Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 

1 hour ago, Rile_bg said:

gde nalazite tako jeftine sonde? :D

Hahahah pa i nisu bas jeftine :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/14/2017 at 11:38 PM, Axic said:
Jel ovo neko čakčkao km sat?  Nula na pokazivaču brzine deluje prilicno ispod, treba da stoji ravno sa 0 i za obrtaje mi takodje čudno da je ler gas na 500 obrtaja. default_unsure.png


Vidis..i jutros isto ovako stoji...moram da odem da se pogleda o cemu se radi. Auto normalno radi...sve je ok.
Nadam se da nije tabla...a i za gorivo mi kazaljka stoji malo nize nego sto treba... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjen danas mali servis,ociscene dizne,leptir gasa,zamenjeno kociono ulje.

Zamenjen gornji cilindar kvacila,donji nosac motora koji se bukvalno raspao,podmazana letva volana(minimalan luft),sajle rucne dotegnute,podmazana papucica kvacila koja je skripala nenormalno,na auspuhu zamenjena jedna gumica,dopunjena klima(nigde ne curi-falilo 200 grama),uradjena dijagnostika.

Sipano Marly ulje.

Sve u svemu auto je sad kao sajla zategnut.

Evo slike na sta je licio nosac motora...

Sachs ne valja(mali nastavak gde gura ulje raskliman),pricam o novom delu,Luk za mene ne pase,pa je stavljen neki nemacki koji je narucen po broju sasije i odmah je namesten.

 

20170425_164443.jpg20170425_164230.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par dana posle servisa mogu reci da sam veoma zadovoljan. Auto je daleko startniji,zivahniji....

Lakse prima gas. I naravno ne lupa vise i ne trese jer je zamenjen nosac motora. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prosli cetvrtak mi crkne akumulator(Headline 42a) kupljen u Kitkomercu sa garantnim rokom od 25 meseci pocev od 10.11.2015. Uradili su "ekspertizu" i danas me pozvali da dodjem po NOV sto me prijatno iznenadilo sa NE produzenim garancijom  a evo i zasto.

Jos odavno sam cuo da je nas narod takav kakav jeste,kvario akumulator par meseci pred istek da bi dobio nov sa jos 2 godine garancijom.To je surova istina iako ja u to nisam mogao da.poverujem jer nisam iz te price.

 Na zalost to se omasovilo(sipanje vode u aku celije pa koriscenje istog jedno vreme). Sad vise nema toga...ali zato ispastaju posteni. Sta.cu...bolje ista nego nista....ah..i.na izlasku iz radnje mi je covek samo dobacio da se nada da.ce i ovaj izdrzati 2 godine. Znam i ja da je aku krs ali mi je tek.sve posle ove recenice bilo jasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/21/2017 at 9:51 PM, cuore_sportivo said:

...dodjem po NOV sto me prijatno iznenadilo sa NE produzenim garancijom...

 

@cuore_sportivo

 

Garancija se odnosi na uređaj, a ne na vreme od kupovine.

Mora da se dobija nova garancija kada se dobija nov uređaj, tako da ne razumem kako to na novi akumulator sada nemaš opet 25 meseci garancije.

 

Važeći Zakon o obligacionim odnosima ("Sl. list SFRJ", br. 29/78, 39/85, 45/89 - odluka USJ i 57/89, "Sl. list SRJ", br. 31/93 i "Sl. list SCG", br. 1/2003 - Ustavna povelja):

Quote

Produženje garantnog roka
Član 503

1) U slučaju manje opravke, garantni rok se produžava onoliko koliko je kupac bio lišen upotrebe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari.

(3) Ako je zamenjen ili bitno opravljen samo neki deo stvari, garantni rok počinje teći ponovo samo za taj deo.

 

Mogu iz Kit Komerca da lupetaju gluposti, ali i na taj nov akumulator imaš novih 25 meseci garancije (ako je to period koji ide uz taj uređaj).

Kada nahvatam vremena poslaću E-mail Kit Komercu oko ovoga da pojasne, pa ćemo videti šta će reći (i da li će uopšte nešto reći).

