Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima foruma :) nov sam pa da se predstavim. Zovem se Ivan i od skoro sam vlasnik  Puntica sa HLX opremom. 

Veoma sa zadovoljan za sada automobilom,2001 godiste,presao 102.000 ja ga kupio sa 96.000 na cajgeru,na svim proverama je pisalo da je tacna kilometraza,inace auto je uvoz iz Italije. Od opreme ima: klimu,retrovizore u boji sa grejacima,automatsko podesavanje istih(na dugme),plisana sedista(tapacirung isto),podesavanje lumbalnog dela na sedistu(vozacevom,klimu,i jos raznoraznih stvarcica. :) Na zalost jedina stvar koja mi generalno kvari utisak je to sto mi se nenormalno skinuo lak sa krova i haube...e sad cuo sam da je to kod njih relativno normalna pojava ali bas ruzno izgleda.

Sve u svemu prezadovoljan sam potrosnjom,eksploatacijom,auto je dobro utegnut i odlicno ide :)

Veliki pozdrav vam saljem.

20160409_183548.jpg

20160114_193514.jpg

20151109_135851.jpg

20151109_142036.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini ne bih da ti kvarim utisak o autu ali po ovim slikama ne bih rekao da je hlx verzija.Daj neku slicicu sa vecom rezolucijom da vidim bolje.Inace puntic ne izgleda lose,a to sa lakom je izgleda standardno kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam felne ali su narucene..cekam ih..ocerupan..imam vufer pozadi..imam follow me isto :) naravno nema ni cd charger...ali zna se vec kako se to kod nas radi na placevima nije ni cudo...A da sad sam uzeo i naslone za glavu pozadi koje su takodje negde skinuli :) zasto mislis da nije HLX? koliko sam guglao po netu sve imam sto ide uz HLX ..eventualno ne znam za siber...i nemam tempomat,malo su mi i farovi zatamnjeni u odnosu na klasicne koje vidjam...e sad nemam airbag ispred suvozaca ali imam u stubovima. Otac mi je limar po struci )stara kajla) :) i kaze da nije imao jak udarac ili je mnnnogooo dobro odradjen :) 

bacicu bolje slike..sad je trenutno u garazi a ja sam na poslu pa ne vredi da slikam...

 

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je HLX bar po ovome sto se vidi i po opremi...a i pise pozadi koliko vidim...Moraces da farbas ili da zalepis foliju, nazalost najpre stradaju ravne povrsine hauba i krov...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste....HLX Blue velvet boja :) treba jos? i da li smem link da stavim?

 

24 minutes ago, gorank82 said:

 

24 minutes ago, gorank82 said:

Ja mislim da je HLX bar po ovome sto se vidi i po opremi...a i pise pozadi koliko vidim...Moraces da farbas ili da zalepis foliju, nazalost najpre stradaju ravne povrsine hauba i krov...

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste HLX imao ja takvog pre 4 godine, isto sam imao problem sa lakom na krovu i haubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas se oljustio..ne znam da li da ga farbam ili da stavljam foliju? ja sam pre za farbanje i kod dobrog farbara sam dobio cenu od 140 evra za ceo krov i celu haubu plus je na dva mesta cuknut..sve to ulazi u tu cenu sa sredjivanjem naravno i Max Meyer farbom :)

opet..folija za haubu i krov je 90 evra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost ali boja poput tvoje, crvena, zelena imaju problema sa skidanjem laka sa krova. Razlog ? To samo zabari znaju. :)

Slozicu se sa Ivanom da je bolje da se ofarba ako planiras da auto duze vreme zadrzis za sebe.

