Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Moj "JTD"

 

20160709_171546.JPG

 

      Evo posle 3 godine na forumu i 2 Stila milsim da je vreme da predstavim i ja moju "azdaju".

 

Stilic je 2003 godiste.Aktiv oprema i sve se u ePeru gadja sa papirima sto je veoma bitno.Da ga ne ureknem autic je super.Super ocuvan iznutra.Kozni volan i rucica menjaca su super ocuvani.Spolja ima par ogebotinica od parkiranja i slicno i malo je prednji branik ima par ogrebotina koje mi bodu oci ali verovatno ce se to sledece godine srediti ako resim da ga zadrzim na duze vreme.Uz auto sam dobio sve sto se moglo dobiti, 2 kljuca, papire iz italije, servise koji su radjeni Srbiji, kodove za kljuc, muziku i cd sarzer.Tako da sam ja prezadovoljan ulozenim/dobijenim.

 

Na autu nista nije skidano i blokirano (eger, katalizatori) i veoma dobro vuce (posto sam ga ja produvao par puta) i uopste ne dimi osim kada se bas nagazi u prvoj ili drugoj.Sipam uvek Ultra D na NIS-u pa mozda i to ima nekog uticaja.Za ovih par meseci sam morao da mu menjam akumulator i tu je dosao Exite Premium 77 i moracu da mu odradim mali servis za koji mesec i proverim sta mu skripucka kad je na leru.

 

Sto se tice izgleda svasta nesto ce doci na red.U nekoj daljoj buducnosti (pred sledece leto) ce pasti 17-tice i distanceri + mozda sitno spustanje da sve to lepo legne.Ugranja projektora i ksenona i zatamljivanje stakala su u planu ali ne ovim redom :D .Narednih dana bi trebao da zatamnim stop svetla, migavce, farove i polepim neke stikercice.Docice i Straight Pipe kad se bude cipovao. I mislim da je to to sto se tice eksterijera.Sasvim dovoljno posto ja ne volim onaj kiceraj i slicno.

 

A i enterijer ce se malo menjati.Pasce zamena player-a za neki 7" Pioneer player sa navigicijom (bacio sam oko na AVH 7500BT) i samim tim ce i zvucnici da se menjaju + woofer i pojacalo ce se dodati .Stavice se meraci pritiska turbine i EGT-a prilikom cipovanja, a dokle cu sa cipovanjem da idem jos ne znam.

 

Par stvari koje su me zadesile da sam dobio masku bez znaka, a da je nisam zeleo .... tj. ne takog izgleda.Pa sam narcio drugu da bio uradio onako kako bog zapoveda :D 

 

20160709_165927.JPG        20160709_185511.jpg

 

Takodje sam resio da skinem oznake sa gepeka i super je proslo ali nikako ne mogu da ispegleam boju.Probao sam sa rucnim poliranjem vise puta ali nema poboljsanja. Izgleda isto kao i kad sam ih skinuo. Inace znakovi su u oglasima na forumu ako nekom trebaju.

 

20160709_174827.jpg20160709_174814.jpg

 

Uspesnost zamene sijalice je 33% jer tek iz treceg pokusaja sam zavrsio kako valja, a taj pokusaj se zavrsio sa skidanjem branika.Prvi pokusaj kroz krilo bez skinutog tocka bez uspeha, Drugi pokusaj kroz isto mesto sa skinutim tockom rezultat opraznjen akumulator i izgubljen osigurac za sijalicu.

 

20160507_125935.jpg

 

Lepljiv enterijer sredjen sa Smack-om.Evo rezultata (pre i posle) :

 

20160502_221836.jpg20160502_230919.jpg

 

I na kraju fotkice.

