Jump to content
FAS Goran
gile90

Lancia Delta Nuova 2.0 MJet - pola duva toplo, pola hladno

Recommended Posts

Imam automatsku klimu i pocela je da brljavi, sa vozaceve strane duva hladno, a sa suvozaceve toplo i obrnuto. Izgleda da je riknuo neki mali motorcic, to su mi rekli na par mesta ali NIKO NECE DA POPRAVI!!! Previse ih mrzi da skidaju kontrolnu tablu ida se pozabave time. Vec sam poludeo sa tim stavom kao da ja njih maltretiram sto trazim njihove usluge koje su im u opsiu posla!!

Ako neko ima neku preporuku kod koga bihn mogao da odem, pozovem ili slicno bio bih vrlo zahvalan!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nesto i nisu bas raspolozeni, a i ja sam sve manje i manje raspolozen :rant: Najblize sto sam dosao je da mi je covek rekao da dodjem za tri meseca, tad ce kao moci time da se pozabavi :( pa dobro, hvala u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je i po ovom pitanju Delta=Nuova Bravo=Stilo, sigurno ce ti biti od koristi ova tema, baci pogled na par zadnjih strana, npr.:

Ne znam jesi li probao kod Saleta iz Zarkova ili Gorana?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isti problem na mom Fiat bravo nuova 2.0 mjet, samo meni vozačeva greje a suvozačeva hladi, nije motoric crkao nego neka plastikica u motoricu i to može da se zameni bio danas kod majstora i zakazao za 7 jul da mi reše problem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorana jos nisam zvao, ranije sam isao kod njega za punta 1.9jtd, ali od kada sam uzeo deltu nisam bio kod njega, iskreno ne znam ni sam zasto (nesto je cale imao problema sa svojim kolima kod njega). A za saleta iz zeleznika ne znam, ne znam za taj servis.  Ajde pokusacu i sa njima pa javljam  da li sam uspeo nesto. 

Hvala puno za pomoc!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kod gorana imam zakazano da mi reši problem, idi kod njega

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče @Ivan , poznat problem sa automatskom klimom koji se vuče još od Stila, a pošto je Nuova Bravo ustvari Stilo sa drugim limom preko, onda problem postoji i kod njega...a, opet, tvoja Delta je prepakovani Bravo (nije samo drugi lim, produžena je i 10cm da putnici pozadi imaju više mesta), onda eto tog istog problema i kod nje. :) 

U linkovanoj temi ima objašnjeno šta pravi problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parno duva topli vozduh na sovozacke strane a hladni na vozackoj strani, i na oba zona napravjeno je na max da duva topli vazduh ali nazalost na ljevu stranu hladni, iscistili smo kazan za vodu da ni je bio neki garaz ali nije bilo uspjesno.

 

SAVJET...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je i neka od klapni zaglavila, ako je nešto upalo, ili se polomila plastična poluga između motora i nje... Ali definitivno je problem u tome što vazduh nije rutiran kuda treba pre ulaska u kabinu.

 

Kada nije u režimu max grejanja, ako uključiš AQS (preko dugmeta za izbor između cirkulacije vazduha kroz kabinu ili od spolja), da li je i onda vazduh konstantno hladan?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, McSteel said:

Možda je i neka od klapni zaglavila, ako je nešto upalo, ili se polomila plastična poluga između motora i nje... Ali definitivno je problem u tome što vazduh nije rutiran kuda treba pre ulaska u kabinu.

 

Kada nije u režimu max grejanja, ako uključiš AQS (preko dugmeta za izbor između cirkulacije vazduha kroz kabinu ili od spolja), da li je i onda vazduh konstantno hladan?

Isto je nema razliku konstano ke hladan

2 hours ago, skile86 said:

Neki od motorica pravi problem tj onaj na strani gde ti pravi problem. 

Celoj levi strani duva hladan vazduh, 

Dali e ovaj regulator, i dali se cjela salttabla mora skloniti za da bi se promenio

Screenshot_2019-10-24-13-40-09-366_com.android.chrome.png

Edited by Slobodan233

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, dekirs said:

Najmanje crkava motoric, najcesce puca mala plasticna polugica.. 

Slažem se, slično sam i pomenuo već... Proveri prvo flapsove i aktuatore, pre no što se upustiš u zamenu motorića.