 

Dobro dosao u HLX klub. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno...pa planiram da ga zadrzim. Nisam ga kupio da bih razmisljao o prodaji odmah :) verovatno cu ga farbati...mislim sigurno cu. Jos jedan drugar mi je rekao da su te boje problematicne i da samo zabari znaju zasto :) haha. Zao mi je samo sto je bio ocerupan...ali bila je dobra cena pa sam se zato odlucio. Za sad jedino vanredno je bila bobina...i to u roku od odmah..posto je tako trokirao da ne znam kako sam stigao od Zemuna do Ustanicke hahahaha.

Sve ostalo za sada ok...da crkao mi je bio desni podizac..stavio polovan kao nov za 10 evra i sljaka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki polovan auto ima neka sitna  ulaganja u pocetku, nista cudno i neobicno. Sredi to sto imas, sipaj, vozi i uzivaj. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da nije hlx jer nema jastuk za suvozaca,i tabla je u dve boje.

Znaci da je menjana tabla.Nema veze ja sam pogresio.Izvini.

Sto se tice krova i haube,kao sto rekose kolege ako ga ostavljas za sebe onda farbanje.

poslato iz punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

E  ma sve ok...ali mislim da nema veze tabla sa tim sto je u dve boje a i ako ima ok mi je...video sam bar 10 komada sa istom kao mojom tablom. A farbace se sigurno...ali cekam HLX felne prvo...moze jos koji mesec da saceka farbanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, sta te briga za lak!!! Ja bih ga namerno samo izlakirao bezbojnim lakom. A sve ostale pare bih dao da ga sredim mehanicki. 

Nek te dobro sluzi. I pitaj slobodno za bio sta ako imas problema. @Axic i @gile smederevo su stari HXLashi!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu sigurno!! :) i matori mi kaze j.. te lak..sedi i vozi hahahaha. Ma sredjen je mehanicki...samo jos donji nosac motora i to je to. Hvala ljudi :)

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ne da koristi nego je vrh! Taman za telefon i novcanik, npr.  Donji nosac motora, ili ''reket'' ako menjas sam, samo lagano i ne zuri. Donji, tj vertikalni sraf ume da zapekne, pa treba lagano da se ne zalomi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma auto ide kod majstora :) ne cackam ja to nema sanse :) znam da moze da zapekne...drug je tako izlomio sve...pa je morao da sece i da se zeza...haos...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U HLX Punta je islo od 1 (samo za vozaca) do 6 aigbag-ova (vozac, suvozac, bocni u sedistima x 2 i gore za glavu x 2).

 

Drug je imao tamno sivog, 1.2 16v, 5v iz 2001 sa jednim bag-om, fabricki bio takav, a tabla ista kao tvoja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je najveca razlika izmedju HLX,ELX i itd...??

Kod mene su znatno bolja i udobnija sedista,el.retrovizori(grejaci),follow me,pepeljara je drugacija,vufer pozadi,cd changer(nekada :lol:),tamniji farovi(projektori cini mi se)branici u boji koji su meni barem mnogoooo atraktivniji sa izgledom...pogotovo prednji,felne cekam(HLX)

Citao sam na internetu da je sve to sa paketima sarenilo,neki cak i siber i tempomat imaju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam ELX nema retrovizore u boji karoserije i nema elektricne retrovizore mada za el. retrovizore nisam siguran 100%. Takodje nema sedista i tapacire sa kvalitetnijim materijalom vec je obicno platno u pitanju, ti bi trebalo da imas i dzep iza vozacevog sedista. Plafonjera je kod HLX-a sa 2 sijalice i dvodelna, kod ostalih je obicna,prednje maglenke mislim da i ELX ima ako se ne varam.  Vozacev elektricni podizac na ELX nije automatski kao sto je kod HLX-a, rucica menjaca nije sa belim brojkama i onom plasticnom zastitom preko vec je obicna jednobojna sa ugraviranim pozicijama za brzine, vozacevo sedista nema podesavanja lumbalnog dela kicme. ELX ako se dobro secam nema podesavanje prve brzine u 4 moda za prednje brisace i HLX ima vufer u gepeku.

To je otprilike glavna razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...