Evo prvih dok je jos imao znak i gde je malo ... vise prljav :D 

 

1 (2).jpg 1 (1).jpg1 (3).jpg

 

 

I novih slikica gde je opran i izvoskiran :D (plavi Stilo karavan na kraju je caletova zverka)

 

20160616_155259.jpg20160709_170403.JPG20160709_170455.JPG20160709_170555.JPG20160709_170426.JPG

20160709_173923.JPG20160709_170530.JPG20160709_170714.JPG20160709_172753.JPG20160709_172951.JPG

20160709_173158.JPG20160709_173907.JPG20160709_173841.JPG20160709_171120.JPG20160709_172432.JPG20160507_161748.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek bre, ti si onaj sa Intera sto je dosao posle onog tuning show-a u Zemunu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam slike Stila i vidim da mi poznat odnekud pa se pitao jel bese taj. :)
Spomenuo si da si dugo na forumu, da vise citas a slabije pises i da ces uskoro da predstavis auto.

 

Sve u svemu dobar stilo. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au ala imas dobro pamcenje :D Kad je to bilo ....

 

Inace bas tako sam rekao.Ne bih ga ni sad predstavio da gam nisam oribao i izvoskirao.Rekao sam sebi posle toga ako ga sad ne slikas nikad neces :D 

 

Hvala na pohvali.Tek sad vidim da nisam ni jednu sliku enterijera okacio :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep stilo,nek te dobro i sa srecom sluzi.Folija na farovima bi mu dobro dosla jer se slaze sa bojom.Lep autic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto nisam okacio fotke enterijera evo prvo njih:

 

20160709_170738.JPG 20160709_170826.JPG 20160709_171159.JPG

 

 

Pa se onda maska sredjivala samo privremeno da ne bude slomljena dok se ne kupi nova bez znaka.

 

20160716_124157.jpg 20160717_192823.jpg

 

Posle toga ciscenje MAF senzora i klapne gasa (PRE i POSLE):

 

20160727_164329.jpg 20160727_164358.jpg20160727_164402.jpg 20160727_171554.jpg 20160727_171608.jpg

 

20160727_175216.jpg 20160727_182614.jpg 20160727_182751.jpg

 

I za kraj malo folije i skinute oznake:

 

IMG-1470485403888-V.jpg

 

 

Za sada je u planu da otkrijem sta skripuce dok auto stoji na leru, a nisu kaisevi kao i da otkrijem i probam da sredim sta skripuce u toku voznje kad se malo okrene volan u levu stranu. Nema pravila kada se javlja taj zvuk, mokro, suvo, toplo, hladno, ravan i neravan put i pojavi se na delic sekunde i ponovo nestane.Mislim da su plocice i kljesta posto cim stisnem kocnicu skripucanje prestaje.Ali ostaje jos da se tacno pogleda.

 

 

 

 
Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra maska;) vidim i kod tebe a i kod drugih odlepljen tapacir vrata kako da to resimo?Ja sam to resavao na ountu ali na stilu je zajebano.Lepo si ocistio klapnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @Dragomir m.Da odlepljen je tapacir vrata i za sada me ne iritira toliko da jurim da resim ali sto se mene tice 2 resenja ili ce pasti komplet original crni kozni enterijer u nekoj daljoj buducnosti ili ce ovaj da se presvuce u neku obicnu crnu tkaninu.Jos se dvoumim.Sto se tice klapne sad lepse radi.Pre su mu varirali obrtaji posle ciscenja stoje zakucani.

 

 @majkicbane da nisam zadovoljan jer je prepukla na jednom delu koji nisam radio staklo plastikom, a sad nemam vremena za doradjivanje i iskreno me mrzi jel onda ponovo zezanje sa smirglanjem, gitovanjem, spric gitovanjem i farbanjem.Sto se tice same maske da bude dosla zamena, posto koliko mi se cini ne pase na caletovog karavna, onda ce na prodaju za neke pare eto cisto da smanjim cenu toj novoj ako bude zainteresovanih ako ne onda u kantu.

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala hvala @Gagy.GM

 

@majkicbane najverovatnije ces nabaviti masku posto tu novu sto bih kupovao (iz Sofije) mislim da ne bih mogao tako brzo da nabavim.

