Jump to content
FAS Goran
Logitech

Lancia Lybra 2.4 JTD - zatrese pri kretanju iz mesta

Recommended Posts

Pozdrav!

Na Lancia Lybra 2.4JTD, 103kW sam zamijenio set kvačila i sve što ide u kompletu.
Međutim, kad u 1. brzini puštam kvačilo, automobil trese, a sa dodavanjem gasa je sve normalno.


Sve je zamijenjeno danas upravo, tako da sigurno nije do lamele i sl... Novi su dijelovi :)

 

Pomoć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Logitech said:

kad u 1. brzini puštam kvačilo, automobil trese, a sa dodavanjem gasa je sve normalno.

 

Pa, kako da krene aku mu ne daš malo gasa kad puštaš kvačilo?

Ako sam dobro razumeo, probao si tako što si samo puštao kvačilo bez davanja gasa nimalo, pa si primetio da se auto tada muči, tj. trese?

Ok su priče oko toga kako dizel kreće bez gasa, naročito zimi je taj efekat izražen, ali na plus 30 nema svrhe tako bilo šta isprobavati. Bitno je da ne trese kada uobičajeno, normalno krećeš iz mesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Logitech said:

Kada krećem, bez dodavanja gasa

 

Tako ne treba da se kreće iz mesta.

Da npr. imam servis, i npr. kod mene si uradio novi set...i onda mi dođeš posle 5 dana sa pričom da eto trese sa tim novim setom kada krećeš iz mesta bez gasa, ja to ne bih uzeo kao relevantan problem.

Možeš da pustiš da prođe još malo vremena, tj. još par stotina kilometara vožnje da vidiš da li će ''da legne'' što kažu majstopri, ali generalno...bez gasa se ne kreće iz mesta. 

Usput, taj novi set ne znači automatski da je boljeg kvaliteta od starog koji je bio (ali se potrošio). Ima dosta loših delova na ovim našim tržištima, pa to što su novi im nije nikakav poseban kvalitet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to treba da otvoriš novu temu jer nema veze sa pričom oko seta kvačila...evo, pogledaj ovo:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/48759-k-silen-blokove-za-zadnji-trap-lybre/

Quote

Kupujem nove silen blokove zadnjeg trapa Lancie Lybre

 

Quote

Kupovao sam ih i ja druze ali ih nigde nisam nasao pa sam na kraju remontovao u kragujevcu kod milutina...
Evo vec 10000 km bez problema covek je stvarno profi.

 

Tejović Milutin - Kragujevac
tel. 034/37-11-03
063/616-345

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš nisko odvaja, i to je bolje kad niže odvaja pogotovo za vozača koji "drže" nogu na kvačicu, pa ga nehotice troše kad je pedala visoko i čim je dodirneš lamela se troši. Inače ta visina pedale se šteluje.

Sačekaj malo da kvačilo legne pa onda odeš da ti podese visinu, otprilike bi trebalo na sredini da odvaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne steluje se kvacilo kod Lybre. Ona ima hidraulicno kvacilo koje je samostelujuce. I bolje je kad odvaja blize patosu,sto je znak da je lamela dobra, u ovom slucaju - nova. Vremenom ce, kako se bude trosila da odvaja sve vise i vise...

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kakvom ti je stanju plivajuci zamajac? Postoji mogucnost i da zbog njega trese pri polasku? Secam se slucaja ovde kod mene u AR kada je covek kupio nov set kvacila za Alfu 156, (koja nosi isto kvacilo kao i Lybra), ugradili set i opet je tresla. Bio je problem u zamajcu. A izgleda da taj tvoj majstor i nije neki, (bez uvrede!), cim ne ume da centrira lamelu kada ugradjuje novo kvacilo. Samim tim verovatno nije proverio stanje zamajca kada je vec skidao menjac i kvacilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešo, nisi u pravu! Ja sam na slabašnom starom bravu 1.9JTD kretao iz zezanja prvom i drugom bez gasa, desna noga na suvozačkom sedištu, uzbrdo, i ništa nije treslo, ali je ceo set bio Sachs. Pre toga sam kod šarlatana Malinića uradio kompletan set, sa obradom zamajca, i treslo je pri normalnom  kretanju sa dodavanjem gasa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim stanje...

Napravio sam... Pogrešno okrenuo lamelu i nije moglo raditi... Izazvao mi još ostalih 20 problema kad je to radio...

Drugi majstor napravio za 24h... Nisam više ništa plaćao, sve platio "majstor" što je prvi put pravio...

 

Auto radi perfektno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problem je što necentrirano kvačilo može da napravi problem na celom setu!

Da vidim junaka koji bi nabacio menjač, a da prethodno nije nacentrirao lamelu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam skidao menkac na bravu, pomagao majstoru i naravno kad smo slinuli menjac ja opalio par fotki da vidim kakp stoji lamela...

Popili kafu, on aj da pakujemo... Uvatio lamelu, ja ga gledam i u smeh... On sto se smejes pita, ja reko jel to ne znas kako da je okrenes a vec nabio spravu da centrira... Ceska se i kaze, jbm ti, ne znam brate :D

Da nisam slikao, jos bih se smejao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...