Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Ja sam jednostavno osetio lošu energiju, da ne kažem vibracije iz tog automobila....:lol:

Priznajte da ste nekada imali takav osećaj :whistle: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manite se energije, kad vidim kako izgleda i sidu bi joj oprostio :D 

 

dobro, ajde, ne baš sidu ali neke kondilome može 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he, da, mada to je druga vrsta kajanja :D To je kajanje zbog zanemarivanja "vibe"-a... gori sam od neke zene lol :D 

 

Nego, da kazem novost koju sam saznao danas vezano za novu Giuliettu. Nisu vise stvari tako bajne kao sto su bile prosle godine. Naime, neko trenutno stanje (ne znaci da nece biti promena) je da je moguce poruciti samo osnovne motore, 1.4 tb 120 ks i 1.6 jtdm 120 ks, u dva paketa opreme - i oba su poskupela, mada ukljucuju vise toga standardno nego ranije. Tako je Giulietta 1.4 tb "sport" (nekakav mix nekadasnjeg 'super' i 'sport' paketa) - kosta 17.500e... 15.690 (nekad) i 17.500 (sad) nisu bas iste cifre, iako je objektivno, velik deo razlike opravdan... Veloce ce najverovatnije biti 'discounted'.... Zbog cega je to tako - ne bih znao... Takodje su mi rekli za 'night of miracles' da je to samo praznjenje nekih malih lagera koja postoje tako po salonima i slicno, da nije moguce porucivanje modela po tim cenama... tako da iscekivanje jos jedne noci cudesa - nece doneti puno, s obzirom da se Giuliette vise ni ne lageruju... 

 

Ogradjujem se od ovih informacija, cuo sam, ne pricam napamet, ali ne bih mogao sad da stavim u ruku u vatru za njih... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovina nove Djulijete je ludost definitivno. Auto je star 9 godina :D

 

Mada ni kupovina polovne nije nesto pametna odluka kad se pogledaju cene na oglasima.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bane1321 said:

@horvat

Jel si ih zvao ili cenovnik sa neta??

Bio licno... na netu je neki drugi cenovnik, zato i pisem sve ovo... jer ti cenovnici sa neta - mos okacit macku o rep :D 

2 hours ago, Woodoo said:

Verovatno su poskupeli zbog novih Euro 6.2 standarda.

Rekose mi i zbog inflacije... nisam dovoljno strucan u ekonomiji da kazem sad jel to smislen razlog il lupetanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je da sam pretragu sveo na 2014+, ali pošto ne nalazim ništa dovoljno vredno veće pažnje, pogledah čisto radi reda šta ima od 2013.-og godišta, i videh ovaj oglas.

Vidi se da se taj neko nije trudio mnogo oko oglasa, i nije napisao nikakve informacije o stanju vozila.

Ono što je meni najviše zapalo za oko je potpuno nerealna kilometraža od 61k km. 

Iskreno, kada bih nekim slučajem uspeo da utvrdim ispravnost kilometraže, ne bih se puno razmišljao. 

U svakom slučaju, pozvaću da čujem šta će reći. 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13340863/alfa-romeo-giulietta-20

image.thumb.png.7f805d59fa478fdcbe34f437b4ad0c45.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

VIN i zovi ovlasceni da ti kazu koliko je imao za prvih par godina u garanciji, na osnovu toga mozes da procenis barem nesto.. AKo je presao tako malo, mozda je kupljen i ovde..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga preporučuješ da zovem za proveru VIN-a?

Letos sam imao problem da dobijem od ovlašćenih neki info preko VIN-a, jer kao nisam vlasnik ovo ono, nisu javne informacije i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod te bele je kilometraža diskutabilna koliko i kod ove sive. 

Lepo izgleda, ali jedini nedostatak je što nema multimedia displej. 

U svakom slučaju, ako se baziramo na ovo što piše, razlika od 80k km je mojih 7 godina vožnje sa tim autom. Za mene apsolutno vredno te razlike u ceni. 

U pogledu estetike, ako vozilo ima ogrebotine, i neka kozmetička oštećenja, sve je to apsolutno nebitno ako je kilometraža tako mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je kupljen ovde, to je oko 12000 godisnje, realna kilometraza za Srbiju, a moguce da jeste kupljen posto je na NS table. Ja bih otisao do NS, ako idalje tvrdi da je km originalna, otisao sa vlasnikom do Stojanova I tu izvadio podatke o odrzavanju. Posto je on vlasnik moraju da mu daju, zar ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se. Videću sutra šta će mi reći, i ako mi bude zvučao ozbiljno najmanji mi je problem skoknuti do NS-a. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zvao Stojanov za onu plavu Djulijetu, samo trazis glavnog majstora i objasnis situaciju, problem je sto je u ovlascenom belezenje kilometraze samo za vreme garancije, ali bar mozes da vidis sta je bilo prve 2 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah danas u Balkanu ovu https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12361438/alfa-romeo-giulietta-20-jtdmtctnav. 

image.thumb.png.4e510799379cc3426619f7584402fa14.png

 

Hajde na stranu što je malo bila čukana, spolja izgleda pristojno, ali samo toliko. Ima nekih manjih peckica, ali izgleda pristojno. 

