Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Kao što naslov kaže u pitanju je Grande Punto 1.4 T-jet  88kw. proizveden u drugoj polovini 2008. godine.  Ovaj auto uopšte nisam imao u planu da kupim, tražio sam GP 1.9 mjet, posle par meseci traganja pojavio se ovaj primerak u fantastičnom stanju i prosto nisam mogao da ga propustim. Auto je kupljen krajem Aprila, rekigstrovan je tek pre par dana (čekao sam uverenje agencije za bezbednost) tako da ga nisam previše vozio, ipak prvi utisak je fenomenalan. Auto je maksimalno očuvan i utegnut u vožnji, ubrzava odlično... 

Što se tiče nekog daljeg sređivanja, u planu mi je prvo da mu promenim obuću, na njemu su trenutno čelične felne 15" sa gumama 185/65, prva ugradnja (dot 1408).

 

1.jpg  2.jpg  3.jpg  4.jpg  5.jpg

 

6.jpg  7.jpg  8.jpg  9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

odličan!

sportska sedala od sport modela obavezno! grehota je da takav motor ima obična sedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. 

Videćemo za sedišta, za sada ostaje ovako. 

Prvo felnice i nove gume. Razmišljam i o naslonu za ruku, krovnom spojleru (kačket) sa GP 1.9 mjet... dosta toga je u planu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/24/2016 at 8:58 AM, Zvezdo said:

grehota je da takav motor ima obična sedala.

 

Kakav motor? To je ljudi 1.4 sa 88kw koje ima svaki drugi motor na putevima.

Čemu dizanje u nebesa konstantno nečeg što je prosečno? Jedino što je retko je to što je turbo benzinac.

 

@Jesha Lep primerak, u zdravlju da se navozaš!:thumbup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hajde nabroj koliko ima GPova sa tim motorom kod nas. Jadan nam je onda tvoj prosek!

kada od ukupnog broja vozila Fiat grupe kod nas bude bar 10% tih motora onda ga neću ni spominjati. Ovako je u poplavi dizelaša retkost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kažem da je svaki drugi 1.4 benzinac već da je motor sa oko 88kw toliko čest i običan da ne vidim ništa spec u tome.;)

I lepo sam napisao da je retkost jedino što je turbo benzinac;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je interesantnija cinjenica da ovaj TB motor npr. sasvim stablino gura 155ks u GP-u, 150ks u bravu, da ne govorimo tek kako radi na ovih 120ks, dok recimo jedan Mjet slicne kubikaze za oznakom SPORT ima FANTASTICNO MAGICNIH 90ks, idemooooooooo!

Evo zamoljavam Jeshu da kada stigne, tj posle malo vise predjenih km uporedi performanse bivseg 1.9 Mjeta u puntu koji je imao 500cc vise, i interesantno 20 ks manje... ;)

 

Bice ih sve vise...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taj sa 90ks i oznakom sport je tek smejurija i običan....o tome i pričam. 

Ja ne ulazim u to da li ili ne ovaj konkretno motor ide solidno, dobro ili odlično već da nema mesta ne znam kakvom divljenju i dizanja u nebesa (a to je za ovaj motor gotovo konstantno na forumu - svrš čim se pomene) jer je više nego prosečno motorče po snazi.

Pa moja usrana Lybra '01 ima 81kw i jel to za neki respect? 

Ponavljam jedina retkost je to što je T-jet sve ostalo je normal;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv Grande u zdravlje da te sluzi kao prethodnik...

 

Moj ima 59 kw e to je za respekt :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ja sam samo onako ubacio pricu o performansama...
 

Quote

Ponavljam jedina retkost je to što je T-jet sve ostalo je normal

 

Slazem se...svrs i na nekim vecim prostorima (Italija, Nemacka, a kamoli sto bi bio kod nas) je Abarth sa 155ks, da ne pricam o Essesse sa 180 ks iz istog motora. Ovo je jedna fina, ugladjena varijanta koja skroz prilici i sedistima i broja vrata i svemu...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Milutin-NS said:

 Ovo je jedna fina, ugladjena varijanta koja skroz prilici i sedistima i broja vrata i svemu...

E o tome ja pričam:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si da okines neku fotku meni najinteresantnije stvari na ovom autu - motora :) . U vreme nasih suludih taksi na vozila preko 2000 ccm, a na osnovu dosadasnjeg iskustva, tesko da bih ubuduce kupio auto bez turbine, tj. bilo kakav atmosferac. Nebitno da li je dizel ili benzinac.

