Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
carter_marlon

Lancia Lybra - curi antifriz & problem sa klimom

Recommended Posts

Imao sam slican problem,nabijao mi je pritisak u sistemu,sve prekontrolisano i ustanovljeno da cep posude ne reaguje kako treba. Kupio sam zamenski i to sa nizim pritiskom regovanja (otvaranja),od tada sve funkcionise besprekorno,a "creva su meka kao dusa":D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bucke1 said:

Imao sam slican problem,nabijao mi je pritisak u sistemu,sve prekontrolisano i ustanovljeno da cep posude ne reaguje kako treba. Kupio sam zamenski i to sa nizim pritiskom regovanja (otvaranja),od tada sve funkcionise besprekorno,a "creva su meka kao dusa":D

 

Jesi li kupio neki genericki čep ono kao univerzalni koji pasuje na vise vozili ili bas Lancijin? Ili mozda bolje pitanje gdje si kupio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, ne bih otvarao novu temu, jer moj problem ima veze sa ovom. Imam Lancia Lybru 2001. godište, benzinac i moj problem je kompresor klime. Nigde ne mogu da nađem. Nisam nešto vešt oko automobila, pa su mi jednom prilikom slali poštom kompresor koji mije odgovarao mom autu. Gospodin je prihvatio reklamaciju, ali sam tek kasnije saznao (ako je to tačno) da postoji nekoliko tipova kompresora za taj auto. Ako iko ikako može da pomogne i kaže mi gde bih mogao da potražim.... HELP!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Damiroquai said:

Dakle, ne bih otvarao novu temu, jer moj problem ima veze sa ovom. Imam Lancia Lybru 2001. godište, benzinac i moj problem je kompresor klime. Nigde ne mogu da nađem. Nisam nešto vešt oko automobila, pa su mi jednom prilikom slali poštom kompresor koji mije odgovarao mom autu. Gospodin je prihvatio reklamaciju, ali sam tek kasnije saznao (ako je to tačno) da postoji nekoliko tipova kompresora za taj auto. Ako iko ikako može da pomogne i kaže mi gde bih mogao da potražim.... HELP!

Probaj kod Marka 064 2087 115. Ima lancia otpad kod Cacka. Prilicno je korektan decko. 

On 12/31/2016 at 1:39 PM, bucke1 said:

Da li ti je mozda ova posuda visak??

Ja tek sada vidim ovaj komentar. Salji poruku, ostalo mi je takvih sitnica, prodao sam skoro libru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice problema pod B pogresno koristis klimu.Kada ti treba grejanje upali econ dugme i pocece da greje i na 20 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/9/2017 at 1:52 AM, Dale said:

Probaj kod Marka 064 2087 115. Ima lancia otpad kod Cacka. Prilicno je korektan decko.

OK, hvala. Probaću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, pomozite ako mozete :) Meni se desilo na Lybri 1.9 jtd da mi je malko napukla posuda na gornjoj 'sisici' ekspanzione posude. Iz tog razloga kupim sa otpada drugu posudu i posle nekih mesec dana vidim opet curi i nedostaje tecnost. Onda majstor otkrije da je sad naprsla donja 'sisica' i curi bas na izlazu iz posude, na selni. Znate li gde ima da se kupi nova? Sve sam radnje zvao, nema ni u Srbiji, ni preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj kod plasticara da ti zavare,mogu to uspesno da rese.

Novu ne mozes da kupis nigde. Mozes da kupis od fiat marea,prodaju je i ugradjuju kao zamensku

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nenad88 probaj kod Auto Mike. Ja sam tamo nasao za Mareu. Imas ih ovde na forumu, a mozes i preko FB da pitas. Za Mareu je nova bila oko 20 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic @bucke1 Hvala mnogo! Hm, zvao sad AutoMiku, za Mareu ima, ali za Lybru nigde. A kazu plasticari da ne moze da se krpi. Ako imate nekog za preporuku javljajte :) 

Edited by nenad88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zamenio pre par meseci, polovnu sam platio 20€ + usluga za kurirsku službu. I eto, opet curi.

Nove nema nigde.

Muka mi je od polovnih.

 

Da li neko zna sa sigurnošću koje posude "pašu". Nije mi problem da od lima napravim kakav god adapter za montažu na karoseriju. Samo da položaj i debljina creva za konekciju bude sličan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/1/2019 at 8:07 AM, bucke1 said:

Novu ne mozes da kupis nigde. Mozes da kupis od fiat marea,prodaju je i ugradjuju kao zamensku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...