 

Ceo dan sam danas proveo u kanalu i mislim da sam konacno sredio skripucanje sus plehova na leru.Na svako mesto za sraf je isti stavljen (imam ih preko 15 stavljenih) par mesta je popravljeno gde nije u opste drzalo i za sada se ne cuje. A sto se tice kocnica, vodjice sredjene, plocice isturpijane i vidim da levi disk sa unutrasnje strane ima ris dubok oko pola mm a plocica je bas na tom delu toliko ispupcena.Ris pici ceo krug i mislim da zbog njega i skripuce kad se malo mrdne volan u voznji.Ne znam sta cu jos da radim posto i plocice i diskovi su skoro kao novi.Na plocicama ima meska oko 8-9 mm a disk skoro da nije pojeden (nisam ga merio).

 

I na kraju samo da proverim jel ovo obelezno crvenim katalizator na Stilu JTD 115?

 

20160827_124940.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini diskove obradi ih. Turi nove plocice i teraj. :D

To je ono kao najbezbolnije.

A sta je muka iZ Sofije? Nekako da pomognem ako je moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tom smeru sam i razmisljao.Aj za sada nek stoji ovako dok ne vidim gde, sta, kako ikoliko bi me stajalo.

 

Nije muka nego imam drugara iz Bele Palanke pa bih preko njega i njegovog strica isao ali dok sve to dogovorim ima da se otegne pa dok maska stigne itd itd.Posto drugar zivi u BG a iz Palanke je sa odmora dosao pre 2 nedelje i nece skoro nazad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaa imas li adresu ili sta?

Taj drugar bar mora da zna jednog iz Palanke (posto su svi zivi sverceri :D ) i da moz neko ko od njih ide do sofije da svrati i pokupi masku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugarev stric pegla tamo vamo pa bih preko njega isao.A prodavnica je autoparts i nemam blage gde se nalazi i da li ima prodavnicu ili je samo online prodaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko lickanja i pickanja kola ali dzaba kad zivimo na divljem zapadu i na sve strane kauboji.U subotu ceo dan prao, usisavao i voskirao auto da bi dosla nedelja i imam sta da vidim na krilu.Neki divljak se naslonio ili sa necim je udario krilo i iskrivio ga.Popizdeo sam.Jos nisam ja video ovo nego drugar.Zove me i pita gde sam udario auto, a ja reko vidi ga sto se sali kad ono stvarno.

 

Sad moram da jurcam da vidim da peglam ovo.:rant::rant:

 

20161004_163310.jpg20161004_163315.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naslonio se neko, samo sa više entuzijazma... 

Ko zna, možda uspe i bez farbanja da prođe ako nije nikada ranije rađeno krilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma divljaci.U celoj ulici jedno moja 2 auta valjaju.Svi ostali kao kante za djubre da voze i onda ih briga sto im klinci lupaju automobile.

 

Ne bi trebalo da je krilo radjeno, jedino sto ja treba da nadjem nekog ko bi to kvalitetno uradio da mi ne zajebe krilo da onda stvarno moram da ga farbam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost ces verovatno morati da farbas, ako dobro vidim taj prelom krila (linija) je popila, a to nece niko izvuci bez ostecenja lima i boje.

Jezim se od takvih stvari, nekako je to najgluplji moguci nacin ostecenja, da necijim bezobrazlukom nastane ostecenje.... vecito se svadjam sa komsilukom zbog sedenja po kolima, lupanja loptom, naslanjem bicikle.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam da li da se u sve to upustam u ovom momentu.Nemam bas kintu za rasipanje u ovom momentu tako da ta ideja o farbanju krila mi se ne dopada i mislim da cu ipak da ostavim ovako do marta-aprila sledece godine pa onda mozda odradim ceo auto.

 

Upravo i ja imam problem sa tim.Po Yugu su mi skakali i odvalili branik i nikom nista, a to se desilo 10 minuta posto sam dosao sa posla.Prosto da ne poverujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto su svi stari zvucnici odsvirali svoje, u bukvalnom smuslu, doslo je vreme za zamenu. Uzeo sam Ground Zero Iridium seriju.I napred i pozadi su 2 sistemci, stim sto su prednji visokotonci odvojeni tj. mogu se po zelji staviti, ali sam odlucio da ostavim za sada original posto nemam vremena za pravljenje nosaca za nove. Mogu samo da kazem da sam prezadovoljan kvalitetom i jacinom zvuka i ako sve ide preko fabrickog player-a.

