Jump to content
FAS Goran
gile90

Lancia Delta Nuova 2.0 MJet - pola duva toplo, pola hladno

Recommended Posts

21 hours ago, Ivan said:

Gde si nasao na komad, slobodno ostavi info, cene, kontakt, koristice ljudima.

Kod ovlascenih mislim da ide samo ceo set za reparaciju koji sadrzi vise tih plastika i poluga, a cena je oko 2000 din.

Bar sam ja toliko placao za par drugara sa foruma, kod Bogunovica svojevremeno.

Mogao sam da narucim kod Nikoma u Kragujevcu i kod Bogunovica. Posto ih nije bilo na stanju, nisam ni pitao za cenu.  Moze da se kupi i na ebay. Sutra cu da ispisem OM brojeve za sve. Nije papir kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, andreja.micovic said:

@brdaus uspeo si na kraju zameniti?

Kakva je razlika u odnosu na rešenje za Bravo?

Skoro nikakva. Mora da se sece. Ili tabla napolje. Nije lak posao, mnogo muke ni oko cega. Moraju da se imaju debeli zivci i bijaks alat za secenje aluminijuma. Mozda mozemo plastike, a ima ih 4 kom iste da narucimo kod nekoga ko ima dobar stampac, da nam to napravi jer je ocigledno da ce za tim uvek biti potrebe. Ima jedan prodavac polovnih delova u selu Bukovik kod Arandjelovca koji ima more motorcica po ceni od 1500 din po kom. Ako nekom bude trebalo. Napominjen ponovo, ima levi i desni i raspored pinova mora da se podudara. Njegovi motorcici su sa stila. Ne izgledaju isto ali su isti. I srafljenje je isto.

20211213_184933[1].jpg

20211213_185039[1].jpg

Ovaj motorcic na slikama je za klapnu koja regulise levo greje/hladi. Srednji broj je fiat om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo OEM brojeva plastika : 46723463 samo plastika za motorce, 46723464 delimican komplet plastika, 77364376 komplet plastika.

Tulejka-dzwignia-Fiat-Stilo-Bravo-46723463.jpg

Komplet-dzwigienek-Fiat-Stilo-Bravo-46723464.jpg

full komplet.jpg

Najvise se isplati kupiti komplet jer je na ebay 23 e a samo jedna plastika je 19e. 

Edited by brdaus

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, brdaus said:

...

full komplet.jpg

Najvise se isplati kupiti komplet jer je na ebay 23 e a samo jedna plastika je 19e. 

 

Već sam pisao - imam ovaj komplet, kupljen kod Stojanova ali nikad upotrebljen, ide za 2 crvene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, PremieRacing said:

 

Već sam pisao - imam ovaj komplet, kupljen kod Stojanova ali nikad upotrebljen, ide za 2 crvene. 

Kupljeno. Poslaces mi posle utorka. Nisam u Srbiji do tada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta cena kod ovlascenih za komplet... Okruglo 2020 din je bilo kada sam slao taj komplet Mijailovicu, tada sam zadnji put i gledao cene. U Bogunovicu, sa nasim klupskim popustom, cca 1800 kinti:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70084-fiat-nuova-bravo-problem-sa-klapnommotorom-recirkulacije/&do=findComment&comment=1552207

 

PS: Pre nekih godinu i po, moguce da je sada druga cena:

On 5/18/2020 at 1:41 PM, Ivan said:

Otputova set polako put Zrenjanina :) . Ako nekome zatreba info - redovna cena u Bogunovicu je trenutno 2020 din.

 

180520207106.thumb.jpg.d2bb9138c9c1072f3df98ce329b564a8.jpg   180520207108.thumb.jpg.c74a2d0b8e1653470ec632d95bec66c5.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,
Pre desetak dana sam uzeo Lanciu Deltu i zaista mi se sviđa. Menjao sam je za Stila, tako da sam samo prešao u drugu grupu
Imam isti problem, desna strana radi dok leva strana ne radi, izbacuje hladan vazduh. Pročitao sam sve komentare i treba mi savet.
U pitanju je Lancia Delta 1.6 dizel 120 ks. Klima je digitalna dvozonska. Našao sam majstora koji hoće da mi to sredi, ali mi je rekao da uzmem sve što treba za levu stranu, jer kad rasklopiti tablu, mora da ima sve: motor, plastiku...
Iz Novog Pazara sam, i trebalo bi vremena da se to nađe i pošalje. Zanima me šta sve da uzmem za levu stranu, motore, plastiku? Za svaki slučaj, da ne čekamo.
Zna li neko, možda, koliko to košta novo?
Zna li neko koliko bi koštala popravka u Auto garantu u Čačku, ovlašćenom distributeru i servisu?
Hvala

