Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

5 minutes ago, horvat said:

Da, i dodaj injection correction za sve 4 dizne, i trebalo bi da se vrte vrednosti +/- do 1.5 max

a bice da je najlakse preko DPF-a. Broj regeneracija * prosecna km po regeneraciji :)

Kakav mag za dizelase :P . Ako iduci auto bude nekada opet dizel, znam koga da zovem u pomoc za pregled :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko sam se smorio od posedovanja benzinca, nemam nista da radim, da sam morao malo priuciti dizelsku problematiku da budem od neke koristi :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/6/2020 at 9:55 PM, Dex-SD said:

Pozdrav svima,

mislim da je ovaj oglas vec pomenut ranije ali da ponovim:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15902633/alfa-romeo-giulietta-16-mjtd

 

Kako se vama cini ovaj primerak,

planiram da posetim pomenuti auto plac i da se uverim licno u stanje auta.

Mozda imate neku sugestiju na sta da se obrati posebna paznja...

Hvala

2020-03-06 21 35 12.jpg

Auto plac zvan i razgovarano sa vlasnikom (verovatno da je vlasnik posto se nije predstavio ko je na vezi), razgovor je bio vrlo kratak i vrlo neprijatan :)

Prvo pitanje je bilo poreklo vozila (Holandija, licno doteran),

drugo da li ima servisne knjizice, odgovor: 'Za servisnu knjizicu veca je cena' (pretpostavljam da knjizice nema i da ako kupac insistira moze kod nekog servisa da se nastampa jedna uz doplatu naravno)

trece pitanje, da li moze da se dobije VIN broj i tu je prodavac izgubio smirenost: staceti broj sasije, sto hoces da proveravas na internetu, dodji plati auto pa onda idi u koji hoces servis, ako ti dam broj moze da nabavis drugi kljuc pa da ukrades automobil i slozio pricu da to niko ne da i da zahtev nije realan...

To bi ukratko bilo to... neslavno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je generalno veca cena automobila u instranstvu ako automobil poseduje servisnu knjizicu ili je to samo prica za nase trziste da ako neko explicitno trazi servisnu onda cena ide gore... da bi kupac u startu odustao od servisne knjizice?

Naravno da i ta ista knjizica nista ne garantuje ako je ima ali verovatno garantuje da nije sve kako treba ako je nema, zar ne.... to je neki moj rezon

U vise navrata prodavci su se cudili zasto neko pobogu trazi servisnu... :)

Edited by Dex-SD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat je kupio jedan auto sa tog placa i bili su korektni.

Jbg naleteo si mu na crn dan. :D

A za ovu izjavu oko broja sasije... Genijalno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za servisnu, ali DEKRA izvestaj se ceni napolju, koliko sam imao prilike da vidim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veca je cena u smislu da ppznata istorija servisiranja dodaje na vrednosti autu a ne u smislu 3000e je bez a 4000e je sa knjizicom :D
A ovo za broj sasije i kljuc, obratite malo paznju po parkinzima i videcete koliko ljudi je sakrilo broj sasije. Svakako on nije trebao da nastupi tako grubo i nepzbiljno, ti uvek mozes da dodjes i da vidis broj sasije .

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevarant preprodavac po meni, mozda je auto i solidan, samo sto ima jedno 100.000km vise ili neku drugu skrivenu manu.

 

Ako ti hoces da proveris jel lazov (da ne kazem lopov) odmah ide utrenirani munjeviti kontranapad, mozda si ti lopov, jer hoces da proveris jel on lopov :D

 

Svakako nisam skoro cuo da se kradu auta sa placa, niti da lopovima bas treba samo broj sasije, koji verujem da bi izvukli na elegantniji nacin.

Pazi budalu, plati auto, pa onda proveravaj kakav je, hahahah mislim cemu provera onda :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece noko u proslim komentarima, mozda sam natrcao na prodavca kad mu je bio 'crni dan', a mozda samo jednostavno postavio bas pitanja koja nisam trebao... :)

I dalje mislim da je auto dobar, ali svaki dalji razgovor i odlazak do prodavca mozda da znaci samo gubljenje vremena ako porodavac u startu nije korektan.

Gledaju se dalje Giulietta-e :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocekivao sam da ima makar nesto sto bi je istaklo spolja. Ovako da nema bedza kod menjaca i nestandardne nijanse sedista obican QV..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je samo da u kafani kazes da imas 'Maserati edition'. Bas ce ona da skonta ono 'edition' :D :D :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vikend prosetao do Novog Sada i pogledao jos jednu lepu Giuliettu sa dosta jakom cenom i sa vise nego odlicnim oglasom sa superlativima o stanju auta.

Prenosim iskustva iz prve ruke (auto je iz uvoza):

- Vrlo uljudan i kulturan prodavac (nije ni cudo posto su takvi skoro svi vojvodjani :) )

- Prasnjav auto koji stoji na ulici tako da nisam bio umogucnosti da zagledam boju automobila ali na oko deluje ok sa par sitnih udubljenje i ogrebotina (nista primetno)

- Gume u sustini lose (dve prednje 2017 i 2016, dve zadnje 2014 i 2015), zadnje dve vidno ispucale i potrosene, sve su rasparene po godistima

- U oglasu stoji da ima servisnu knjizicu mada nismo uspeli da je nadjemo u kolima, mozda je negde drugde ostavljena

- Unutrasnjost u ok stanju, malo vozacevo sediste izlizano i odmoriste za ruke u sredini izgrebano verovatno predmetima koji su se prevozili (skije ili tako nesto)

- Vozaceva vrata se ne zatvaraju sa lakocom kao ostala vrata i kao da su malo spala 

- Na paljenju motor lepo radi ALI par potencijalnih problema postoji:

- Na odvajanju kvacila cuje se huk lagera i na polovini hoce malo da zatrese lammela

- Menjac tesko ulazi uprvu brzinu (motor je bio hladan pa je mozda to razumljivo)

- Nakon par sekundi od paljenja osetio se neverovatan miris sagorele nafte sa svih strana (iz motora, sa auspuha oko auta, svuda) kao da je bio na regeneraciji koja je prekinuta a mozda i PDF je odradio svoje

- Vrlo masno crevo iz turbine

- I najbitnije od svega duva motor i na cepu i na meracu ulja, na leru lepo dimi i odbacuje cep ulja kada se prisloni na poklopac motora, u pitanju je 1.6 dizel sa 105 konja pa nisam siguran da li je ovo normalno ponasanje za jedan motor koji je presao samo 170 hiljada (uporedivo sam sa mojom Astrom 1.7 dti koja ima na satu blizu trista hiljada i koja auposutno ne duva ni kada je hladna a ni kada je motor vruc)

 

Izgleda jos jedan corak sto se kaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duvanje motora na cepu je konstrukcijska karakteristika, a ne posledica stanja motora. Za dim vec ne znam. Meni konkretno ne dimi, ali duva naravno ko blesav. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da duva ali ne sme da dimi. Cak neki koji dime budu u ok stanju, ( dosta wv-a npr.sam vidjao) ali ja takve ne uzimam u razmatranje upste, to je nesto moje licno.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi i kakav je dim i da li je motor vruc ili hladan. Teoretski, ako je motor bas bas vruc, uljna isparenja bi smela da dime (a da nisu znak loseg motora), ali ako je dim crn ili plav, onda vec nesto nije ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...