Jump to content
FAS Goran
Martin

Kavez za zver - nadstrešnica

Recommended Posts

He, he, he Aleksa...dizraste ljudizderka pa dizjede Mareu? Samo motor dostane.... :-)

Bilo je mraza par puta, auto bio suv. Pada kiša, auto je suv. Na ženomobilu se nahvata mraz, ali stoji otkriven. Na Marei nema ništa, bude suva.

 

Dobra je nadstrešnica - sluzi svrsi. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije je da nema struganja leda i ciscenje snega, samo sednes i kreces...:scooter:

 

Realno meni je smaranje i otvaranje i zatvranje garaze, ovo je taman... jos da imas webasto ili bar grejanje sedista.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemamo temu o garazama, dvoristima... pa da pitam ovde. Ili prebacite u neku drugu temu, d ane kvarimo ovde.

 

Planiram da ovako ispred kuce napravim parking za dva auta, pa me zanima koliko bi trebalo da je minimalno siroka kapija, da dva auta mogu istovremeno da udju, da ne mora jedan da se pomera da bi drugi izasao i slicno... nesto kao ovo na slici.

 

a53bd4d035c6_800x600.jpgimage upload no registration

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta vi vozite, kamione i traktore :D Prosecan auto je tu 150-170cm sirok, pa lako prodje kroz 2.5m kapiju... Nema razloga da bude 5m, jer je zajednicki prostor na sredini pa odmah u startu moze da se odbaci 0.5m, ako niste operisani od volana i ako nije bas parkiranje na pola metra od kapije nego ima malo lufta, moze da se stisne i na 4m...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze i da izmeris auto pa napravis toliku kapiju u dlaku pa posle kad vozi ljubav tvog zivota peglas i kola i kapiju da ti ne bude dosadno i sve to uz neke bombonice za zivce:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ulazna vrata od kuće su realno dovoljna od 60cm al se eto uglavnom stavljaju od 100+cm pa ne vidim zašto bi se na kapiji štedelo i knapiralo.

Svaki santimetar širine preko "dovoljne" daje komociju koja ti ako ništa drugo ostavlja prostor za manevrisanje bez obraćanja preterane pažnje u svakodnevnom korišćenju. 

Oduvek bilo....od viška glava ne boli!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aleksa_indjija Ja tu ne bih išao na manje od 5 metara. Smatram da je sve manje od 5 m nedovoljno za dva automobila. I ovih 2,7 m, što ja imam, je neki minimum minimuma što se širine tiče, jer ionako vrata mogu otvoriti i ući samo sa jedne strane (može i sa obe, ali to je ulaženje u auto poput onog na nekom tesnom i popunjenom parkingu).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa

Relano, dvoriste mi siroko 14 metara, a kapija ce biti 6 metara, skoro pola.:huh:

 

@Martin

Ja bi voleo da to bude 5 metara, al kad nesto gledam,merim, to mi se cini malo.

 

Kad srusim ovu staru ogradi i kapiju, onda cu lepo da uzmem kolceve i kanap, pa nema da bude greske, kad uradim simulacije raznih situacija.:D

 

Dosta mozda znaci ako bise jedan auto parkirao unapred, jedan u rikverc, pa da taj prostor za otvranje vrata bude zajednicki.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste al neko uvek mora da pomeri da bi ovaj drugi izasao i tako ce jedan auto da zavrsi na ulici :D

Ma sta ce ti 5m, mnogo je to. Mislim da ce cak biti i ruzno a i skupo bogami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...