Samo da dodam da je 2012. godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@samir.hanusa

Pozdrav i dobrodoslica na forum. Prelistaj ove teme oko digitalne klime, mozda je bilo i ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41104-fiat-stilo-fiat-nuova-bravo-automatska-digitalna-klima/

 

Koliko se secam, decko u BG, kod Zmaja, navodno menja sve motorice (sem recirkulacije) bez skidanja table. Iz glave mi je da je cena 3000 din po motoricu, bez materijala. Relativno brzo se zavrsava bez skidanja table i secenja armature. Ako je stvarno izvodljivo tako, svakako mnogo bolja solucija od skidanja cele table i mogucnosti da se nesto ne vrati kako treba. Cisto tema za razmisljanje.

Kod tebe je u pitanju levi mikser, srednji motoric, koji se nalazi tacno pod onom metalnom aramaturom iznad pedale gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači da kupim levi mikser i srednji motorčić? To je sve što mu može zatrebati kad krene sa popravkom?
Inače, dobar je auto električar, jedan od najboljih ovde, tako da mislim da može srediti klimu najbezbolnije što može.
Što se tiče odlaska u Beograd, nemam vremena, a i odlazak košta (u oba pravca 600 km i čitav dan ode).
Zvaću ove iz Čačka da vidim koliko to košta.
Ako neko zna gde da nabavim ove delove, neka javi. Bolje nove, može i polovne.
Hvala
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogunović za nove. kupi i bar 2 seta za reparaciju plastika. 

motoriće možeš i polovne, ako su ispravni radiće

meni su levi menjani bez skidanja table

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, samir.hanusa said:

Znači da kupim levi mikser i srednji motorčić? To je sve što mu može zatrebati kad krene sa popravkom?
Što se tiče odlaska u Beograd, nemam vremena, a i odlazak košta (u oba pravca 600 km i čitav dan ode).

Pogledaj sta je problem, motoric ili je pukla ona bela plastika (koja je veza izmedju motorica i klapne). Moze da se cacne dijagnostikom ili utvrdi vizuelno/zvucno. Najcesce bude nesto od to dvoje.

Nisam ni mislio da dolazis samo za to, nego tipa ako si poslom, ostavis auto, covek to relativno brzo zavrsava kako sam cuo.

1 hour ago, samir.hanusa said:

Inače, dobar je auto električar, jedan od najboljih ovde, tako da mislim da može srediti klimu najbezbolnije što može.

Problem bi mogao da resi bilo ko od nas kada bi pristup bio lak. Tri srafa 5.5, konektor, skida se motoric i bela, plasticna veza sa klapnom. Na Stilu je bilo malo lakse, dok na Bravu/Delti postoji dodatni oklop konstrukcije table, koji otezava pristup.

Tako da je po meni bitnije da si dobar fakir, nego elektricar :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo verovatno da ti motorcic nije crko vec samo plastika, koju imam novu. Najveci problem je aluminijumska ploca koja blokira pristup svim motorcicima, a ima ih 3 kom. Tu plocu majstor mora da prosece kako bi dosao do motorcica. Za tu operaciju ne mora da se skida tabla, vec samo plastike desno od papuce gasa. Motcic ako je crkao, sto je malo verovatno, mora da bude levi jer im nije isti smer okretanja. Javi se za plastike kad budes rasturio. Motorcice nemam. Mogu sa stila ali moraju da budu za tu stranu. Ja imam visak za desnu, jer nisam znao za ove zajebancije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno i teorijski moze, ali ja to nisam uradi jer mi motorcic nije ni crko. Samo plastika. Probali, videli da to ne ide, i ostavili originalni motorcic. Iskoristili samo plastiku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@brdaus @jevta @Ivan @andreja.micovic

 

Hvala svima na pomoći.
Ovako stoje stvari:
Moj majstor ipak izbegava da to uradi. Zvao sam Auto Garant ovlašćeni servis iz Čačka. Sve to može da se uradi kod njih, trajalo bi dva dana i koštalo 16000 dinara. Mislim da ću tako i uraditi, nemam drugo rešenje.
Hteo sam da zamenim i levi i desni motorčić, kad već skidam tablu. Rekli su mi da jedan košta 70 a drugi 100 evra. Videće da mi potraže neke zamenske a jeftinije.
Može li neko da me uputi gde da kupim nove motorčiće? Možda i taj treći?
Kad već plaćam skidanje table, da to odradim kako treba.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tagove

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. pa toliko je. Kad sam zvao za sebe, Sale iz žarkova je tražio 100 eur ruke, 50 eur motorić, šta god bilo; kod Gorana na altini je bilo 9000 ako je leva strana, a 14000 ako se skida tabla, ne sećam se cena motorića, imam negde zapisano. 

