Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

5 hours ago, totti said:

Pod stručnjakom podrazumevam limara/mehaničara koji će da kaže: da, vrata su bila havarisana, pa su farbana. Ili: ne, nema tragova nikakve havarije, verovatno su bila ogrebana, pa su zato farbana... itd, itd...
 

Apropo ovog, pogledaj proizvođače na jednom te istom autu:

 

20181022_091713.jpg20181022_091633.jpg20181022_091622.jpg

 

Sam sam radio amaterski limariju, i poznajem dosta caka oko toga i mogu da procenim ako je bilo nekih intervencija. Zato i kažem da je auto bio prašnjav, pa nisam mogao da detaljišem. 

Što se tiče tih slika, tvrdiš da su original fabrička stakla? Mislio sam da su šanse za tako nešto minimalne. 

Da me ne shvatiš pogrešno, ima stvari koje mogu da se tolerišu na automobilima, ali kada uzimaš auto do 5000e. Kad treba za polovan auto da izvadiš preko 10000e onda mi je stalo da to bude sve kako treba.

 

@shomispc

Da li je ta Alfa bila kod Starog Sajmišta na prodaju? Ako jeste ta, onda da, zapala mi je za oko, i dugo sam je merkao. Čudi me taj motor tek tako može da prolupa, ali što ti kažeš, ko zna kakva mu je stvarna prošlost bila. 

Ono što se meni nije uklapalo je godište, jer tražim 2014< i kilometraža koju jurim da je do nekih 150k km. Neka lična želja mi je TCT menjač, ali to mogu zaobići ako nađem da mi je sve ostalo po meri. 

Jedna crna mi je promakla na tom istom placu, bio sam spreman da je uzmem a da je maltene i ne probam, jer je radila perfektno, motor je šaptao, menjač kao mleko, kvačilo, apsolutno sve...

U enterijeru jedini dokaz o korišćenju se video na kugli menjača, a imala je 138k na satu i kompletnu servisnu istoriju gde se videlo da su joj svi servisi tek urađeni, računajući i diskove, pločice, servisirana klima itd... U dva dana mi je promakla, i dalje je žalim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me ne shvatiš pogrešno, ali meni ovde nekad dođu majstori i na najprljavijem autu posle kiše i prašine kaže šta je farbano. Kako - ne znam

 

Za stakla tvrdim da su originalna i iz prve ugradnje - vidiš da sva imaju Volvo žig na sebi i sva su isto godište. Samo su od tri različita proizvođača

I to nije jedini slučaj. Evo i sa Passata npr, koji mi je pri ruci:

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

cfaffc6742a42fb2e10501bacf6651b5.jpg85d29635a91f04012cda78277d31e62d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/22/2018 at 3:01 PM, banjo1990 said:

@shomispc

Da li je ta Alfa bila kod Starog Sajmišta na prodaju? Ako jeste ta, onda da, zapala mi je za oko, i dugo sam je merkao. Čudi me taj motor tek tako može da prolupa, ali što ti kažeš, ko zna kakva mu je stvarna prošlost bila. 

Ono što se meni nije uklapalo je godište, jer tražim 2014< i kilometraža koju jurim da je do nekih 150k km. Neka lična želja mi je TCT menjač, ali to mogu zaobići ako nađem da mi je sve ostalo po meri. 

Jedna crna mi je promakla na tom istom placu, bio sam spreman da je uzmem a da je maltene i ne probam, jer je radila perfektno, motor je šaptao, menjač kao mleko, kvačilo, apsolutno sve...

U enterijeru jedini dokaz o korišćenju se video na kugli menjača, a imala je 138k na satu i kompletnu servisnu istoriju gde se videlo da su joj svi servisi tek urađeni, računajući i diskove, pločice, servisirana klima itd... U dva dana mi je promakla, i dalje je žalim.

Jeste, bila je na placu Balkan tada, ali je prodavac bio ovaj decko sa NBG a Balkan je prodaje uslužno za 100e po autu, tako neka priča je bila..

Ono sto sam video na fakturi je da je placena tamo negde u Belgiji 5700e, a kada smo se dogovorili za cenu bila je prica da, posto idem na kredit, kredit bude na 7400 a da im ostatak dam u kešu, tako da pretpostavljam da je njena "nabavna" cena bila oko 7000.. Ja sam isto hteo TCT, tjst i dalje ga želim, ali nisam naišao na neke mega pohvalne komentare osim da dok radi je ekstra, ali da je kvarljiv + mi Goran reče je set kvačila oko 1300e...

