Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
silenci

Georgia/Gruzija

Recommended Posts

E ovako,za odmor putovao sam u Gruziju sa dva drugara,unapred smo sve isplanirali,prvo avion WIZZAIR rezervisali,al iz Budimpeste,povratna karta 120 eura.Pa smo unapred rezervisali stanove u Tbilisiju 3 nocenja i u Batumiju isto 3 nocenja.Zemlja je prelepa,dosta ima prepih lepota prirode,a obisli smo skoro sve delove zemlje

 

LJudi su jako posteni,al malo zatucani ,valjda zbog ratova i okruzenja i zbog socijalizma i bivse vlasti,a Tbilisi je prelep grad,al kad se seta gradom,grad je jedan veliki buvljak,jer u svakoj ulici skoro sve i svasta prodaju,a grad ima jedno 10 autobuskih stanica i oko njih pijaca vise buvljak,a gradski prevoz obavlja se najvise kombijima velikim,koje zovu marsutke:mellow:najludje voznje,ludacki voze

Grad Batumi na crnom moru je turisticki grad sa dosta hotela,tek se grad gradi,odnosno taj turisticki cenar,jel pre 10 godina,grad skoro i da nije imao zgrada samo udzerice iz sovjetskog doba.Tu su vec Sheraton Hilton Radison Blue,a grade se i dalje luksuzni hoteli,iako je more krs,stalno talasi,a i plaza gradska je uzas,al to tek treba da sredjuju,jedino je jedan mali deo prema luci mirno more i sredjenija plaza

 

i evo malo slika od mene

prva slika je sa Kazbekija,tu je na 2500 metara crkva,a penjali smo se pesaka do crkve od sela koje je na oko 2000 metara nadmorske,a najveci vrh Gruzije je Kazbek na 5067metara

 

DSCF1597.JPGDSCF1620.JPG

 

ovo je manastir u Misketi,staroj prestonici Gruzije

 

DSCF1631.JPGDSCF1629.JPG

 

 

ovo je most u Tbilisiju

 

DSCF1664.JPG

 

Staljinova kuca gde se rodio u mestu Gori

 

DSCF1668.JPG

 

DSCF1694.JPGDSCF1703.JPGDSCF1737.JPG

DSCF1750.JPGDSCF1784.JPGDSCF1747.jpgDSCF1795.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

a evo sad slike iz Batumija

jako zanimljiva stvar je zicara koja ide iz centra grada do jednog brda iznad grada  gde se vidi ceo grad,zicara je dugacka 2500 metara u jednom pravcu i vozi 20 minuta,a povratna karta je oko 500 dinara,njihov novac je Lari,a 1 euro je 2.5 larija

 

DSCF1702.JPGDSCF1737.JPGDSCF1856.JPG

DSCF1726.JPGDSCF1812.JPGDSCF1750.JPGDSCF1747.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Odakle uopšte ideja za Gruziju?

 

pa drug imao ideju da idemo tamo,nasao je vrlo povoljno smestaj,u Tbilisiju 10 eura nocenje,a u Batumiju stan vrhunski opremljen 13 eura noc po osobi,pa koliko je krevet u crnoj gori kilometar od plaze.A avion povratna karta 120 eura,a u jednom pravcu 3 sata let traje. Naravno ne moze nista bez auta,al bez Italijana,za 7 dana tamo uspeo sam samo 5 fiata da vidim i jednu alfu

cudesni neki automobili,jedino impreza vrhunski,a panduri u americkom fazonu

 

DSCF1900.JPGDSCF1654.JPG

DSCF1861.JPGDSCF1644.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast na odvaznosti i avanturistickom duhu!!!!

Bas interesantna destinacija, kakva im je klopa?

Cini mi se sa slika da bolje zive od nas, vec su napravili zicaru, kod nas ce to biti za "dve godine":lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silenci, svaka cast na izboru, kad si vec bio tamo, mora da si probao Hacapuri sa sirom? 

 

Sto se pandura tice, cuo sam da voze i H2 i X6, a i luksuzne limuzine im ne nedostaju. 

 

Sto se same Gruzije kao drzave tice, dosta su izgubili posle onih sukoba sa Rusijom 2008 godine, kako ovde u Rusiji, tako im je i kuci opao standard, a jos se i zanose sa ulaskom u eu ... 

