Jump to content
FAS Goran
Joker

Polovniautomobili.com - šta i kako rade...

Recommended Posts

Ma ljudi, Dule je u pravu. Oni treba da smisle kako da uzmu novac od onih koji zaradjuju na osnovu njihovog sajta a ne na osnovu toga jel neko oglasava registrovan ili neregistrovan auto. Spominjete tu "moras dati pare na reklamu". A gde je tu reklama? To je obican oglas. Reklama je kad je taj oglas istaknut u odnosu na drugi oglas, reklama je nešto sto donosi vise pregleda od onog sto ne placa tu reklamu. Ovo sto Dule govori nije reklama već najobicniji reket gde je neko pametan zakljucio da većinu neregistrovanih auta prodaju trgovci pa rešio da im uzme koji dinar. Da su stavili 60din, 100din ali 600din za oglas. Ej, 600din u Srbiji... Pa Mobile.de ne uzima toliko za placene oglase... Taj potez nije nikako poslovni već krkanski, nije ga smislio neko sa diplomom fakulteta za marketing, pa i ako jeste, polagao je ispite preko bežičnih bubica ili puskica...

Dule ( a i moderatori) Izvin'te na smetnji ali stvarno sam morao ispisati videci da neki i dalje ne vide sumu od prvog reda stabala...

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto @Dule 021 i @voodoons uvek mogu da osmisle bolji sajt od PA, zaposle jedno 5 ljudi za početak tj investiraju u ljude, prostore, marketing jedno godinu, zaposle još ljudi, da bi sajt počeo donositi pare posle recimo tri godine godine i onda po njima, svu tu investiciju kasnije naplaćuju kesu klikera :D

 

Ako ste trgovci, imate firmu za trgovinu sa automobilima, izdajete račune za prodatu robu, izbor postoji, niko vas ne tera da oglašavate tamo.

 

Elem, ajmo nazad na temu

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/12/2016 at 4:24 PM, MS PK said:

On nema nikakavv marketing sa njihove strane nego obican oglas u moru drugih koji su dzabe

 

Marketing koji naplaćuju PA je baš to što oglas kod njih nije jedan u moru, nego je na sajtu koji je najposećeniji kada su oglasi za automobile u pitanju.

Dozvoljavaju svakome da svoj auto okači besplatno, ali za komercijalnu prodaju su eto odlučili da naplaćuju. Nije im problem kada se prodavci kod njih registruju kao prodavci automobila, kažu koji je plac u pitanju, naplaćivali su im i do sada. Eto, sad su uveli drugi kriterijum, dodatni, jer su videli da ima dosta ljudi koji se faktički isto bave komercijalnom prodajom automobila, ali ili nemaju plac, ili nisu hteli da se prijave PA da imaju plac. 

 

Oni za taj novac daju resurs za oglašavanje koji su napravili. Resurs su svi ti ljudi, sve te posete koje ima sajt PA. Plaćaš to što će tvoj komercijalni oglas da vidi mnogo ljudi u najkraćem vremenu.

Isto kao kada platiš reklamu na RTS-u, ili nekoj drugoj velikoj televiziji. Ni oni ti ne naprave reklamu za te pare, ne snime ti reklamni spot, ne osmisle ti reklamnu kampanju (kao što ti ni PA ne izdvoje tvoj oglas jer si eto platio 600 kinti), nego ti samo prodaju resurs, toliko i toliko sekundi da pustiš svoju reklamu (komercijalu), koju si sam osmislio, snimio. A, te pare koriste da plate sve što treba da bi se i dalje emitovali.

