Jump to content
FAS Goran
petarrr888

Lancia Lybra 1.9 JTD - polomljeni grejač

Recommended Posts

Vlasnik sam Lybre 2002 god 1.9 jtd kada sam kupio 2 od 4 grejaca nisu radila jedan zamenim a otkrijem da je jedan slomljen, slomljeni sam odvrnuo a ostao je vrh grejaca u glavi... mislio sam da ce u toku voznje da izleti napolje kako je majstor rekao... ali posle 12000 km je izleteo ali u cilindar i sada se auto cuje kao traktor a ja nemam predstavu sta da radim.... Da li neko zna resenje ili je imao slicna iskustva?   (u pon planiram da skidam glavu motora, takodje me zanima da li je bolje nova glava ili remont ove?) Lybra je presla pravih 162000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa on i jeste upao izmedju klipa i cilindra, ne bi se culo ovako da nije upalo :( ( jedino ako ne mislis da se zavuce gde su karike pa da guli zid cilindra )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema druge nego skidanje glave motora.

Glava motora se u prinicpu ne kupuje nova. Nikad nisam čuo da je neko kupio novu glavu motora. Glava motora se nakon skidanja šalje na obradu kod metalostrugara, pa se tako obrađena namesti.

Ni jedna Libra nije prodata u Srbiji nova. Niko je nije uvozio. Svi primerci su došli isključivo polovni. Nikad ne možeš znatio koliko je Libra stvarno prešla. Jedino ako veruješ prodavcu na "majke mi, toliko je prešla"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta sam do sada cuo ali ovo nisam.

Boga pitaj sta je sve ostetio.

Skini glavu pa gledaj, a posle skini glavu majstoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/23/2016 at 3:18 PM, petarrr888 said:
Pa on i jeste upao izmedju klipa i cilindra, ne bi se culo ovako da nije upalo  ( jedino ako ne mislis da se zavuce gde su karike pa da guli zid cilindra )

 

Ako je ostalo veće parče onda bude sa gornje strane klipa. Između čela klipa i glave. Ono što sam mislio, a mnogo je gore, da ne bude neki sitan deo koji se zavuče bočno kod karika. Na to se misli kada se kaže između klipa i cilindra ;)

Nemoj da ti ovde svašta pišemo ili da puno listaš razne teme. Skidaj glavu i sabiraj štetu (ako želiš/možeš)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak nije pukao grejac, vec se pojela radilica na mestu gde se srafi klip.... kazu lose ulje a kupio sam u prodavnici Motul i uradio mali servis posle 600 km prolupalo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam hteo da cujem sta je bilo,jer ne moze nikako da uvuce grejac.

Ako ti bude trebala radilica imam odlicnu a i cele motore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve OK, ali imam isti slučaj/problem sa Alfom pa me interesuje kad si skinuo glavu šta je bilo sa vrhom grejača. Da teram ili da skidam glavu.

Edited by desibe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...