 

Taman kreneš od septembra, svaki vikend bar po 2, do decebra uzmeš 13tu platu ;) 

@samir.hanusa jedino da nađeš polovne motoriće, a napisao sam, možeš pozvati Bogunović da pitaš koliko su novi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto da menjaš motoriće ako rade, a 99.9% da su ispravni...

 

Treba ti samo plastična veza između motora i klapne koja obično puca (lomi se). To ima kolega @brdaus (kojeg i ovom prilikom pozdravljam i pozivam da se javi...) pošto je uzeo ceo set od mene i sigurno možete da se iskombinujete šta ti treba da kupiš od njega za sitne pare.

 

On 2/2/2022 at 8:53 AM, brdaus said:

Vrlo verovatno da ti motorcic nije crko vec samo plastika, koju imam novu. Najveci problem je aluminijumska ploca koja blokira pristup svim motorcicima, a ima ih 3 kom. Tu plocu majstor mora da prosece kako bi dosao do motorcica. Za tu operaciju ne mora da se skida tabla, vec samo plastike desno od papuce gasa. Motcic ako je crkao, sto je malo verovatno, mora da bude levi jer im nije isti smer okretanja. Javi se za plastike kad budes rasturio. 

 

A motorić koji je unutar plastičnog, zalivenog kućišta, je potpuno običan elektro motor iz '70ih godina prošlog veka koji košta manje od 1$. 

 

 

Kažem opet, pročitaj celu temu i reši sebi problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,
Da li neko ima nov komplet plastika za klimu na prodaju?
Zvao sam servis Bogunović i čovek mi je rekao da ih imaju na stanju i voljan je da mi proda, ali ne šalju brzom poštom, navodno da se ne slome. Ne idem skoro do Beograda, a nemam ni nekog ko uskoro putuje u pravcu Beograda.
Ipak ću sve ro raditi ovde, u Novom Pazaru. Odustao sam od Čačka, morao bih barem triput da idem do Čačka.



Послато са VOG-L29 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,
Da li neko prodaje nov motorčić klime za Lanciu Deltu 2012. ili može da me uputi gde mogu da kupim. Zamenio sam stari polovnim, ali je i on otkazao i zato tražim nov.
Na prvoj fotografiji je motirčić koji je otkazao (46723704) a na drugoj motorčić koji sam našao na eBayu (46723705). Razlika je u jednom broju, da li ovaj sa eBaya odgovara?
Hvala IMG_20220407_185959_edit_662041554127622.jpgScreenshot_20220407_191806_com.ebay.mobile_edit_662135466565629.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po licnom, a po iskustvu i ovde na forumu, motorcici ne crkavaju skoro nikada ali zato crkavaju plastike u prenosnom mehanizmu. Ja imam polovan , ispravan, motorcic za desnu stranu. Nisam znao kad sam kupovao da se to tako kupuje, a trebao mi je za levu stranu, za koji se ispostavilo da je ispravan, a da je plastika pukla.  Moze da se resi smerom okretanja ali je to vec budzevina. Takodje imam i komplet plastika za prenosni mehanizam, pa ako mogu da pomognem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već mesec dana se petljam sa klimom. Nabavio polovne motoriće iz Čačka, novu plastiku kod Bogunovića, skidao tablu i menjao neke plastike i motoriće. Sve je radilo OK, ali juče na dijagnostici vidim da je crkao ovaj gore navedeni motorić. Hoću da uzmem nov (po preporuci majstora).
Da li ovaj sa eBaya odgovara? OEM se razlikuje samo u poslednjem broju.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, odgovaraju i sa fiat stila, te mislim da ce svakako odgovarati. 

 

Deo sa oem brojem koji ti imas je zamenjen 10.2008. sa delom sa brojem 77365916 pa potrazi na netu. Ovo su podaci iz epera.

image_2022-04-08_090353034.png

Edited by brdaus
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...