Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

7 hours ago, Ivan said:

Upravo kuckam sa Horvatom na drugoj temi, ima jedna fina QV Line 2014. 2.0 150, ako je neko ozbiljno zainteresovan.

Ako je to ona svetlo plava iz Obrenovca, po meni preskociti.

Isao juce da je vidim i bas je lepa i napucana opremom ali, onako na prvu, ima bar 1000e ulaganja ne racujaci veliki i mali servis, sto je po meni dosta kad se uzme u obzir i startna cena.

Imenjaku bi se svidele gume, posto nosi Miselin CC. :D... Verujem da ta 18' kosta bar 150e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i jeste cena 1000e manje nego sto bi kostalo to godiste u toj opremi...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

700 i kusur evra je za Brava 1.9 120ks, ne znam sta vas cudi...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhm, 82 000 set kvacila sa zamajcem i zamenom..

Okvirno oko 25 000 je set kvacila, druk je oko 5000, zamajac oko 40 000 i ruke 10 000..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Brane za 500 sve sa rukama :D

U Beocaru ima zamajac za 27k, set kvacila 22k, druk 8k, to je bilo pre 2, 3 meseca kad sam gledao. Tako da nije skupo toliko :)

Sachs je proizvodjac. 

 

Kada sam kupovao auto proveravao sam i u Kit komercu zamajac za 2.0 150, bio je 32k ako se dobro secam. Mada mislim da nemaju, bar nisu imali kad sam se raspitivao poslednji put. 

Ova varijanta is Beocara nije losa. 

Mada ja kad budem menjao kod Brane cu verovatno, uklopi se sve za 500e.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su extra cene realno. Imam stare informacije definitivno haahha

 

Mada ja sam cuo ove cene za 125 kw verziju , mozda su razliciti setovi..

Edited by Boris90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu razliciti. 

 

A sto se tice one gore QV line, realnost je da u svaki auto mora minimum 500e ulaganja. 

 Gume maltene na svakom trebaju, kocnice, mali, veliki servis i onda jos jedna stavka dal zamajac, dal turbo, nesto od toga obicno bude za zamenu. 

Ovakva preko moze biti samo 2 soma skuplja u top stanju :D

 

Nisam gledao primerak al ako je samo ovo sto je Skile naveo, vredi pokusati sa ubijanjem cene.. Uostalom taj zamajac ce godinu dana izdrzati sigurno, ne mora odmah da se menja. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno i da spustis 500e to je dobra cena obzirom kakvi su ostali na oglasima i sta uopste moze da se pronadje na trzistu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misljenja sam da ce ulaganja biti u svaki, a kada se kupi dobra osnova, onda na kraju imas lep, brz, opremljen, tako da ga ne bih podcenio u odnosu na ostale samo zbog zamajca i akumulatore, jer svaki gotovo sigurno ima ulaganja u tom iznosu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da tu ima i još nešto iskreno.
Do sada je nepisano pravilo bilo da kada se pojavi neka koja izgleda kao ova, pogotovu u tom godištu, nestane u roku od nedelju dana sa oglasa a cene su im bile preko 10k..

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, skile86 said:

Isao juce da je vidim i bas je lepa i napucana opremom ali, onako na prvu, ima bar 1000e ulaganja

Steta, bas lepo deluje. S druge strane, ne moze se ocekivati da na autu sa placa nema bas nista da se cacne, tj. da uradis servise, registrujes i vozis. Mislim, kod nekih moze, ali znajuci i licno dosta tehnicki pismenih ljudi i entuzijasta ovde - tesko :). Apsolutno se slazem sa Dekijem i Horvatom, retko ko ce ulagati u auto koji planira za prodaju, pa ovde cesto dodju sa istrosenim gumama, kocnicama, akumulatorima... I to je jos odlicno ako stignu samo sa potrosnom robom za menjazu, a da im nije izvadjena dusa, da nema nekog kvara ili je neki skuplji i vitalni deo pred crkavanjem. Ima izuzetaka koje sam vidjao, ali to treba sacekati i ubosti i to odmah ide i ne stoji mesecima na oglasima kao vecina (neki bukvalno i godinama). Ali ne za najnize ili prosecne cifre koje vidjamo.

11 hours ago, MS PK said:

Jesi li siguran? Nesto mi to mnogo

Sta je Celco, ceskas se po glavi i za 1.9 MultiJet :harhar: ? 

Ja ti lepo kazem da mozes da biras potencijalne troskove - ja l' ces turbo dizelasa, ja l' ces turbo prdavaca :D . I jos pride da molis Boga da dobro pretreses i ubodes ocuvan primerak.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bas gledam, cudno da je 2013, kad je enterijer 2014+
Nerealno mala kilometraza a dobra cena, kome ne smeta slabiji motor pun pogodak..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, dekirs said:

Slabo je to za nju

Al' joj je zato i registracija dosta slabija u odnosu na naše :) . Samo u D i verujem da može i ona da potegne, pogotovo ako je i ta km.

Odrađen joj je i dupli izduv, not bad :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kontam da je oko 30k za ovu, a za nas oko 37,8k? 

Znam za brava da sam npr od Milutina placao manje nekih 5,6k max.. Bravo bio 1.6 120 a kod Milutina je 2.0 165..

Nije neka velika razlika bila. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena registracije za 1.6 105 je niza nego i kod mene na 1.4 140 ;) (a prosle godine mi je bila nepune 22.000+tehnicki).

Znam 100%, jer sam pre jedno 2 i po godine razmatrao slicnu Giuliettu 105, mozda se @dekirs i seca posto sam mu slao link. Bila je kao casa, kozni enterijer, pragovi, lepa oprema, tamna stakla, 17'', takodje bela... I znam da mi je u glavi jedina blokada bilo tih 105 KS, da mi je i dan danas zao sto nisam otisao bar da probam kako ta snaga lezi na konkretno tom autu. Pre toga sam vozio traktorskih 115 KS, pa me je bilo strah da mozda ne prelomim :D .

Edit: Evo upravo gledam kalkulator - dobro sam vam rekao. I sa vecom cenom ove godine, redovna cena produzenja registracije, u 1. premijskom stepenu je tacno 20.919 din :) (+ tehnicki naravno). "Vadi" je snaga od 105 KS, gde je osiguranje u 1. stepenu samo 13.600 din.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...