Znajući koliko košta server FLCS, a koji je realno velikih kapaciteta kada su u pitanju automobilski forumi u SRB, ali i neuporedivo manjih resursa u odnosu na servere PA, mogu samo misliti koliko mesečeno koštaju njihovi serveri kako da bi taj sajt mogao da bude online. To su ozbiljne, veeeeeeoma ozbiljne pare, plus ostali troškovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2016 at 10:06 PM, srdjos said:

eto @Dule 021 i @voodoons uvek mogu da osmisle bolji sajt od PA, zaposle jedno 5 ljudi za početak tj investiraju u ljude, prostore, marketing jedno godinu, zaposle još ljudi, da bi sajt počeo donositi pare posle recimo tri godine godine i onda po njima, svu tu investiciju kasnije naplaćuju kesu klikera :D

 

Ako ste trgovci, imate firmu za trgovinu sa automobilima, izdajete račune za prodatu robu, izbor postoji, niko vas ne tera da oglašavate tamo.

Elem, ajmo nazad na temu

 

Mogu misliti kakve račune izdaju, nemoj molim te. 

Ide mi sve ovo više na onu stvar, avioni, kamioni, a nema se 1000 dindži za oglas, a prodalo se 1000 automobila, bez placa, ali sa vraćenom kilometražom, pa se onda u poverenju kupcu saopšti prava kilometraža, jer navodno niko neće da pogleda auto sa 300.000km na satu... 

Brate, sledeći auto opet ću da kupim od vlasnika, samo da bi poštedeo svoje nerve, ili ću sam da zapucam preko grane. Inače, u NS više u životu ne idem na auto plac. 

Da sam na Nešinom mestu naplaćivao bi komercijalne oglase, ili bi ih zabranio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju, PA ma svako pravo da naplacuje svaki oglas, a kamoli ove istaknute. Ja ne znam koji drugi sajt ima toliko pregleda. Mojauto? Ne verujem bas. KP? ma jok. Ja sam za Lanciu platio da oglas bude istaknut i zadovoljan sam jer oglas nije u dnu liste, da ne kazem u podrumu. :lol: Ako je 5eur mnogo da se plati za nesto sto ce pomoci u brzoj i laksoj prodaji-onda...ne znam.  Kome je mnogo ima drugih DZ sajtova...niko nikog ne bije po usima da oglasava na PA. Uostalom, PA moze sebi da priusti taj luksuz da izgubi par klijenata, ako se moze nazvati klijentom neko ko ne placa nista samom sajtu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/6/2016 at 9:35 PM, marko.jovanovic said:
Inače, u NS više u životu ne idem na auto plac. 

 

 

Nisi me skontao, to je bilo namerno sarkasticno napisano jer 90% ne izdaje racune a kukaju za 600 dindži.

Elem, napisao sam pre u nekoj temi, u NS-u imas 3-4 placa na kojima automobili vrede nesto Caruso, NSBestMobil, Sporting i Div, to je ono što sam ja video, sve ostalo je uglavnom čemer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tim računom možeš sto da zaštopuješ da se ne klati :)

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/6/2016 at 10:35 PM, marko.jovanovic said:

Haha, pa znam kakvi su im računi :D

Ozbiljna trgovina baki. 

 

Eee, Baki jeste ozbiljna trgovina! tamo radi nas @SikterBre   :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA i treba da zarađuju novac, ne sporim ja to. Glupo je da uzimaju dodatnih 600din zato sto auto nije registrovan. Ima mnogo nacina kako naplatiti novac od onih koji preprodaju i zarađuju na osnovu PA. Mogu dozvoliti jedan auto po nalogu, verifikaciju naloga putem email adrese, telefona isl.. Neću ja da im razmišljam o marketingu, imaju zaposlene. Preprodavac će uvek imati vise od jednog auta da proda, ne? Ovako su u istu kategoriju stavili sve, nebitno je njima jel preprodavac ili ne, oni vide samo 600din.. Mene bas briga, ne prodajem automobile, meni svejedno da sutra kazu 100din po slici automobila...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kome se svidja, može tako, kome se ne svidja može da nadje način, a ko neće kako mora, uvek može da predje na neke druge oglase ili da zalepi na kolima da ih prodaje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre kao u nekim selima u južnom Banatu, zadeneš metlu za auto i zna se da je za prodaju. Kaki biiip PA i ostala boranija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...