9582817992414ada5b8b9ce76c9c0aa9.JPGхачапури-4.jpg

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

a bas je bila avantura,bilo sjajno,a jesam jeo to najcionalno jelo Kachapuri,to je skoro isto kao nasa komplet lepinja,samo sto nema pretopa

jeo sam i khinkali,isto njihovo nacionalno jelo,a hrana im nije bas nesto posebno,bolja je nasa kuhinja

a sto se tice standarda losiji su dosta od nas,prosecna plata oko 250 eura,ali ima i bogatih,ima dosta dobrih auta,sigurno da je bolja situacija u Batumiju zbog turisticke sezone koja se tek razvija,a da 2008 su imali sukob sa rusijom,pa su izgubili deo teritorije abhaziju i juznu osetiju

a ovo za zicaru je vrh ima je i u Tbilisiju i u Batumiju i nisu skupe,to bi kod nas isto bila dobra fora,al  kad smo mi jadni

DSCF1886.JPG

Radison Blue hotel

DSCF1659.JPG

ovo je njihova jedna od glavnih crkava i najveca,malo je manja nego nas Hram sv Save,nalazi se u Tbilisiju

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast za putovanje, treba ići malo i na druga mesta, a ne samo po "truloj" jevropi.

Elem, postoji okrugli хачапури

 

1399540398_hachapuri_imeretinskie.jpg

 

и хачапури лодочка

 

08be1f5736_91986197.jpg

 

Jedan je kao gruzinski, a drugi je jermenski fazon.

Ruska kuhinja je očajna, ali jermenska mi je baš legla :) Bio sam i u gruzinskom restoranu u Sočiju, meni je ok. Valjda posle ruske kuhinje svaka bude dobra.

Crno more je naravno krš, bio sam u Sočiju godinu dana, isti klinac kao i u Batumiju. More je više gorko nego slano, talasi veliki, nema miris mora, i naravno prljavo je. Smoriš se kada pogledaš na pučinu, nema ama baš ništa, ni ostrvceta.

P.S.

Kakve su gruzinke, da li se briju :D Inače, mislim da su gruzini šampioni po veličini noseve, tj kolju se sa jermenima.

Inače, ko ih šiša kada su se širili pa udarili na ruse, pa su im ovi uništili mornaricu, i umarširali duboko u teritoriju, uništili im tenkove....

 

77ab8f446bc2.jpg

 

i naravno, svi znamo kako je reagovao predsednik gruzije :D, nadam se da mu je kravata bila ukusna :P

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vam pade napamet Gruzija? Zbog jeftinog smestaja? :D

Sad pali kola i u Albaniju, verujem da ce biti mnogo lepse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ga Saciri kako reklamira siptare :D

 

Marko, ruska kuhinja prakticno i ne postoji, sve sto se ovde jede doneseno je i izmisljeno negde drugde, sto u ukraini, sto na kavkazu i u srednjoj aziji. Sto se tice Crnog mora, tamo ide samo onaj ko mora, sad se situacija malo kao menja, ali nista specijalno, ko ima malo vise para ide na neka druga mesta. A u vezi noseva, mislim da su azeri nepobedivi :D

 

evo i video na engleskom, za ove sto ne znaju ruski :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/11/2016 at 11:55 PM, MS PK said:

Kako vam pade napamet Gruzija? Zbog jeftinog smestaja? :D

Sad pali kola i u Albaniju, verujem da ce biti mnogo lepse :D

 

pa eto,pravoslavna drzava sa prelepim prirodnim bogatstvima,Kavkaz me ocarao,prelep je,eto samo to,a ima jos mnogo dosta lepih stvari u Gruziji

More jeste krs,al sigurno ce morati i sa morem da se pozabave,ako hoce sto vise turista

A i gruzinke su krs,slabo koja je lepa,upoznali smo jednu lepu mladu Gruzinku,najlepsu sto sam video,kad smo putovali za Batumi,a i generalno nisu nesto lep narod,al su zato jako posteni i uvek spremni da pomognu

A Mico nemoj da mesas babe i zabe,tj Gruziju,drzava koja se nazvala po sv Djordju i jedna Albanija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moz se zovu i jedni i drugi kako oce, meni su isto odvratni,od strokavog naroda preko infrastrukture, mentaliteta itd. :D a Albaniju sam nave cisto iz razliga jer bi bila isto tako cudna destinacija ( mada zadnjih godina se puno ide dole) a mnogo je bolje more npr. Znaci, cisto bezveze, kao jos jedna cudna destinacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista, ti sad taman kad ti Ik napakuje navigaciju pravac Gruzija . Isto ti to sve, na G u meniju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ne znam probao sam belo vino malo sladunjavo al ok je,a to je cha cha vino,nisam,al video sam da ga samo reklamiraju kao i njihov slatkis cucke,izgleda kao kobasica,drug probao,kaze nevalja nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha da da:lol:

Mico samo se ti zezaj,al kad te napadnu albanke neobrijane

os neka slika

DSCF1721.JPG

WP_20160628_14_23_33_Pro[1].jpg

WP_20160629_15_49_48_Pro[1].jpg

WP_20160628_15_59_15_Pro[1].jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...