Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

E pa drugari, danas udomih Stila i postadoh vlasnik prelepe Alfe 147 2006. godište Face Lift. 

U njoj je 1.6 16v Twin Spark motor bez varijatora, prešla nešto preko 163.000 i po stanju automobila i spolja i unutra, ne verujem da je vraćana, ne zanima me iskreno, jer auto bukvalno da nema tačku i oduševljen sam u kakvom je stanju.. Danas zamenio sijalicu migavca pozadi koja nije radilla, sutra ga registrujemo, menjamo brisače, ubacujemo patosnice i za početak da ga led osvetlimo :) Ono što mi fali je naslon za ruku, navikao sam u Stilu na njega, verovatno ću ga ubaciti kada stvari legnu na svoje... Od ulaganja zadnje kočnice, koštaće me oko 50€, i planiram pre odmora preventivno da uradim veliki i mali servis.. 

Auto ima ugrađen plin, točenje sakriveno ispod poklopca za gorivo, sve je to atestirano i ja ću biti prvi vlasnik u Srbiji... E sad od slika jedino ono što sam skinuo sa oglasa, kada okačim tablice i operem ga, pašće jedno slikanje :)

 

 

13443963_510270565822885_1893882848_n.jpg

13444173_510270622489546_477123926_n.jpg

13444210_510270545822887_1298111849_n.jpg

13453576_510270589156216_317949739_n.jpg

13453762_510270529156222_2100050936_n.jpg

13453890_510270619156213_982492613_n.jpg

13457782_510270552489553_1784917103_n.jpg

13465956_510536935796248_6288809833488568301_n.jpg

13472128_510270639156211_248322725_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sa srecom i da te lepo sluzi, i da ti budes zadovoljan sa njom.

Naslon se kao i na stilu za male pare ubacuje.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dooobra bas :wub: gledao sam je na polovnimautomobilima , i cena je bila bas korektna .Cestitam i da te dugo i dobro sluzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te lepo sluzi, slobodno iscimaj za savete kad resis da je budzis opremom, kuvalja par drugara i ja smo naucili uzduz i popreko 147/gt

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitao sam i na temi o starom Stilu, da je u zdravlju vozis.

Nisam ljubitelj crvenih automobila, ali joj super stoji, bar za moj ukus.

Sa slika deluje vrlo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosso, nema dalje za moj ukus to je to, prava boja, po meni najlepsa za bilo koji auto a Alfa je bombonica, sa srecom...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da te lepo sluzi, slobodno iscimaj za savete kad resis da je budzis opremom, kuvalja par drugara i ja smo naucili uzduz i popreko 147/gt

Sent from my LG G4

A za 156? Znate li nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, joshibeast said:

Čekaj, tek sada vidim da je 3v. Zar nisi hteo nešto sa 5v zbog porodice?

 

 

Ja sam rekao novije, drugi su pričali veće, osim u Fiat Stilo grupi na FB-u, tamo je bilo samo da bude što pregledaniji oglas :) Oženio se jesam prošli vikend, ali neće trebati veći auto još neko vreme :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sretno, meni je 147 i dan danas među najljepšim autima kompaktne klase.

Obrati pažnju na ulje, Twin Spark ne voli gasiranje na hladno, osobno mi se najbolje pokazala gradacija 10W60. Također, na 99% Alfi je neispravan termostat, Vernetov košta cca 50-60€ i mene služi treću godinu bez greške, ostalo su tipične Alfine boljke kao prekidači za stakla koji nekad ne funkcioniraju, vilice na koje treba obratiti pozornost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, baš mi je potrebno što više informacija vezano za 147, na šta da obratim pažnju u početku :thumbup:  Termostat je dobar za sada koliko sam primetio, normalno je podigao temperaturu, prevezao sam ga 1km tako neregistrovanog do servisa i ostavio da radi par minuta i ostao je da prenoći na tehničkom, pa ujutru da ga registrujemo i pretresemo... Ono što sam primetio je da ima baš mali ajnšlag, treba mu dosta prostora da se okrene, ali u par krivina koje sam prošao malo brže od normalnog je tako lepo ležao, da jedva čekam subotu i otvoren put ispred sebe da ga malo testiram.. Prioritet mi je veliki servis i zadnje kočnice, vadi me što u servisu sve dobijam po nabavnim cenama i što ne plaćam rad, pa će sve to značajno manje da me košta, nego što bi inače... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, DiscoVolante said:
ostalo su tipične Alfine boljke kao prekidači za stakla koji nekad ne funkcioniraju, vilice na koje treba obratiti pozornost.

Nikad nisam cuo da je tipicna alfina boljka prekidac za prozore, umeju retko plasticne klackalice da puknu na dugmicima, ali i pored toga prozori funkcionisu uz malo namestanje dugmeta, a taj problem se resava za 5 min posla.

Na 147 jedino treba obratiti paznju na taj TS, sto se tice potrosnje ulja. A trap ako sredis sve sto nije u redu neces imati dugo dugo problema sa istim.

Sent from my LG G4

42 minutes ago, Buca_Tipo said:
A za 156? Znate li nesto

Nesto cemo da ubodemo

Sent from my LG G4

Edited by Sava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidači prozora (tipke) su tražena roba za 147, i to će potvrditi svi koji prodaju dijelove za Alfu.

Što se trapa tiče, uz malo pažnje potraje, naša 147 je od prvog dana na 17" felgama, ima 110k km i još su originalne vilice na autu, ali svejedno nije ugodno kad treba 500€ iskeširati za reparaciju ovjesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

500€?

Ovde je to daleko jeftinije.

Mislim da komplet Tejović trap košta manje od 200e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da cestitam i ovde :D

Odlicna alfa, verujem da ce da ti legne samo tako! Jes da nije mjt16v ... ali ne moze da bude savrsena :D

U zdravlju da se sluzite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke sikter...boja joj je zajebalo vek. :)

A ajnslag...navicices se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbti, što volim da vdim da u Srbiji ima srećnih ljudi...

Aj, nek su sa srećom oba braka!

Ili je ovo ona fora, oženiš se pa se o'ma obezbediš švalerkom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poslu imamo Shell na točenje i kolega mi reče da je sipao nekom liku u 147 TS i da je potrošila brzo, pa ne znam koje ulje da razmatram, on mi preporučuje Castrol :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...