Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
delakroa

Letovanje u Hrvatskoj

Recommended Posts

Godisnji uzet, smestaj rezervisan, Alvirko odgledan (nekoliko puta!), ceka se jul i pravac Rijeka! :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bookingu sam nasao stan za 35evra, ali sam se cuo direktno sa vlasnikom i dao je za 30. Stan ima dnevnu, spavacu sobu, kuhinju, kupatilo i balkon sa pogledom na more. Ima parking ispred zgrade, tako da mogu i kola mirno da ostavim. A sad, valjda nece biti problema kad vide nase tablice...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, delakroa said:

Na bookingu sam nasao stan za 35evra, ali sam se cuo direktno sa vlasnikom i dao je za 30. Stan ima dnevnu, spavacu sobu, kuhinju, kupatilo i balkon sa pogledom na more. Ima parking ispred zgrade, tako da mogu i kola mirno da ostavim. A sad, valjda nece biti problema kad vide nase tablice...

 

Neće , tamo sve fini ljudi.

Ja bi uradio kasko ili bar stakla.

Zdravstveno pokriva do 35 000 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek ima ekstrema od rata proslo 21 godinu,to normalni ljudi vise ni ne pamte,al nadje se klinac neki kojem je uzivanje da ti polom retrovizor ili busi gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa treba da razmišljaš da li ćeš da tražiš hleb i da te j.ebu ili da dete ne sme da progovori da neko ne bi provalio da dolaziš iz Srbije.

Ovaj moj i ako je rođen u Zadru , živeo tamo godinama kad dolazi kod majke obavezno skida tablice na periferiji Zadra. Gleda da dođe noću i parkira auto kod komšija u dvorište da ga neko ne bi video. Posle mole boga da klinka nešto ne lane. Žena jednom lanula u prodavnici i tražila hleb i bez blama joj rekli da nema hleba / a prodavnica krcata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da tu priču sa hlebom i kruhom slušam proteklih 40 godina, bliži sam uverenju da je u pitanju urbana legenda, a ne istina

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, delakroa said:

Na bookingu sam nasao stan za 35evra, ali sam se cuo direktno sa vlasnikom i dao je za 30. Stan ima dnevnu, spavacu sobu, kuhinju, kupatilo i balkon sa pogledom na more. Ima parking ispred zgrade, tako da mogu i kola mirno da ostavim. A sad, valjda nece biti problema kad vide nase tablice...

Po osobi ili ceo stan?

Share this post


Link to post
Share on other sites
@MS PK opusteno pije kafu u sred Pristine kad pozeli a ovaj .ik-ov se sunja kao da je 1993 default_laugh.png

Pa kad Mića nije pussy

Gaetano Širea po Prištini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo stan, malo je dalje, ima nekih 600 metara do obale, ali nije tako strasno. 

Dajte bre, zaplasiste me sad, pocecu da se dvoumim da li da uopste idem... 

A sa druge strane, ja sam ope cuo od dosta njih iz mog mesta koji su isli bas u taj severniji deo i nikakvih problema nisu imali... :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istra je definitivno posebna i neka sasvim druga priča, ali ja bih ipak razmislio da li da ostavljam auto na javnom parkingu u Rijeci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, totti said:

Pa kad Mića nije pussy emoji3.png

Gaetano Širea po Prištini emoji41.pngemoji123.png

 

:lol: :respect:

 

1 minute ago, delakroa said:

Ceo stan, malo je dalje, ima nekih 600 metara do obale, ali nije tako strasno. 

Dajte bre, zaplasiste me sad, pocecu da se dvoumim da li da uopste idem... 

A sa druge strane, ja sam ope cuo od dosta njih iz mog mesta koji su isli bas u taj severniji deo i nikakvih problema nisu imali... :ermm:

 

Nemoj slusati ove sto nisu bili vec prepricavaju sta im je neko drugi rekao...
@Ivan je bio prosle godine i koliko znam super se proveo,sto je i dokumentovao u temi Putopisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se samo u Zagrebu zadržavao duže i šta znam osim sviranja kad vide naše table ništa drugo :mellow: I prenoćio auto sa našim tablama sam na parkingu,jedino ga ptice ukenjale :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo u Rijeci dve nedelje ostavili na javnom parkingu službeni auto sa NS tablama. Nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna ispravka mala. Rijeka ne pripada Istri administrativno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svake godine odem u Zadar na par dana,imam vikendicu tamo pa provedem pet sest dana malo da sredim okucnicu  i tako to.Idem sa Bg tablama,parkiram u svom dvoristu,necu da lazem ali do sad problema nisam imao.Ono sto se da primetiti je da svi zagledaju tablice na semaforu kao da vozim lambo a ne punto ali stim se uglavnom i zavrsava.U neku ruku mesta koja su bila prva linija u ratu i gde se jos vide posledice rata su verovatno osetljivija od drugih i sigurno da ima vise verovatnosti da cete nekom da bodete oci.Pola komsija okrene glavu kad prolazi,pola uvek pozdravi a prve komsije hrvati uvek kad dodjem navrate na rakicu,posude mi nesto od alata,popricamo...najnormalnije.

Hocu da kazem da bez obzira na to sto do sad nikakvih problema nije bilo uvek postoji taj osecaj u stomaku da li cete naici na neku budalu.Da nemam te nekretnine dole verovatno u zivotu ne bi vise krocio kod njih,ne zbog ljudi,posto stvarno imam dosta prijatelja hrvata vec zbog tog nelagodnog osecaja da nesto moze da se desi.

U grckoj,italiji,sloveniji...taj osecaj nikad nemam.

Zato bih uvek birao mesta gde mogu sasvim da se opustim,gde mogu da pricam svojim jezikom bez ustezanja,da ne govorim detetu da govori tise,da pazim gde cu parkirati.....

Ne znam kako je u istri,cuo sam od dosta svojih drugara sve najbolje....ovo je cisto neko moje razmisljanje i iskustvo...bez ikakvih predrasuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek mozes naleteti na budalu koja ce napraviti problem ali vecina gleda svoja posla dosta ljudi ide i nezale se.Ja licno nisam nikada bio(zadnji put 1990)i neplaniram nikada da idem,nemam nista protiv Hrvata kao pojedinca(i ovde ih dosta poznajem kao i druge nac. manjine) ali u Hrvatsku drzavu nezelim da idem a kamoli da letujem.Narvno moj stav a ko zeli tamo da ide nem niš protiv;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...