Jump to content
FAS Goran
Sedla

Lancia Lybra - senzor temperature vazduha u kabini (kod nogu suvozača)?

Recommended Posts

Dijagnostikom utvrdjen problem iz naslova teme. Senzor prijavljuje konstantnu temperaturu -10°C, iako je napolju +30°. Zbog toga mi i grejanje i klima malo brljave. 

Pitanje: da li bilo ko zna gde se tacno nalazi taj "senzor temperature vazduha kod nogu vozaca", da znam gde da ga trazim da bih ga zamenio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi da nije iza one resetkice iznad displeja klime, tu bi trebalo da je neki senzor.

 

1793453006476805aca24e2740057202_extreme.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je to senzor kod "nogu suvozaca"!?

 

Senzor spoljne temperature ti je u desnom retrovizoru, imas ovaj senzor sto je kolega iznad napisao, i imas onaj mali crni okrugli na sred table ispod sofersajbne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj mali crni okrugli na vrhi table je PCD ili ti Photo Chemical Diode i on služi da šalje signal do ECCM-a ili ti Electronic Climate Controling Module koji u odnosu na količinu sunčevog zračenja određuje brzinu unutrašnjeg ventilatora.

Poseduju ga automatske klime u vozilima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Ivan BG said:

Vidi da nije iza one resetkice iznad displeja klime, tu bi trebalo da je neki senzor.

1793453006476805aca24e2740057202_extreme.jpg

 

Tu nije senzor, tu je onaj mali zvucnik koji pisti zimi kada je hladno napolju, tj kada je spoljna temperatura ispod 3°C... ;)

6 hours ago, aleksa_indjija said:

Kakav je to senzor kod "nogu suvozaca"!?

 

Senzor spoljne temperature....

 

Nisam trazio senzor spoljne temperature, nego unutrasnje. A s' obzirom da Lybre imaju automatsku DVOZONSKU klimu, ako vec greju/hlade odvojeno u dve zone, levo i desno, znaci da mora postojati neki senzor koji ce meriti temperaturu vazduha u levoj i desnoj zoni. Sto dalje implicira... :up: da mora postojati senzor kod nogu vozaca i kod suvozaca...

 

Ocigledno jaaaako slabo poznajemo kakve automobile u stvari vozimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ovde svašta za Lybru:

http://www.iveco.org/download/Lybra/

http://www.iveco.org/download/Lybra/Lybra Club DOWNLOAD/

http://www.iveco.org/download/Lybra/pdfz/

 

Sa jedne druge teme:

Quote

Senzor unutrašnje temperature je uglavnom kod komandi klime iza malog proreza / rešetkice.

 

Quote

E iza tih rešetkica se nakupi prljavština i senzor ne očitava dobro, kod mareje iza rešetki a mali propeler koji pravi cirkulaciju vazduha oko senzora, kad se zaprlja ili motorčić stane onda se javlja problem sa klimom.

 

Quote

Sto se tice te resetikce, ako je to ona odmah iznad displeja od klime, a ispod dugmeta za sva 4 zmigavca, popriicno mi je zaprljano, ne uspjevam nikako ocistiti.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/71978-lancia-lybra-curi-antifriz-problem-sa-klimom/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isproveravacu sve sto ste mi napisali i predlozili, ali i dalje ne odustajem od toga da moraju postojati dva odvojena senzora, za levubi desnu stranu. Jer, s' obzirom da je u Lybrama dvozonska klima, na osnovu necega kompjuter mora odvajati levu i desnu stranu i znati na koju ce stranu, i koliko duvati toplo ili hladno, zar ne? 

Kaa sam radio dijagnostiku, (nije Examiner, bila je FiatMultiEcuScan), prikazala je:

Spoljnu temperaturu 19°C, koliko otprilike i jeste bilo tada u radionici,

Temperatura kod nogu suvozaca 21°C,

Temperatura kod nogu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ti verujes da taj digitron stvarno meri to? Ne zaludjuj se bre to pise samo ko na tarabi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sedla Ako sam dobro razumeo tebe zanimaju senzori koji se nalaze iza rešetke ventilacije koja duva na noge. Jel tako ? ako je tako onda su to upravo ovi senzori 

 

zza2113.jpg

 

A imaš i gore kod ventilacije 

 

zza2114.jpg

 

A izgleda ovako

 

zza2115.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su svi senzori u ventilaciji i oko klime koje sam izvadio kad sam rasturao lybru.

senzori ventilacije.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo!!! @Kopun to sam trazio!!! Hvala! :thumbsup:

@deki87 imas li jos uvek te senzore? Meni treba jedan, ocigledno... :)

 

 

Sad tek vidim da sam pogresio u pisanju naslova, trebao sam napisati "...kod nogu vozaca..." ali nema veze, u principu isti djavo...

 

 

Upravo nadjoh i one greske koje je dijagnostika ocitala, a vezano za klimu: B0003 i B0014...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu :) Mene čeka zamena motorčića, ali mislim i da sam još i nešto polomio pošto nije hteo da duva na sredini vazduh, pa sam skinuo rešetku tu plastičnu i na silu otvorio. Jbg trebalo mi grejanje zimus tamo da duva :D 

 

Ako ti nije frka, javi da li ti je to rešilo problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Sedla said:

Bravo!!! @Kopun to sam trazio!!! Hvala! :thumbsup:

@deki87 imas li jos uvek te senzore? Meni treba jedan, ocigledno... :)

 

 

Sad tek vidim da sam pogresio u pisanju naslova, trebao sam napisati "...kod nogu vozaca..." ali nema veze, u principu isti djavo...

 

 

Upravo nadjoh i one greske koje je dijagnostika ocitala, a vezano za klimu: B0003 i B0014...

Ima i dalje senzore,komande klime,motorice klime...i jos po nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...