 

Secam se da je kod njih bila jedna bela 2014o, čuvam i dalje sliku enterijera :D

 

67faaa8dcf43-1920x1080.thumb.jpg.5ba931715ffed8a30f22f480e4460692.jpg 

 

Ali mislim da je ona bila 11.500, nesto slicno kao ona crvena Sprint sto je 12500...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pada joj cena, a reklamiraju je i na fejsu :D:D 

 Mnogo bre i 9000 za 2010o godiste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tottiMože da se vidi ako nešto nije u redu u smislu linija, ravnosti površina, zazora itd... Ali ako je sve dovedeno na meru i rađeno neko manje farbanje, na prljavom autu ne možeš da vidiš. 

 

@shomispc Što se tiče TCTa, ja imam drugačija saznanja. Nisam uspeo da nađem da se bilo ko žalio na neke ozbiljne intervencije, sem softverskog apdejta.

Šta više, nije to toliko komplikovan sistem ako izuzmemo softver.

Znam da je set kvačila skup, ali kad sabereš koliko bi te koštao običan original set kvačila sa plivajućim zamajcem i radom majstora shvatiš da moraš da izvadiš cifru kako god okreneš. 

Ako ti dolazi u obzir ta varijanta, na ovom linku je auto koji sam probao https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12568406/alfa-romeo-giulietta-20-jtdm-exclusive

image.thumb.png.f74a7b2e9682c35534facddf881a372d.png

Mene je privukla kilometraža, iako mi godište ne odgovara jer nije restyle verzija. Gospodin koji je prodaje je jako korektan i ljubazan.

Auto smo probali na otvorenom na dužoj deonici ka Loznici, i sve funkcioniše odlično. Menjač je funkcionisao odlično, utegnuta je, enterijer je dobar. Spolja ima nekoliko sitnih estetskih nedostataka, ali ništa strašno. Farovi su recimo počeli da matiraju. Gume nisu baš najbolje, felne su 16". 

U opisu stoji da auto ima servisnu istoriju, ali gospodin je ne poseduje lično, već ostaje varijanta da se na drugi način proveri. 

Takođe, u saobraćajnoj stoji onaj prvi datum 2015 god., što valjda znači kada je vozilo ušlo u zemlju, a ja sam prema opisu bio razumeo da je vozilo uzeto novo kod nas i da je tu sve vreme održavano. 

Ja sam odustao onog momenta kada sam defintivno odlučio da gledam restyle verziju od 2014 god. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ebem li ga, kuckao sam i sa nekim momcima sa ARCS i oni su bili u fazonu da je ekstra dok radi - a zato kad prestane :D 

Meni se ovakva ne sviđa da budem iskren, ne vidim da bih imao nikakav značajan upgrade u odnosu na Brava. Ako bih je uzimao, morala bi da bude neka u sportskoj izvedbi sa kožom/polukožom, qv/4c/trofeo felnama, itd. Ali u svakom slučaju, kupovina je pauzirana obzirom da sam u Brava spucao lepe pare pre nedelju dana :) 

I ja vidiš ne bih išao na 2014+ jer mi se mnogo više sviđa stariji enterijer, u restyle opciji bih uzeo jedino sa onom polukožom koja izgleda ekstra i udobnija je od stare, ali mi se opet ne sviđa onaj mali uconnect na sred table (sa velikim je i podnošljivo)..

 

A što se tiče ove priče, da, u saobraćajnoj se beleži prva registracija u Srbiji (meni za Brava stoji 13.01.2011). Možda ga je uzeo kao polovnog u Koletu, ko zna..