Ako ne, onda ću samo proslediti jednom od Udruženja za zaštiti potrošača, oni imaju više vremena za to...pa nek' nas izveste dokle su stigli. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct ajde molim te...pa mi javi sta su ti odgovorili..e ako su me izvozali a nisam jedini oticicu i trazicu novu garanciju. Znam sigurno da to rade...10 ljudi oko mene nije dobilo produzenje garantnog roka zbog gore navedenog sto sam napisao.

Hvala unapred.

Evo i slike akumulatora i NOVOG garantnog roka

20170622_123443-1.jpg

20170623_160520-1.jpg

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su tako isto u Shop Investu pre godinu dana...prvo sam se naplacao punjenja kod njih ( sto mi bas nije bilo jasno zasto da placam dopunjavanje kad je u garanciji i jos dosao gde je kupljen i montiran),pa su posle 3eg puta  za mesec dana zamenili ali garancija ostala jos koji mesec od proslog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su to fore...zbog prevaranata ispastaju svi. Mnogo se akumumatora vracalo malo pre isteka garancije.rece mi drugar koji je radio u AP sportu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da radi ne pada mi na pamet da vracam pred istek garancije ali kao sto kazes,zbog drugih se promenila njihova politika ali njima samima to odgovara...zacarani krug xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da je ovolika vlaznost danas? Ukljucio sam klimu..recirkulaciju vazduha  .otvoreni prozori i desilo se ovo na slikama :)

20170807_190627.jpg

20170807_190622.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis recirkulaciju?  Ostavio si klapnu levo da ne uvlaci vazduh od spolja? Ako si to uradio onda ti je to razlog sto su ti stakla zamaglila.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da...klapna levo skroz ali otvoreni prozori i brzina ventilatora na 2. Ovo mi se desilo prvi put..mada je juce vlaznost u Beogradu bila preko 90%.

@neshaoct da li si imao vremena za AP sport da im saljes mejl u vezi garantnog roka za akumulator? :)

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

4980 dinara komad i solje komad oko 2500 :) nije mi pri ruci faktura pa ne znam tacno.

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, cuore_sportivo said:

4980 dinara komad i solje komad oko 2500 :) nije mi pri ruci faktura pa ne znam tacno.

Da li si zamenio i prahobrane(zaštitne gume), jer ako nisi neće ti amorizeri potrajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Nije me bilo jedno vreme...privatni problemi a za Djurdjevdan dozivim i sudar,klinac pijani proleti raskrsnicu na trougao i udarim ja njega :)  

Naplatio sam osiguranje veoma brzo i sredio na kolima i vise nego sto sam mislio da cu uspeti. 

 

Imao sam srece da nadjem sve u boji kod Vlade na Ledinama. Za njega i momke koji rade kod njega sve preporuke.

,kao i za limara Nesu iz Malog Mokrog Luga koji mi je sklopio kola. :)

Hauba,levo krilo,prednji i zadnji branik su me izasli 170 evra(u boji) i limar jos 100,imao je posla ..nije da nije. :)

Slike posle sudara i posle opravke.

20180506_100831.jpg

20180506_100849.jpg

20180630_181250.jpg

20180630_191530.jpg

20180630_191536.jpg

20180630_194418.jpg

20180630_194440.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari imam nedoumicu..od sudara mi ne radi klima. Izvadjen mi je hladnjak,isti sam pokusao da zavarim i ne moze. E sad znam da ima 10 razlicitih modela,cena polovnog je od 30 do 50 evra. Naravno to je mačka u dzaku i majstor mi kaže da je najbolje da se skine potencijalni sa stranca nekog u kom se pouzdano znalo da je bilo ili ima freona. Kako bi ja mogao da proverim na licu mesta da li i taj pusta negde? Pretpostavljam da postoji metoda ali ja ne znam kako. 

Novi kosta od 8 do 11000 dinara,nasao sam i neki kineski sa garancijom od godinu dana i cena je 6500. Sta bi mi bilo najpametnije? Da li da uzmem taj kineski i da li postoji neka velika i bitna razlika u samoj izradi izmedju kineza i da kazemo "originala"? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kineski je kod mene trajao 5 godina, tj prodao sam auto sa ispravnom klimom. 

Polovni-samo ako je na autu, tj sa sistemom pod pritiskom jer ga freon čuva od oksidacije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...