Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

1 hour ago, horvat said:

A zadnji kraj se kompletno razlikuje od Brava/Delte.

Bravo/Delta klasicna greda, dok je na Giulietti MultiLink.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Na prednjem trapu su slicne viljuske, stabilizatori, balans stangla, spone i tako to, ali zbog agresivnije geometrije, desava se da malo brze 'potrosi'. A zadnji kraj se kompletno razlikuje od Brava/Delte. 

 

Ne znam cenu za remont celog trapa  ali nije to bas tako kriticno da ces morati remontovati ceo trap. Koliko vidim, najvise stradaju viljuske na prednjici... 

 

Po meni, za razliku od Fiata sa istim motorom, razlika ce biti samo u trapu. I ajde, da dodam, instalacija kod gepek vrata zna da strada, kvake u enterijeru su malo krhke, i to je to sto ja znam od nekih 'mana' na Giulietti ...

 

Razlika nije samo u geometriju. Koliko znam ni materijal nije isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet to nije strasna cifra za kvalitetan remont.. Koliko sam upoznat trap je skroz ok sto se tice izdrzljivosti pogotovo u poredjenju sa generacijoj 147/156

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, da li se dešavalo da vam se pojavljuje neka greška vezana za grejač ? Razgledam vozila pa sam naleteo na jednoj na ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je okej na dizelima koji verovatno duze stoje.. Na bravu je jedan grejac oko 1000 din, verujem i da je za djulku slicno..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 2.0mjt ima vise vrsta, neki su i preko 100e sa nekim senzorima, znam da valjda insignije neke imaju takve

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam te grejace sa senzorima na Astri J i za sad rade, kuc kuc. :D

Na Fiatu mislim da izbaci bas gresku na bordu kad ode neki grejac.

Koliko sam video, bar na Opelu, ovi sa start stop sistemom imaju sve te grejace sa senzorom, a ostali kako koji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada citam kojim se ciframa frljaju za dizele zadnje generacije, a i sto pokupim informacija ovako od ljudi uzivo - ovo moje sokocalo mi dodje srcu jos draze :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakav to senzor ide na te grejace od 100e..Prosto neverovatna cena...
Ma valjda u sklopu grejaca, mere neke pritiske tu, sta li.., moderna glupost standardno :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, totti said:

Čekaj da ovi sa Đulijetama istraže da li imaju senzor pozicije ručice menjača emoji3.png

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Ima, cak ima i uputstvo na netu za zamenu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokte tvoj, kada su napisali uputstvo za uporabo za grejac, sve mi jasno kolika je komplikacija :lol: Jos ako opelov grejac ubacis u Alfu....da li dobijes neku sijalicu gratis, ona na Ch..kako li se zove:question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije za grejac, nego za sensor pozicije rucice menjaca :D

Mada verovatno ima i za grejac. 

Inace Alfina zajednica je bas pokrivena sa tim, posebno ludi Englezi, sve su dokumentovali napravili uputstva itd.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama je na jednoj crkao taj senzor. I dalje nemam pojma koja mu je svrha, ali se sećam da nekoliko stvari ne radi kad je on neispravan, između ostalog i tempomat.
Mečku smo rodili dok smo pronašli ko ga ima

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...