izuzecima). Maltene i ne citam opise za vozila sa placeva, jer cesto ni sami ne znaju sta prodaju. Fotke mogu da budu samo osnov za selekciju koji primerak eventualno vredi pogledati uzivo. A dalje otvoriti cetvore oci i sve "snage" i znanje skoncentrisati na detaljan pretres vozila. Uz sve sto je paralelno moguce proveriti (po broju sasije, eventualno broju tablica iz inostranstva)...

X puta sam vidjao da mi neko vozilo privuce paznju, otvorim i ostale oglase prodavca - a ono bukvalno Copy/Paste tekst, samo sa sitnim izmenama vezanim za konkretno vozilo. Cesto cak i pogresno kopiranim podacima drugog vozila. Toliko o NOV, NOV, NOV, TOTALNI FULL, TOP, 10/10, BEZ ULAGANJA i sl. hvalospevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo redom po oglasu:

 

- KUPLJEN OD 1. VLASNIKA ( RAČUN OD KUPOVINE NOVOG VOZILA SA DODATNOM OPREMOM ) - verovatno da je tacno 
- 2 KLJUČA - drugi nisam video, a ovaj prvi je bio dobrano izandjan, tipke obrisane i mac se nije zatvarao u potpunosti 
- SERVISNA KNJIGA - ODRŽAVAN AUTO - STANJE BUKVALNO KAO NOVO - OCENA 10/10 - servisnu nisam video, a stanje je daleko od 'bukvalno novog'
- MOTOR PALI NA POLA KLJUČA - MIRNO I TIHO RADI - mirno radi, da a da je tiho bas i nije ima onaj zveketav zvuk ali da kazemo da je to ok
- TURBO ODLIČAN - ODLIČNO POVLAČI NEMA DIMOVA - mozda nema dimova ali ima uljnih naslaga na turbo crevu i uzasno smrdi na auspuhu na nesagorelu naftu
- KVAČILO MEKANO - PLIVAJUĆI ZAMAJAC ODLIČAN - druk se cuje, zvoni i trese na tacki spoja
- MENJAČ PRECIZAN - nije toliko precizan, ne upada u prvu tako lako
- NA TRAPOVIMA MAKSIMALNO UTEGNUT - verovano mada nije vozen, da uzmemo sa rezervom ovu tvrdnju 
- NOVE KOČNICE - daleko od toga da su nove, zadnji diskovi moraju odmah da se menjaju a prednji imaju malo veci 'zub'

 

Suma sumarum, mozda sam ja gledao neki pogresan auto posto se nista ne poklapa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna jos koliko stvari je tu precutano i zamazano, za izbegavanje.


Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, horvat said:

Prvi put saznajem da ima Allroad mod voznje :D 

 

Ne dade nam čovek tumačenje "N" môda vožnje... Baš me živo zanima šta misli da je to. Možda "Neutral" kao "N" na (polu)automatskim menjačima? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogodio si, uglavnom po oglasima i nekim forumima tako zovu N mod, jer je kao neutralan :D

 

Samo me A buni, jer sam negde video da kazu Advanced/Added efficiency, a negde all wather mode :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...