Jump to content
FAS Goran
Djole_M

Fiat Grande Punto - škripanje vrata pri otvaranju

Recommended Posts

@Novina

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom, pa mozes da procitas i prethodna iskustva i resenja.

Molba da se pre otvaranja nove teme, pomocu Search pogleda da li takva ili slicna vec postoji. Takodje, "Uradi sam" podforum u kome je tema bila otvorena je mesto gde svojim iskustvom i slikama drugima pojasnjavamo neki proces ili resavanje problema ;)

 

Apropo teme - licno na svakom autu odmah po kupovini (a onda periodicno, s vremena na vreme) podmazem sve sarke, granicnike, brave... Obicno silikon sprejem ili uljem i kasnije pokupim visak. Vrata su se uvek lagano otvarala, bez ikakvih pratecih zvukova i problema.

Ne kazem da talk mozda nece otkloniti zvuk, ali po meni je poenta da sve te povrsine treba da klizaju i budu zasticene od vlage. A ne obrnuto.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao sve živo. Mast u spreju, tovatnu mast, kokpit sprej i ko zna šta još.

Posle nanošenja bebi pudera škripanje koje je bilo nesnosno je prestalo. Posle dva meseca škripe i dalje nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nagovor kolege @Ivan, podmazao sam vrata i mehanizam radi lakseg zatvaranja i od tada mi škripe nenormalno iako pre toga nisu. Ivane šta imaš da kažeš u svoju odbranu?  :D

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam da kazem da nikoga ni na sta ne nagovaram :P . To je pod jedan, a pod dva, da si video kako se vrata lagano besumno otvaraju/zatvaraju malim prstom, na klik :D .

Sto, uz ostale stvari, radim na svim svojim kolima cim ih kupim i bar jednom godisnje - podmazem sarke i granicnike vrata... A brave i kvake silikon sprejom, a obavezno pred zimu. I to radi kao satic.

 

Sa cim si podmazivao? Cini mi se da su na Punticima kukali na to skripanje i zvakanje i sa i bez podmazivanja, pa su neki cak stavljali talk ili tako nesto. Ima negde tema, koliko se secam iz glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grubo sam se izrazio, neka bude na preporuku, ne na nagovor:D Podmazivao masinskim uljem, sad škripe ko vratnice na štali. Moraće da radi bebi puder.
Paradoks, jedina vrata koja mi se zatvaraju jednim prstom su ona koja sam kupio na otpadu posle sudara. Ova originalna užas :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ces potencijalno imati problem. Sad je sve masno i nanosenjem bebi pudera pravice se "blato" i rezultat ce biti kratkotrajan. Probaj sto bolje da ocistis pre nego sto naneses bebi puder. A iskocilo mi je nesto na fejsu, ja cu verovatno probati kad budem imao viska vremena. 

Screenshot_20220622-174120_Facebook.thumb.jpg.b1e8114f4bfcb54e268ab306e1baf751.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, ipak se dobro secam da Puntici fabricki znaju da imaju taj problem. Dodatno, cim se nudi resenje za otklanjanje skripe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno šta tu može toliko da škripi da ulje ne može da pomogne... Običan klizač plastificirani. Totalni paradoks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motaj kablove, gasi forum :lol: , covek objasnio.

Pa da li je realno da na Punticu granicnik tako gusla... Sta ti je FIAT, umetnost na tockovima :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom sluzbenom Sanderu isto skripi ko sumanuta zadnja vrata, ne ko ove gusle al tu su negde :D

Jedina prednost je sto zena krene sama da otvara vrata kada klinja spava da ja ne mlataram kljucevima jerbo cuje ovu utvaru kako se dere kad uzimam stvari :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, stex_pb said:

Meni nije jasno šta tu može toliko da škripi da ulje ne može da pomogne... Običan klizač plastificirani. Totalni paradoks

to se i ja pitam, ulje, mast, silikon, nista ne pomaze a puder pomaze, stvarno ludilo kako neka tako glupa i jeftina svar moze da nervira a sto je najgore da bar i taj puder drzi dugo nego na svakih nedelju dana moram da posipam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Naleteo sam na ovaj forum trežeći rešenje za škripanje vrata na Puntu. Pridružujem se i u isto vreme potvrđujem da puder može da se primeni kao rešenje ovog iritirajućeg problema. I meni je zvučalo blesavo ali stvar jednostavno radi! Ne znam da li to može da stvori i neki negativan efekat, iskreno, skoro da me nije ni bilo briga jer sam i ja prethodno samo pogoršao škripanje (i to do nenormalih razmera) upotrebom WD-40, kao što je to jedan od članova već opisao. Da sam bio pametan, pre svega bih potražio rešenje ovde. Tako da, bebi puder... ali, na sopstvenu odgovornost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam uspeo da pronadjem adekvatno rešenje za ovaj problem.

Puder je ok ali onda se vrata teško zatvaraju.,,,

 

Rešenje je sledeće:

1. korak - sa sprejom za odmačćivanje kočnica se dobro naprska - opere ceo klizač. Pri tome se par puta vrata otvore, zatvore i opet se naprska.

2, korak - Sačekati 3-4 minuta da se dobro osuši (čistač inače brzo isparava)

3. korak - Malo, ali stvarno malo naprskati "Motip suvi teflon sprej" ali samo taj, suvi...nikako spej ulje jer će škripati još jače.

 

(https://www.motip.com/en-en/automotive-products/technical-sprays/lubrication/ptfe-dry)

 

Meni, najzad vrata lepo klize ali ne škripe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad da sačekamo malo da prođe pa da vidimo utisak.

ja sam radio čak i poliranje tih kližača, trajalo mesec dana i opet ista priča. rasklopio skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću moći da ispratim šta se dalje dešava. prodao sam auto,...ovih nekoliko dana je funkcionisalo kako treba.

Možda neko može da proba pa da nas obavesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...