Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, 

 

Pre nedelju, ili dve dana sam napravio nalog na ovom forumu u pokusaju da pronadjem odgovore za probleme vezane za ovu Kappu. Iskreno nisam ocekivao tako toplu dobrodoslicu, pomoc, i generalno podrsku za ono sto pokusavam da odradim. Svi clanovi foruma koji su odvojili vreme iz svog dana da bi meni pomogli imaju moju zahvalnost i dodjem im makar pivo jednom prilikom kad se vidimo na skupu. Neko je zatrazio slike Kappe, pa reko da napravim temu i okacim par fotki. 

 

Kao sto se da videti, ima dosta da se radi. Godine stajanja pod kojekakvim ceradama su unistile lak na par mesta a i felne su isto pretrpele stetu od vremenskih uslova. Brizgaljku za far koja fali, i ovu izlemljenu plastiku oko maglenke imam nove, samo sto moram da ih ofarbam pa cu ih i zamenit. Sem tih nekih sitnijih ostecenja, auto deluje prilicno pristojno. Kao sto se da videtin na slici rezervoara za hladjenje motora, ima ulja u njemu. Nasao sam neke teme po UK Lancia forumima gde ljudi kazu da je to prilicno normalan fenomen za Busso sestake i da ne mora da bude ozbiljno uopste. 

 

Moje licno misljenje je da ce morati dihtunzi obe glave, i svih ostalih cuda da se menjaju za svaki slucaj, kao i kaisevi/spaneri. So obzirom da je auto bukvalno stajao bez akumulatora 2 godine, motor radi prilicno solidno. Malcice je nestabilan ler dok je hladan (ima tendenciju da se krece od 500 do 1000rpm), ali kad se motor zagreje sve deluje koliko toliko ok. Check engine lampica gori, to cu morati da vidim sta je. 

 

Eto, to je Lancija koju pokusavam da spasem. Bice to solidna avantura al prilicno sam siguran da ce ishodak biti dobar i po mene i po nju. Jos jednom hvala svima na podrsci! 

 

20160711_173352.jpg20160711_173654.jpg20160711_173704.jpg

20160711_173737.jpg20160711_173748.jpg20160711_173803.jpg

20160711_173900.jpg20160711_173817.jpg20160711_173851.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je kada se ljubitelj Lancie ''dokopa'' ovako nekog automobila, pa onda pratiti kako se postepeno sređuje jedna po jedna stvar kako bi Kappa opet zasijala... :thumbsup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda je negde progledao ili auspuh ili izduvna grana, pa malo grmi vise nego sto treba. Inace kad se zagreje, prede jako lepo. Samo da vidim koja je fora s ovim uljem u rashladnoj tecnosti, pa cemo da krenemo u sredijivanje svega sto fali. Vec se jure delovi preko i neke sitnice od alata sto treba. Do pocetka sledece godine bi trebalo da bude skockana i registrovana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...