Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo da predstavim svoje vozilo. Bravo 1.6  iz 1997 sa Lovato plinom na flanđu, kupljen prije godinu i pol dana sa 196000 km, sad je na satu 218000.
U tih godinu i pol, odradio komplet veliki servis, mali servis, promjenio lambda sondu, senzor usisnog zraka, vilice, zadnje amortizere,mali kiler, stavljena polovna letva volana,promjenio volan, spojler sa gt-a. 
U vrata stavljeni dvositemci od auditora, u gepeku su pojacalo i sub. Kompletno pod zasticen, ubaceni prednji sicevi od 145-ice,naslon od maree,daljinsko zakljucavanje,  farovi sa lecom, xenon 4000k, prosli tjedan sam prao podni tepih jer mi je bio masan od antifriza koji je curio iz malog kilera.
Moram jos nabavit zadnju policu bez zvucnika, neke ljepse tepihe za unutra i tako jos par sitnica.
Stavit cu par slika pa pogledajte. 
Uglavnom prije Brava sam vozao od oca punta mk1, koji ce se do godine zamjenit sa puntom mk2, a ja se nadam da cu u buducnosti bit vlasnik 156-ice, ako bude srece onda i 147-ice. 
Obojica volimo talijane tako da :)

zza7174.jpgzza7175.jpgzza7176.jpgzza7177.jpg

zza7178.jpgzza7179.jpgzza7180.jpgzza7181.jpg

zza7182.jpgzza7183.jpgzza7184.jpgzza7185.jpg

zza7186.jpgzza7187.jpgzza7188.jpgzza7189.jpg

zza7190.jpgzza7191.jpgzza7192.jpgzza7193.jpgzza7194.jpg
 


i jedna umjetnicka za kraj :D

 

zza7195.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

trazim neke prikladne, od gumenih mi bude zlo haha 

a volan cu zamjenit sa volanom od hgt-a onim trokrakim od koze 

btw hvala :)

 

Edited by G.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa masina i ja bih tu zamenio volan. Kako su ti se ukloila sedista od Alfe? jel pasu saf na saf ili ima prepravki ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjedala su odlicna,preporodio sam se. Nesto kao kad sjednes sa magarca na konja,imaju jako dobro bocno drzanje. jedino sto se jako zagriju ma suncu naspram obicnih sjedala 

 

nepasu na saraf,po netu pisu kako treba samo produzit L nosac za par cm,ja sam ga produzivao,vario par puta i nije valjalo,na kraju sam skinio vodilice sa sjedala od brava i prisarafio ih na sjedala od alfe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon dosta vremena sam pronasao volan od gt modela,danas je dosao postom pa je odmah i montiran :) 

 

image.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije par dana mi je riknila pumpa goriva(posljedica voznje na LPG)pa sam to doma rastavio i promjenio..uzeo sam neku poljsku pumpu, bez kucista i plovka. Znaci samo pumpu za 40e, morao bih jos injektore ocistiti jer su i oni malo zastopani. 

zza7196.jpg

Nakon toga sam lijepo motoric od centralnog, jer je pukao, valjda je smrzao ili nesto, ne znam...uglavnom sam ga poljepio, ali gledat cu uzet cijeli drugi mehanizam. 

zza7197.jpgzza7198.jpgzza7199.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, G.P. said:

Prije par dana mi je riknila pumpa goriva(posljedica voznje na LPG)pa sam to doma rastavio i promjenio..uzeo sam neku poljsku pumpu, bez kucista i plovka. Znaci samo pumpu za 40e, morao bih jos injektore ocistiti jer su i oni malo zastopani. 

 

To moraš obavezno jer će na hladnom teško paliti. Za pumpu je važno da uvek bude bar preko pola rezervoara. Vodi računa da je benzinski merač dosta neprecizan, tako da kod nekih kda pokazuje trećinu ima samo par litara i to uništi pumpu. A njih sam se namenjao ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, G.P. said:

morao bih jos injektore ocistiti jer su i oni malo zastopani. 

 

Mnogo će značiti, a uopšte nije skupo. Ustvari, kod nas u SRB nije, ne znam za HRV...kod nas čišćenje benzinskih dizni ne prelazi 30-40 evra (zavisno da li su donete već skinute dizne, ili ih majstor i skida).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ne pretjerujem u sredivanju..eto tolio da nije stock, a da opet bude odrzavan :) 
a i kroz godinu dana planiram uzeti 147-icu :D

Znam dosta oko plina i tih nekih stvari jer imamo dva auta doma na plin, da trebalo bi bit oko pola rezervoara, jer se pumpa muci kad ima malo benzina. 

Koliko sam gledao po netu, kod nas bi ciscenje dizni trebao bili oko 15-20€ po jednoj dizni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došao je red i na akumulator,u autu je bio neki starter vesna od 45ah, ja sam sada uzeo ciak starter od 60ah za nekih 67€ 

16237408_1395438897141235_920336347_n.jpscreenshot program

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, G.P. said:

Došao je red i na akumulator,u autu je bio neki starter vesna od 45ah, ja sam sada uzeo ciak starter od 60ah za nekih 67€ 

 

Evo i meni danas, isti motor imamo. Exide sam uzeo, bila neka akcija u toj prodavnici specijalizovanoj za akumulatore i elektroopremu. Uzeli su stari, pa me je to izašlo 58 evrića sve zajedno. Baš sam baksuz, prošli mi je imao garanciju 24 meseca, a ispustio je dušu posle 26.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, masaivan said:

Jel metalni rezervoar?

TT
 

metalni rezervoar ? cega? 
od goriva je plasticni rezervoar, a od plina je metalna boca. 

 

59 minutes ago, nesa 169 said:

Evo i meni danas, isti motor imamo. Exide sam uzeo, bila neka akcija u toj prodavnici specijalizovanoj za akumulatore i elektroopremu. Uzeli su stari, pa me je to izašlo 58 evrića sve zajedno. Baš sam baksuz, prošli mi je imao garanciju 24 meseca, a ispustio je dušu posle 26.


Exide  je dobra marka :) 
nudili su i meni da dam stari i umanjili bi mi cijenu za nekih 4€ 
meni je ovaj bio u autu kad sam ga kupio prije 2 godine i 3 mjeseca...i kao na njemu je napisano markerom da je iz 10mj 2014. dali je to istina ili ne, nemam pojma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, meni akumulatori traju krace zbog posla. Dnevno upalim kola preko 50 puta. Za stari akumulator su mi priznali 5 evra. U Beogradu su jednom priznali cak 8, ima na drugoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nesa 169 said:

Dobro, meni akumulatori traju krace zbog posla. Dnevno upalim kola preko 50 puta. Za stari akumulator su mi priznali 5 evra. U Beogradu su jednom priznali cak 8, ima na drugoj temi.


Marea taxi :wub: 

 

59 minutes ago, masaivan said:

Rezervoar goriva, hvala.

TT
 

Nista druze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dosta nas ima na taksiju s ovim kolima, mada vise s dizelima

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam posjetio Pedju u indiji. On je nekih 200Km od mene u jednom pravcu, ali mi se svejedno isplati otici kod njega, onda mozete samo naslutiti kakve su cijene kod nas u hrv. Za njega i njegove decke samo pohvale :D
Pokupovao sam neke stvari za bravo i ponesto ocu za punto. Nastavak kroz par dana.


16298488_1400492416635883_13502187235450image upload no compression

Edited by G.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...