Unutra baš kao što sam i očekivao. Razlog zbog čega dugo nisam hteo da je pogledam, ali sam na kraju ipak uradio da me ne grize savest, jeste ne baš dobar enterijer.

Vozačko sedište jako pohabano, zakrpljeno na dva mesta, a bočni deo gde se spajaju štof i koža samo što se nije razdvojio.

E sad ako mi neko kaže kako je to normalno i nije kvalitetno, onda ne znam kako je letos jedna što mi je umakla na istoj kilometraži imala vozačko sedište u istoj ovoj kombinaciji kao novo?

I kad bih hteo sve to da progutam dolazim do motora iz koga se čuje čukanje identično onome kada je meni otišla vodena pumpa jer me majstor preveslao na velikom servisu i nije je zamenio. 

Tako da podatak što je urađen kao veliki servis na 118k je apsolutno nebitan, jer vozilo sa takvim zvukom ne sme ni kilometra dalje dok se ne vidi šta je, a siguran sam da je veliki servis neophodan. 

 

E onda dolazim do ove. 

 

image.thumb.png.904b31bb9c67add5787abff6cfb6de01.png

 

Dečko koji je prodaje je jako fin i ljubazan, korektan. Preko telefona mi je rekao odmah za neke ogrebotine, što je meni zadnja rupa na sviralu ako je auto stvarno prešao 60000km. 

Uživo, nije to samo nekoliko ogrebotina većih, gde bi se recimo ofarbala dva ''elementa'' i onda je to to. Auto je svuda po malo iščukan, jedna ogrebotina mu se proteže i preko fara.

Tu ko želi to da sredi može jedino nov far da stavi, a kolika je cena xenon fara u originalu mogu samo da zamislim. 

Računam, sve je to sporedna stvar jer 60k km je zaista mala kilometraža, i šta bitnije jednom autu može da nedostaje na toj km? 

Otvaram vozačka vrata, keder poderan, vozačko sedište po boku oguljeno, u dosta lošem stanju.

Unutra je svugde po malo nešto zagrebano, oko menjača, audio uređaja, cajgera. Plastika ispod kasete landara, fali dosta nekih čepova, poklopaca itd...

Suvozačko sedište na jednom delu kao da je koža istopljena. 

Motorni prostor je takav da sam poželeo da što pre zatvorim haubu od prljavštine, blata itd... Ovako pošteno govoreći, jedan jako zapušten automobil.

Da na satu stoji 300000, nekako bi stanje možda donekle i odgovaralo, ali 60000 nikako. Kada sumiram utiske, i da je da ispod svake cene, ne bih imao živaca da se bavim sa svim tim stvarima da bih auto doterao u neko stanje koje je meni OK. 

 

 alfe.thumb.jpg.a244786d963dd4d77002c288cea422d7.jpg

 

Onda mi kroz glavu prođe da mu pokažem kako izgleda moj auto sa 205k km u odnosu na njegov sa 60k, ali ne bih da budem toliki seljak.

Kako god, činjenica je da izgleda kao nov za sve ovo što sam do sada gledao. 

 

Iskreno, deprimiran sam jer u oglasima nema automobila koji mi odgovara, i sve se manje nadam da ću naići na nešto što će mi baš leći.

Isto tako, sve mi je draže što sam odlučio da svoj auto ne prodam, jer tu matematike nema. 

Čak mi i ,daleko bilo, najcrnje misli nadolaze, a to je da tražim Golfa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da gledaš par godina mlađe od npr. ove:

 

Screenshot_1.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12850543/alfa-romeo-giulietta

 

c9c495764f23-800x600.jpg580811a36818-800x600.jpg

50cf90b88c14-800x600.jpg2f3688f78a64-800x600.jpg0689cd77aed0-800x600.jpg

 

Ali, pominjem taj plac jer je tu kupljena 159-ka, ljudi poznaju Alfe jaaaako dobro...ko zna, mooožda bi moglo preko njih da se poruči nešto kada vide da imaju kupca za mlađu Giuliettu...mislim, kad je već tako loše stanje po oglasima sa mlađim primercima. Rade samo aute iz Švajcarske, koliko znam imaju nekoga ko može i uživo da pogleda auto tamo za njih, nije ono da baš svaki auto gledaju samo sa slika. Može da se skokne do njih, popriča, da se vidi ima li šta od te varijante... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...