Jump to content
FAS Goran
Joker

Polovniautomobili.com - šta i kako rade...

Recommended Posts

On 5/9/2016 at 11:47 PM, Bumblebee said:

Sve je crno na belo bilo, laicki koliiko sam mogao da proverim elemente auta. Auto radi mirno i uskladjeno, ide jako dobro, u menjace automatake se ne razumem i po meni je sve ok. Dao bih sve da mogu lepo da ga kresnem i odem za Zr i nazad i tu vidim sve, da li odgovara ili ne ali ne moze jer je neregistrovan. Da ne spamujemo temu, sve u svemu za sad covek od reci bar po prvom susretu a videcemo dalje hocemo li trgovati.

Seat je registrovan, ne? Tako bar piše na polovniautomobili, ili to nije isti?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7563642/seat-altea-20tdi-dsg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije registrovan jer su "Polovni automobili" uveli naplatu oglasa  od "tricavih"  600 dinara po oglasu kad automobil ide na ime kupca.

Posto im ja iz principa ne dam tolike pare za internet oglas ,sto je nevidjeno skupo,onda  okacim tablice i stavim da je automobil registrovan jer se tad ne naplacuje oglas. 

Zamisli sad kad bih ja okacio svojih 10 automobila i  davao 600 dinara po primerku?

To bi znacilo da bi svaki mesec morao da dajem za internet oglas 6000 dinara.

Nije li to malo preterano?

Jeste da je u ovoj transakciji to sitan novac  ali princip je princip i mnogo vise automobila bez tablica kacim na "Moj auto" jer tamo je daleko opustenija atmosfera a i ti oglasi se  dosta gledaju tako da  i preko njih prodajem automobile.

Verujem da ima dosta prodavaca koji reaguju kao i ja  i da nece da daju  toliku sumu novca pa kola oglasavaju na "Moj auto" oglasima.

Na kraj krajeva rega nikad nije bila problem i  korigujem ja cenu i za vise od registracije ako auto kupi clan  ovog ili nekog foruma jer se znalo oduvek da sam forumasima pravio bolje cene koliko god je to moguce.

Potencijalni kupac ce znaci imati registrovan auto godinu dana i na svom imenu a ne da ima krace registrovan auto gde ce morati da plati i porez. Mislim da je ovo mnogo bolja opcija.:happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu za to deranje nisam imao pojma. Pa naravno da je bolja opcija, nego me zbunilo pa sam zato pitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno rečeno, 60e za marketing mesečno je ništa ako se ozbiljno baviš bilo kojim poslom.

Moraju i PA da žive od nečega kada već prodavcima donose kupce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji marketing on ima za 6000? Kod nas je jeftiniji bilbord na glavnoj ulici, mesec dana :D

Polovni A. jesu najjaci u svakom smislu ali su nezainteresovani i glupi do bola! Sad misle da su napravili mnogo jak brend pa ce da lupaju po usima. Treba kroz par meseci da im se svi manji prodavci presele na onaj jos gluplji Moj Auto i ostalih xx sajtova, pa da se puse!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš i na tarabu da napišeš svašta samo je pitanje koliko će ljudi to da vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da vidi Joshi? On nema nikakavv marketing sa njihove strane nego obican oglas u moru drugih koji su dzabe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džaba je svima prvi oglas.

Ko hoće profi da se bavi prodajom mora i da plati.

Ako neće neka ide kod konkurencije. A niko ne ide sa PA jer je konkurencija krš.

Da ne offujemo Duletu temu više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i preko slabijih oglasa prodajem kola. 

Nisu jedini i bas zbog toga ne bi trebalo ovo da urade tj trebaju kad mogu ali ne sa 600 dinara za jedan jedini oglas. Ipak je to internet a s druge strane nista ne dobijamo za te pare. Niti smo u vrhu ponude neki period niti imamo ikakve pogodnosti.  Kao da smo dali obicni oglas kao i neko ko se ne bavi prodajom automobila. Pogledajte samo koliko automobila ima na PA a od toga je sigurno bar 60-70% vozila iz uvoza na ime kupca i sad pomnozite cifru i vidite koliko je to novca. A svojevremeno pre nekih 10 godina smo se cudili kako su PA prodati za 100000€ a sad oni treba mesecno da uzimaju koju cifru?  

Totti da ja imam plac i ja bih placao ali kolika je razlika evo primera gde za 10 auta mesecno na PA treba da se placa 4400  a na MA citavih 1800 dinara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma krs su najobicniji svi u Srb. Jbt sto godina ne mogu da ubace u pretragu mogucnost da npr.istovremeno gledas tri razlicita modela auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

E samo nam takvi kao ti fale, što bi da gledaju tri auta istovremeno i što ne znaju šta hoće

Dule, šta znam, po meni je isto imao ili nemao plac, prodavao kola sa parkinga ili iz ograđenog i zatvorenog prostora. Reklama je reklama i mora da se plati, a PA su van konkurencije po pitanju toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezi bre :)

Ljudi, ja vas ne kapiram. Kakva reklama!? Jedan u nizu ostalih oglasa ti je reklama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mićo bre, tvoj problem je što oglasnu tablu, u ovom slučaju sajt uzimaš zdravo za gotovo.

Naš li ti koliko hiljada evra treba samo za servere mesečno za sajt kao PA?

+ uzmi u obzir plate zaposlenih.