Edited by McSteel

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/25/2019 at 5:07 PM, Slobodan233 said:

Parno duva topli vozduh na sovozacke strane a hladni na vozackoj strani, i na oba zona napravjeno je na max da duva topli vazduh ali nazalost na ljevu stranu hladni, iscistili smo kazan za vodu da ni je bio neki garaz ali nije bilo uspjesno.

 

SAVJET...

 

 

Danas u ovlastenog servisera skinuli su ceo salt table da bi zamjenili jednu plastinu polugi koja se zaglavila i slomila plasticne zubcanicez, deo je kostao 25 eura a radna raka 200 eura.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da ova tema ne moze da zastarii. Menii se desava iisto. Delta 2009.Levo ladno, desno toplo. Znam da je motoriic za mesanje toplo-hladno i pokazuje tu gresku, diijagnostika odradii sve testove uspesno alii nista se ne popravlja. Rasturiio sam sve sa leve strane, vidiim motoriic ali ne mogu da mu stupim da ga  skiinnem jer smeta poprecna alumiiniijumska sipka koja drzii stub volana i sve ostalo. Ima lii neka caka ilii sve to mora da se skida ? Moliim vas da me ne usmeravate na fiat bravu, jeste kliima ista ali ne skida se iisto. Da lii neko iima licnog iskustva iili je gledao kad mu je majstor to radio. Citam forume, znam za Gorana ii Saleta ii Svetu alii ja sam 120 km od njih. A i dosta toga sam vec razmontirao. Slike i video su veoma dobro dosli .

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, brdaus said:

Rasturiio sam sve sa leve strane, vidiim motoriic ali ne mogu da mu stupim da ga  skiinnem jer smeta poprecna alumiiniijumska sipka koja drzii stub volana i sve ostalo. Ima lii neka caka ilii sve to mora da se skida ? Moliim vas da me ne usmeravate na fiat bravu, jeste kliima ista ali ne skida se iisto.

A zasto ne? Sama jedinica klime je identicna kao sa Stila, samo sto su kod Brava i Delte dodatno zakomplikovali pristup. Tj. nema sipke (koja se kod Stila skida), nego je u pitanju cela armatura, koja moze da se ukloni tek kada se raskupusa tabla. Kako to izgleda, imamo u tutorialu koji smo dobili zahvaljujuci nasem postovanom kolegi Mijailovicu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81025-fiat-nuova-bravo-popravka-motoricaklapni-digitalne-klime/

 

IMG_20200516_162320.jpg.bb3756941a28069fc29c6610308d07e2.thumb.jpg.8d81eb207d7e789a083cb3e457dedf8b.jpg

 

Sto se tice vozackog miksera (postoji i suvozacki, okacen sa druge strane) - iako nisam zagovornik "kasapljenja", imas na linku ispod kako mu se moze pristupiti, prosecanjem otvora u pomenutom oklopu (armaturi). Mozda ti "pije vodu", ako si pristalica takvih resenja. Vazi naravno i za Nuova Bravo i za Deltu.

Navodno onaj momak kod Zmaja (u Zemunu), menja sve motorice bez ikakvog skidanja table ili prosecanja, bilo koji da je u pitanju. Cena je 3000 din po motoricu (samo rad, na to treba dodati i delove, u zavisnosti od toga da li je u pitanju aktuator, polomljena plasticna veza motora sa klapnom, klapna...).

Imalo je negde po forumu, ako ti zatreba kontakt javi, mozda sam imao negde po privatnim porukama ili telefonu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam problem resio tako sto sam kupio polovan motor od stila, nazalost desni, ali plastika je bila sasvim ok i nju sam stavio na svoj motor, koji naravno nije crko. Crkava samo plastika. Kod kupovine motora obratite paznju za koji stranu je motor i raspored pinova na motoru.  Ili da se nabave samo plastike kod ovlascenih prodavaca, a to se ceka 15ak dana jer trenutno u Srbiji niko nema.  Moze da se kupi samo jedna plastika, polu set plastika i sve plastike. Naravna svaka ima svoj OM broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si nasao na komad, slobodno ostavi info, cene, kontakt, koristice ljudima.

Kod ovlascenih mislim da ide samo ceo set za reparaciju koji sadrzi vise tih plastika i poluga, a cena je oko 2000 din.

Bar sam ja toliko placao za par drugara sa foruma, kod Bogunovica svojevremeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...