 

Od trenutnih TCT na oglasima ova mi je najveća misterija

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13215778/alfa-romeo-giulietta-20-distinctive

image.thumb.png.e7a51a492023fa9c2e438488ad16f6ed.png

Pojavila se na oglasima istog dana kada je nestala jedna u istoj ovoj opremi sa nekog placa, isto godište, iste felne, ista boja, enterijer, itd(bio sam dugo ubeđen da je ista u pitanju, ali ova izgleda da nema panoramu). Bila je 8000 na nekom placu, a onda se pojavila ova sa cenom 9650. Ne znam zašto ali jedno vreme je maltene svakodnevno podizao i spuštao cenu za po 100,200,500e i sad vidim da je na 8450.. Ja bih je pogledao, ali, ali, ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cudno mi da na ovu opremu nema zatamljena stakla, ko li je taj ko je uzeo sve ovo nadrkano osim zatamljenih stakala i panorame :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam i razmisljam koje je olaksanje kada zavrsis sa kupovinom i batalis intenzivno pracenje oglasa, zagledanje i proveru svake sitnice...

Ali sa uzivanjem i dalje citam vase komentarisanje i detalje oko autica za koji sam i sam bio zainteresovan i koji sam umalo kupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan  odes gledas razne modele, pa se neki proda ispred nosa, neki ne valja... i onda naleti model i uzmes, obrises sve sacuvane oglase i uzivas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda kao po pravilu pogledas posle 2 nedelje oglase i bude nesto bolje i jeftinije i onda se smoris :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, shomispc said:

Pa ebem li ga, kuckao sam i sa nekim momcima sa ARCS i oni su bili u fazonu da je ekstra dok radi - a zato kad prestane :D

A je l' se javio neko kome je prestao da radi? Proverena je priča da je TCT mnogo pouzdaniji od DSG-a starije generacije. Sa novijim DSG menjačima su ljudi generalno jako zadovoljni.

TCT se razlikuje po tome što je ''suva'' varijanta i za razliku od DSG-a ne zahteva gotovo nikakvo održavanje. U korisničkom uputstvu čak i ne postoji preporuka zamene ulja u menjaču, tako da se ulje promeni otprilike kao da je manuelni menjač u pitanju i to je sve.

Znam da jeste skuplje ako se ne daj Bože desi neki kvar, ali ne može čovek uvek i da razmišlja na taj način. Ako se desi, desilo se, i idemo dalje.  :D Neuporediva mi je vožnja sa manuelnim i TCT-om. 

4 hours ago, shomispc said:

Meni se ovakva ne sviđa da budem iskren....

Ni meni u toj postavci, ali felne mi recimo nisu važne uopšte. Šta više, što običnije felne ima za zimsku varijantu to bolje. Svakako bih za leto jurio neke 18'' i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, to sto sam ja nasao mozda i nije merodavno, od dečka koji vozi Đulijetu sam dobio ovaj odgovor

Quote

Tct je odlican. Radi brzo i lepo.. Ali sklon kvarenju. Vozio sam ih par.. 2.0 140 je noviji motor od 170.. Ima bolji odziv.. I tisi je.

A od Gorana ovaj

Quote

Radili smo dve havarije na TCT menjacima...po meni jako komplikovano i skupo resenje...set kvacila kosta nekih 1300 e... nisam za tu varijantu osim kada se radi o novom autu.

Ja bih iskreno uzeo, i da mi se desi da moram da krknem 1500e u menjac, jebiga, baksuz, ali kome kod da spomenes dual clutch menjace hvataju se za glavu.. Ako uzmes takvu obavezno zovi da me provozas :D

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, dekirs said:

Kod Brane u Vranicu sve to moze da se sredi za manje para sigurno :D

Pa mozda moze ako u tom trenutku ima neku koju moze da raskupusa, sa novim delovima ne znam da li moze mnogo jeftinije :D

1 minute ago, Pluto said:

Jeste, to je TCT..

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, dekirs said:

Ima on i setove kvacila i zamajce nove po nizim cenama nego u radnji. Kapiram da uvek ima nesto, nije kao da crkavaju 2 TCT-a dnevno :D

Pa nije, zato sto ih na ulicama nema toliko :D Ajde uzmi ti prvi, pa ako budes zadovoljan uzecu i ja :D:D 

 

3 minutes ago, Pluto said:

Vidim da ima "pedale" iza volana za menjanje brzine. To verovatno podiže cenu kvara, ali mene taj menjač jako privlači :D 

Taj menjac je bomba, tjst, bolje da kazemo, ta dva menjaca su bombe :D A što se "pedalica" tiče, mislim da su u D režimu totalno nebitne i da on bolje sam menja brzine nego što bi ja menjao ručno.. Plus to podrazumeva da držiš obe ruke na volanu, a ko to još radi :D 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...