To su ogromni troškovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odosmo u off ali moram jos ovo da napisem

Trenutno ima 53565 automobila na PA od cega je sigurno bar 30000 automobila koji idu na ime kupca.

Pomnozite to sa 600 dinara ili ajd da i umanjimo cifru jer ima dosta placeva koji  to povoljnije  dobijaju u paketima i dobijamo otprilike cifru od 12 miliona mesecno iliti 100000€.

Malo li je za internet mesecno i koliko kostaju ti serveri a koliko se zna  ljudstvo im uopste nije veliko.

Na kraj krajeva i nije moje da im zavirujem u dzep  kao sto niko to ne treba i meni da cini ali meni je njihova  matematika preskupa i otud snalazenje ili prelazak kod drugih.

Da je sajt "Moj auto" pametan tj da ima sposbnije ljude trebali bi da iskoriste ovu priliku  i da povuku dosta ljudi kod sebe  ali da poboljsaju sajt i servere pa nek naplate 100 dinara po autu sto ce svako dati i naprave biznis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni nista upravu. 4 oglasa da postavis na PA je 1800din. Imas "mesto" za 4 auta odjednom, naravno mozes da menjas kada prodas, za mesec dana mozes okaciti 100 automobila. Ja to placam i postavljam oglase, ne volim ni ja sto moram da platim, ali sta cu u toj sam prici, ako vec radim sa kolima i ne mogu da platim tih 1800din za taj najmanji paket onda bolje ni da se ne bavim time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako imam 14 automobila? Mislis da je dosta tih 4 placati?

Ja sam kupio dve garsonjere i dao preko 50k da bih dobijao 240€ mesecno a oni na sajt  hoce 100k mesecno.

Malo li je.

I ovde se radi o principu a ne nesposobnosti a sto se tice prodaje ona ide pa ide a ja ne moram da se oglasavam po svaku cenu da bih nesto prodao. Princip je princip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bas nije tvoje da sudis koliko oni treba da zarade. To je kao da tebi neko dodje i kaze dosta ti je 100 eur po autu.

 

Oni imaju preko 100 zaposlenih. Imaju vise sajtova, ali mislim da PA donosi najveci promet.

Da li i sa kojim troskovima su oni radili, koliko su ulozili pre nego sto su postali profitabilni, to ne znamo. Sa druge strane, glupo je ulaziti drugima u dzep. Dobro je da nisi uzeo FB kao primer sa reklamiranjem :)

Ti, kao i svaki drugi klijent, imas pravo da se reklamiras/oglasavas tamo ili ne. Tvoja je odluka. A trziste diktira.

Isto kao kad ti neko dodje i kaze da je napolju taj neki auto koji prodajes xxx para, a ti mu kazes izvoli i uvezi. Isti princip.

 

Cinjenica je da su najbolji sajt za automobile. Onaj Moj Auto nikako da shvatim, imaju takva ledja sto se tice finansija i naprave govno.

Ali evo, ni PA nema dobru pretragu za motore, ne mozes da pretrazujes po modelu (ako ukucas samo deo naziva). I to im ne radi vec ko zna koliko godina. To je sramota. To je tako sitna izmena, da je meni neshvatljivo.

 

E sad, subjektivno gledano i meni se cini da su skupi, ali svako ima svoju racunicu. Ako sajt radi i dovede ti kupca, 600 dinara, pa cak i na 6 meseci, sto dodje 30 eur, nije neka lova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček Dule, jel ti stvarno misliš da neko tamo u infostudu radi za džabe? Ima jedan tu kod mene u Mirijevu, prodaje kola tako što parkinge koristi kao izložbeni salon, nađe upadljivo mesto na koje parkira auto i okači oglas na autu. Daje takođe oglas i na PA, probaj i ti. 

Nego, zanima me kako ti ide prodaja na onom ljigavom forumu cars.rs? Koliki ti je obraz kada možeš mirno da slušaš proseravanja onog prestigebd, froda i još par wanna be krimosa iz CG? Ja sam ih lepo oterao u 3 pm,  i dobio ban, al sam rekao sve šta mislim o njima, i da neću da trpim takvo proseravanje... 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offujem, izvinjavam se. Prestige-a i Froda znam lično. Prestige je iz istog sela odakle sam ja. Taj forum treba shvatiti kao mesto gde se okupljaju ljudi koji imaju novca i ne bave se problemima kao običan svet (mi). Frodo i ne toliko koliko drugi. Prestige, ovako u privatnom životu nije loš momak. Ima novac i neki drugi pogled na svet. Ni meni taj svet nije blizak, te sam se samostalno eliminisao s tog foruma. Duleta shvatam, čovek radi svoj posao tamo. Jbg, shvatiš to profesionalno i kraj.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Kosovic said:

Offujem, izvinjavam se. Prestige-a i Froda znam lično. Prestige je iz istog sela odakle sam ja. Taj forum treba shvatiti kao mesto gde se okupljaju ljudi koji imaju novca i ne bave se problemima kao običan svet (mi). Frodo i ne toliko koliko drugi. Prestige, ovako u privatnom životu nije loš momak. Ima novac i neki drugi pogled na svet. Ni meni taj svet nije blizak, te sam se samostalno eliminisao s tog foruma. Duleta shvatam, čovek radi svoj posao tamo. Jbg, shvatiš to profesionalno i kraj.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

True story. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...