 

1.jpg2.jpgnew.jpg

 

Bilo je muke oko skidanja/postavljanja zvucnika, posto nisam hteo da skidam cele tapacirunge. Da sam to uradio izlomio bih sve zabice (i ovako ih je otislo 5-6). Ukratko ako se upustate u ovo kao i ja, nadjite obavezno nekog pomocnika jer neko mora da drzi nategnute tapacire dok vi skidate zvucnike.

Sto se tice skidanja zadnjih, mora da ide napolje sve sem sedalnog dela zadnje klupe (muka ga je vratiti nazad iz iskustva pricam), onda se odvoji gornji deo tapacira i skinu se 4 srafa koja drze zvucnik. Evo slike zabice koja ide ako nekom kojim slucajem treba.

 

3.jpge.jpgzabica.jpg

 

 

Sto se tice zadnjih zvucnika, moze da stane zvucnik cija je dubina postavljanja 70 mm cisto da znate. Tako da ona price ne moze dublje od fabrickih pada u vodu. Ja sam montirao zvucnik dubine 60 mm bez problema i jos sigurno jedan i po cm ima pozadi do lima. Evo slike (dole) kako izgledaju preradjeni prednji. Posao za njih je laganica u odnosu na zadnje, kod kojih ako ciljate mozete da pogodite samo jednu jedinu original rupu (barem je tako kod mene). Nisam stigao da slikam zadnje jer sam bio u zescem skripcu sa vremenom. Takodje ovde mozete videti sta ostane od starih zvucnika posle prerade.

 

4.jpg5.jpgo.jpgzadnji zvucnik.jpg

 

 

Sto se tice same prerade ima dosta posla.Od alata vam je potrebno busilica, lemilica, neka masina za secenje plastike ili testerica (ja imam neku masinu na koju mogu da montiram mali kamen za secenje pa mi je bilo lako), pistolj za lepak, turpija, srafcigeri. Sto se tice prednjih odlemite stare zice, isecete zvucnik i onda merite i uglavljujete novi.Posle toga zabusite rupe, montirajte novi zvucnik i na stare papucice zalemite nove zice. To je ukratko to sto se tice prednjih dok za zadnje ide skroz druga i teza prica.

Dok ne isecete zvucnik sve je isto, a ona ide spektakl.Konektor je na samom zvucniku, a ne kao na prednjim pored, pa njega morate fino iseci i obraditi da bi ga zalepili pored.Kad to uradite onda merite i secite da uglavite novi zvucnik, a zatim gadjajte rupe i smisljate kako ga fiksirati.Kad sve to uradite (morate na lucu mesta da vidite sta i kako jer je za svakog drugacije) polemite zice, zalepite sundjer iza gde naleze na lim jer sa novim zvucnikom ima da vibrira mnogo i nazad u kola.

 

To je ukratko to. Sad da mi neko kaze aj da uradimo kod mene ovo, nema sanse da bi se ponovo upustao. Pogotovo sto treba garaza za sve ovo, a ja sam radio u kuci. Plastike i lepka je bilo na sve strane, jedva sam ocistio.

 

Takodje u subotu je doslo vreme za mali servis pa sam i tu pukao para. Zamenjeni filteri i ulje u motoru kao i u menjacu jer predhodni vlasnik je vozio auto 5 godina i nije ga zamenio tako da mislim da mu je doslo vreme. Kako god od ulja je sipan Shell Helix Ultra oko 4.3 litra, a sto se tice menjaca sipana Tutela ZC 75 Synt. Filteri ne znam koji su kupio ih je dugar kod koga sam u servisu sve to i radio. Kacio ga je na dijagnostiku da resetuje servisni interval i ni jedne jedine greske nije bilo tako da sam se odusevio.

 

ulje.jpg

 

 

I tako kad je sad sve ovo odradjeno mogu da parkiram auto na mesec dana jer mi je stigla zabrana za prekoracenje od pre godinu i po dana tako da sam prosto presrecan. Znaci nema me na skupovima i ne idem nigde iz kuce (sem do posla) do 17. januara.

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...