Jedino da je novo, da mi se bas svidja, da ima dobru opremu pa da na motoru pravim kompromis - ali mi je JTD za sve ove godine posedovanja i poredjenja sa drugim masinama poprilicno visoko postavio lestvicu po tom pitanju.

Zato i mene interesuje tvoje licno vidjenje i predjenje turbo dizela i turbo benzinca - potrosnja, performanse, cene odrzavanja, a vezano za razliku u motorima. Naravno posle nekog pocetnog perioda upoznavanja.

Da te lepo sluzi i da ga u zdravlju vozis !

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, nstyner said:

17-ke felne,i ja bi ovo posedovao :lol:!Jel prva fotka iz Save Kovačevića?

Jeste, Prva fotka je iz ulice Save Kovačević.

 

4 hours ago, Ivan said:

Zaboravio si da okines neku fotku meni najinteresantnije stvari na ovom autu - motora :) . U vreme nasih suludih taksi na vozila preko 2000 ccm, a na osnovu dosadasnjeg iskustva, tesko da bih ubuduce kupio auto bez turbine, tj. bilo kakav atmosferac. Nebitno da li je dizel ili benzinac.

Jedino da je novo, da mi se bas svidja, da ima dobru opremu pa da na motoru pravim kompromis - ali mi je JTD za sve ove godine posedovanja i poredjenja sa drugim masinama poprilicno visoko postavio lestvicu po tom pitanju.

Zato i mene interesuje tvoje licno vidjenje i predjenje turbo dizela i turbo benzinca - potrosnja, performanse, cene odrzavanja, a vezano za razliku u motorima. Naravno posle nekog pocetnog perioda upoznavanja.

Da te lepo sluzi i da ga u zdravlju vozis !

 Hvala. Evo je jedna ispod haube. :-)

 

20160524_171251.jpg

 

Što se tiče poređenja sa turbo dizelom videćemo za par meseci. Prvi neki utisak posle pređenih 250-300 km je da auto odlično ide, odlično ubrzava, povlači jako lepo i na malim obrtajima. Neki subjektivni osećaj je da ubrzava bolje u odnosu na predhodnog Punta 1.9 HGT. lošije sigurno ne, naglašavam to je neki moj subjektivni osećaj, nisam merio vreme ni jedno ni drugom tako da ne mogu sa sigurnošću da tvrdim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ko ne zna kako treba izgledati posuda za antifriz na autu koji je prešao 50 000 Km.

Nađi na nekom otpadu poklopac za pozitivnu klemu akumulatora.

I naravno ovo T jet u belu boju ili crvenu i preko znaka  Fiat sticker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na kupovini. :-)

Svojevremeno sam bio na ivici da kupim GP-a sa tim motorom, ali mi je bio skup.

Bas me zanima koliko sam propustio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zdravlju da se navozas!

Bas lep grandisa, boja sedista mi se jako dopada, a i motor sigurno lepo vuce. Sve u svemu, pravi izbor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namontirana letnja obuća...

Fabričke felne Grande Punto 16" 6j. ET45 sa gumama 195/55 R16

 

QuickMemo+_2016-05-31-08-47-39.jpg  

 

20160531_075319.jpg  20160531_075328.jpg  20160531_075341.jpg  20160531_075358.jpg

 

Jedan detalj na masci...

 

20160527_133314.jpg  20160527_133321.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je masa vozila?

 

Baš me interesuje odnos snage i mase u ovom slučaju. Više puta sam razmišljao kako bi se ponašao Punto mk2b sa ovim motorom i mnogo mi je žao što nisu išli na T motor u Sportingu.

 

edit: Mislim da ovaj motor paše u Punta mk2 šraf na šraf.

 

Edited by loodilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

1150-1200Kg onako napamet.

Grande je jako težak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro video u njegovoj knjižici masa vozila je 1150 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrađeno par sitnica, ispolirani farovi,  vizir....

 

20160611_113045.jpg 20160611_113051.jpg 20160611_124707.jpg 20160611_124714.jpg 20160611_124722.jpg

 

20160611_112012.jpg 20160611_130535.jpg 20160611_115123.jpg

 

Volan presvučen kožom...

 

20160615_134403.jpg 20160615_134416.jpg 20160615_134429.jpg 20160615_134451.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...