Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
pedja punto

Alfa 33 1990. 1.5 boxer

Recommended Posts

ja sam takodje sipao u punta seleniu gold .i predjeno je s njim 40 000 km otkako je uzet i naravno prodat .a cuo sam i ja da fals seleniu prodaju od par mehanicara.hvala sipacu mu to ulje od nedelje sledi vise slicica .:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nekih slicica spontano nastale .auspuh sam mu stavio nov aod sutra je masina u pokretu jer mu se sutra servis radi i onda idem u  voznju i da vidim kad moze da mi se ispolira auto.vise slika sutra.

IMG_20160709_145457.jpg

IMG_20160709_145507.jpg

IMG_20160709_145514.jpg

Edited by pedja punto

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/7/2016 at 6:48 PM, ViktorBG said:

Seleniu original mozes tesko naci, iznenadio bi se na kojim mestima uvaljuj ....

Naravno da mozes da nadjes original Seleniu. Odes u Slodes trade, generalnog uvoznika i  distributera za Petronas maziva za SCG i BiH i kupis original ulje. Stavise, dobices ga po jeftinijoj ceni nego li u AP sportingu, Kit komercu.

Uvek u Slodesu kupujem i nema greske. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uradjen je servis i nastelovano je sve sto je trebalo auto je tip top sad.sad jedan dan idem da vidim za poliranje sta kako i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eo slika od danas .gde ima u novom sadu da se ispolira auto da valja? i koje felne su mi najbolje da uzmem za nju ? dajte predlog...

IMG_20160713_192812.jpg

IMG_20160714_150758.jpg

IMG_20160714_152927.jpg

IMG_20160714_153148.jpg

IMG_20160714_153234.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,hvala kad budem u bg isao javicu se pa da odemo zajedno ako nije problem ? ;) i ko oce alfu da vidi moze da dodje.al to tek ovih dana kad budem isao u bgd i batajnicu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za garage73 ćeš  morati ako se odlučiš za njih  da se cujes sa njima i zakažeš. Mozda ti kazu da ces cekati i do mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao 33-ku.. zadnja starija verzija... iz decembra 1989.. i imala je mali ler gas.. ali to niko nije znao da nasteluje.. i problem sa drugom brzinom... tesko upadala... a onda je ovaj kome je prodat unistio ... ne licno on... nego njegovi "majstori" .. i posle je auto zavrsio pricu.. limarija onako.. losa ... ali zato motor bio perfektan.. ona verzija 1.3 boxer .. pa verujem da je 1.5 i 1.7 isli kao nevreme... tako i trosili ... jer je i ovaj 1.3 gutao.. kad ga stisnes.. mnogo sam voleo taj auto.. i zao mi je sto nije dosao kod nekog kao sto si ti... a ne da zavrsi za delove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se odrzavanja tice nema sta da se brinem moj komsija mehanicar je vrlo pedantan i sto je najbitnije zna znanje.radio je boxer motore i zna ih u dusu.za poliranje sam se snasao oteracu u feketic 11km od vrbasa kod caletovog poznanika sto ima perionu i extra  polira auta.totalno sam na njega zaboravio.cuo sam da kad stisnes ume dosta da potrosi goriva.mada iz kabrioleta 2.6 u alfu 1.5  kad sam seo osecam olaksanje i to veliko tako da mi uopste sad nijedan auto ne trosi puno naspram 2.6 :D a ja je ne silim vozim je kako treba i mojom voznjom ce trajati sigurno dugo  :wub:

Edited by pedja punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo novih slika od juce.definitivno auto place za poliranjem.

 

 

IMG_20160717_173618.jpg

IMG_20160717_173623.jpg

IMG_20160717_173632.jpg

IMG_20160717_173638.jpg

IMG_20160717_173653.jpg

IMG_20160717_191331.jpg

IMG_20160717_191337.jpg

IMG_20160717_191345.jpg

IMG_20160717_191354.jpg

IMG_20160717_191402.jpg

IMG_20160717_191410.jpg

IMG_20160717_191429.jpg

IMG_20160717_191452.jpg

Edited by pedja punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno bilo bi vreme da se auto ispolira.

poslato iz punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peđa , sveka čast za alficu , predivna je ! Naj stvar u svemu što nije ništa budženo , sve je oriđinale a to će jednog dana vredeti novca , prema tome gledaj da ju sačuvsš koliko više možeš , isplati se ! 

Pošto sam u italiji i redovno čitam njihove oglase sa starijim automobilima , veruj mi da se alfica u stanju kao tvoja teže nalazi , na 30-40 konada jedna takova i traže dosta novca za njih . 

Što se tiče održavanja i izbora ulja - sipaj ono što je proizvođač predvideo ,,,, mani to Castrol , Elf, Motul , čuda muda , sipaj ono što piše i nema greške niti boliglave ! Izbor mehaničara : vozi kod onoga koji zna da radi alfu ! Prijateljski savet bez a vređam ikoga ! 

Želim ti da što više uživaš u alfi , divan auto !

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra zovem lika za poliranje konacno nisam stigao od obaveza da vidim za poliranje .matteo11 hvala trudim se da je cuvam kao sto sam rekao par postova iznad zimi je necu voziti vozicu forda.znam da su preko na ceni i da ih je jako malo s tom kilometrazom bas sam gledao.sto se mehanicara tice zna ovaj moj odlicno da radi boxere i  radio je mali milion kao i moj kum iz crne gore tako da me za ulje ne bi niko od njih dvojice lagao.hvala ti puno sta drugo da kazem.;) i imas pp.

 

totti:umesto da se uzobiljis mator si ti naso omladinu da zajebavas :P 

Edited by pedja punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam skoro ulazio na forum i pratim temu tvoju. Bas je super alfica. Ali mi jedno jos nije jasno. Jos nisi ovakav unikat stigo da ispoliras? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora jes to nisam od obaveza stigao da vidim za poliranje a i malo su pare bile problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze lock.auto nije na prodaju ali necu da pisem vise u temi.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bahahhah, da predjemo na arcs, tamo pises i dalje?

Sta ti je brate, nov ti auto, nema sta ni da se pise :)

Okaci neki video :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto bre zakljucavanjae?

Alfa izgleda vrhunski,verujem da kad se ispolira ima da bude top.

Daj to uradi i neku sliku da uzivamo

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, asterix said:

Alfa izgleda vrhunski,verujem da kad se ispolira ima da bude top.

Daj to uradi i neku sliku da uzivamo

Bolje da novce od poliranja sacuva pa kad proda Alfu da ulozi u neki mladji auto, barem jedno 15 godina mladji posto ce nadam se od Oriona i Alfe imati dovoljno da konacno pazari nesto sto valja i da se mane ovih " ocuvanih" primeraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...