Jump to content
FAS Goran
snebojsa

Fiat Punto mk.2a - odvod kondenza klime

Recommended Posts

Juce sam malo duze vozio sa ukljucenom klimom i kad sam stigao na odrediste vidim na patosnici kod suvozaca baricu. Pipnem i vidim da je hladno i cisto, znaci nije antifriz. Odvodi za kisu ispod soferke su cisti, to sam proverio, a svakako kisa nije ni padala. Pretpostavljam da je to onda kondenz od klime, pa me zanima kako je to reseno kod Punta, gde je to crevo smesteno pa da pogledam, verovatno se zapusilo pa vraca kondenz u kabinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si.

Pre pisanja nove teme sam prelistao i tu temu sto si postavio i nisam nasao nista, ali sam sad procitao celu i nasao.

Kaze se da je "crevo na pozarnom zidu kod suvozaceve strane a iznad letve volana.zasticeno je malim plasticnim odvodnikom."

Videcu da to nadjem i da probam da ocistim, verovatno se zapusilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ćes to morati iz kanala da pogledaš ili da auto podigneš u nekom servisu na dizalicu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas kod Duleta na Altini (servis klima uredjaja za automobile), stavili smo auto na kanal i nasli odvod kondenza, nalazi se kod alternatora i izgleda identicno kao i odvod kise ispod makaza brisaca kod soferke. Izduvao je kompresorom pa cu videti kako ce biti. Sutra idem malo dalje od Beograda a bice toplo, valjda nece vise ulaziti kondenz u kabinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sat ipo voznje pod klimom danas, nema barice kod suvozaca, pretpostavljam da je odvod otpusen kako treba :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam stigao na odrediste posle sat ipo voznje, stao sam na parking ispred prodavnice i pustio auto (i klimu) da radi jos 2-3 minuta, pogledao sam ispod auta i nisam video baricu. Otisao sam do prodavnice i posle pola sata opet sam proverio i nije je bilo. Tu je veliki parking i kola se stalno smenjuju, ima dosta fleka od ulja, beton je onako porozan i odmah upije sve a i bilo je oko 36 stepeni, mozda zbog svega toga nisam mogao da vidim baricu ispod auta. Bitno mi je da ne ulazi u kabinu, ranije je posle pola sata rada klime ulazio kondenz kod suvozaca, sad je sve bilo suvo u kabini posle sat ipo, valjda je ok.:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...