Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Lik drzi i otpad za Alfe, tako da je definitivno u tome, svasta mu prodje kroz ruke, ko zna :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je par puta imao dizele isto u nakrcanoj opremi, i da su svi odlazili u roku od dan dva.. E sad, da li su bili po narudzbini pa samo prikazani cisto fore radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde da ode odmah ovo od skoro 10000e, pa jos malo i Bmw f10 se javlja, sta vam je :D Da ne pricam da je u startu u srednjoj ceni nekog Audi A4 npr. Kao sto rece drug kolega Deki a i Ivan, tako ce i biti. Moje licno misljenje je da ce ici debelo ispod 9000e za neko vreme. Naravno, nikad se ne zna, mozda ce doci neki zaljubljenik i tresnuti 9000 na sto, onako od srca, mozda ce je dati u nekoj zameni, ne mozemo da znamo.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvaramo opklade :D:lol:

 

i za koliko para i za koliko vremena ce otici :D  

 

Samo ne znam kako da proverimo ovo prvo... da li bi nam rekao istinu da ga nazovemo i pitamo? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takva je bila i ona crna koju sam gledao - cuknuta, lupana sta god.. 

 

Bas sam za vikend cuo pricu gde odrade foru, uvezu auto iz Spanije u Svicu za neke male pare, valjda ga registruju na probne table il sta vec i onda ga kao iz Svice doteruju ovamo i carine i sve kao da je u Svici kupljen :D Ne znam ni koliko je tacno, mada verujem da ima takvih fora :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u celoj evropi se radi, to ti je ono kad vidis da pise Reexport

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dekirs said:

Takva je bila i ona crna koju sam gledao - cuknuta, lupana sta god.. 

 

Bas sam za vikend cuo pricu gde odrade foru, uvezu auto iz Spanije u Svicu za neke male pare, valjda ga registruju na probne table il sta vec i onda ga kao iz Svice doteruju ovamo i carine i sve kao da je u Svici kupljen :D Ne znam ni koliko je tacno, mada verujem da ima takvih fora :D

Ako u saobraćajnoj u polju za datum prve registracije piše E onda je stigla iz Španije u CH.  Ili F za Francusku itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, shomispc said:

Mozda ga je dobio biiip povoljno, pa hoce da obrne pare sto pre, ko zna..

...sredio neki ozbiljan kvar(pitanje da l je to dobro uradio ili površno) zbog koje je bila jeftina i pravac oglasi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:

Iz Švice se masovno uvoze čuknuta, više ili manje neispravna vozila, ponekad sa crknutim motorom...

To znaci da vrednost ovima sto kod nas godinama voze sa CH nalepnicama sada rapidno opada :lol: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa je Alfa i mislim da je dobra cena za ovo, pod uslovom da nije neka olupina uzivo.

Samo mi je ova boja u unutrasnjoisti. :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

To znaci da vrednost ovima sto kod nas godinama voze sa CH nalepnicama sada rapidno opada :lol: ?

...samo krsevima. :) Realno, kao i sve drugo-ponuda će nadvisiti potraznju i onda ce i ta vozila iz CH da prdnu u čabar.  @totti je rekao već da stiže sve i svašta. Da bi auto ovde bio konkurentan sa cenom , tamo mora da košta manje za prosečno 1500eur. Samo dovoz "pojede" 500-600eur. Carina, amss i ponekad još neki papir izadju za noviji auto oko 800-900-1000eur. Za one koji sve rade po PS-u, nema mnogo toga zanimljivog i pristupačnog jer auta nisu jeftina. Ko vraća km i  površno rešava probleme koji su ozbiljni, a zbog kojih je auto jeftin, ne mora da brine za zaradu. 

Kupac ce svakako naići kad tad. Srbija je ovo.

 

i

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18/04/2019 at 4:00 PM, gile smederevo said:

Ako u saobraćajnoj u polju za datum prve registracije piše E onda je stigla iz Španije u CH.  Ili F za Francusku itd..

Znam da je to češće u gradovima blizu Italije, dok sa drugih strana nema toliko ulaza polovnih auta u CH. Drugar je pazario Freelandera baš sa oznakom F u polju datuma prve registracije. Saznali smo da je prodavac, inace iz Južno africke republike, kupio nov auto u Lyonu pa se preselio u Švajcarsku i morao da carini auto i prebaci ga na CH table. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je fora sa ovim 1750 tbi? Samo gledamo , niko ne kupuje ? :D Ja jos ne videh nekoga da je ima pa makar i ovako virtuelno

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na ARCS forumu nekoliko. Dobar je to motor, malo natprosečno žedan, ali to bih prvo gledao kad bih kupovao Đulijetu ili ponovo 159.

 

Mnogo je veća ponuda polovnih dizelaša, u tom periodu su takvi motori bili na vrhuncu, tako da je očekivano. Kroz isto toliko vremena od danas, na oglasima će biti znatno više benzinaca, ako ne i u većini, a za kasnije ćemo da vidimo. Nije ni dizel odsvirao svoje, a struja dolazi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da je zedan -blago receno- znam :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan je to motor. Elastičan kao dizel. Problem mu je skup veliki servis ako se radi kod ovlašćenih a potrošnja? Svaki auto troši puno ako se gazi a ovaj benzinac to i traži!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi, trosi vise nego dosta jaci benzinci :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na otvorenom penzionerskim stilom se može proći sa 6 litara ali onaj tko je kupio takav auto sigurno mu je potrošnja  u drugom planu... Gornja granica je verovatno nebeska ali i osećaj vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio je kolega Djulijetu sa tim motorom.

Auto moze bukvalno da se vozi kao dizel, posto je bas elastican motor i povlaci iz niskih obrtaja.

Mislim da mu trosi oko 10-11l po gradu, sto mislim da je ok.

Kompletan veliki servis u Stojanovu je izasao oko 500e.

Meni su za Deltu na istom mestu za 2.0mjet trazili 55k, sto i nije neka razlika.

Po meni ostaje da je kvalitet unutrasnjosti trebao/morao da bude znatno bolji za te pare, ali opet, meni je dovoljno da samo pogledam taj auto spolja i da ga instant pozelim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...