Jump to content
FAS Goran
Alek1326

Fiat Grande Punto Evo 1.3 MJet - treperi lampica ulja

Recommended Posts

Zamijenuo sam ulje i filter ulja i opet ista stvar.

Kada se auto zagrije na radnu temperaturu, pali se lampica ulja i signalizira nizak nivo ulja.

Kada je u leru upaljena je lampica, čim se doda gas ugasi se.

Ponekada je i u ler gasu ugašena, ali većinom je upaljena.Čim se dodaje gas i tako vozi ugasi se.

Senzor pritiska ulja sam mijenjao.Zanimljivo je to što se lampica pali kada je zagrijano ulje i motor.

Problem možda može biti da negdje propušta ulje kada je zagrijano i rjeđe.

Možda uljna pumpa da se istrošila pa propušta nazad u karter ili da su se ležajevi na radilici potrošili i isto propušta ulje.

Ima još i sigurnosni ventil visokog pritiska na filteru ulja, njega nisam provjeravao.Možda se on zaprljao pa je ostao otvoren i propušta ulje nazad u karter.

Za sve ovo što sam nabrojao trebao bih skidati karter i deklo pogonskog lanca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update posta:

 

Na kraju nije valjao senzor pritiska ulja.Novi koji sam preventivno zamijenuo.

Kada sam skinuo džek sa istog da prikopčam manometar i izmjerim pritisak ulja, imao sam šta i vidjeti.Ulje koje je curilo iz pečurke.

Vratim staru pečurku i više nema lampice ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,uradio sam mali servis sam. Sve sam zamenio kako treba. Posle vožnje od dvadesetak kilometara izbacuje grešku insufficient engine oil pressure i blinka lampa za ulje,pa se ugasi i tako u krug. U pitanju je fiat Evo 1.3 95 ks 2010. Nisam resetovao servisni interval jer nemam dijagnostiku pa da nije to u pitanju? Inače do tada sve je radio kako treba..kod mene je godinu dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek proba za reset:

Kontakt, pedala gasa i držiš, 7x pedala kočnice (sa pedalom gasa do poda), držiš pedalu gasa još 1min od poslednjeg stiska pedale kočnice, pustiš pedalu gasa, ugasiš auto (kontakt). Od tog momenta još 60sec meriš, posle toga kontakt, paljenje i to je to.

 

Kod Brava radi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte, cekajte!

Obavestenje za servisni interval, nema veze sa...

 

11 hours ago, Sepasteras said:

insufficient engine oil pressure

 

 

porukom, i kada treperi lampica ulja zbog -servisnog intervala- treperi na samom paljenju i bez...ovih...drugih...poruka. Zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da se setim sad, imao sam taj slucaj na jednoj musi, treperelo je minut-dva pa prestane a sto se tice poruke u glavi mi da je pisalo nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešen problem ! Prvo odradio sam reset sa pedalama,lampica se izgubila,ali posle nekoliko kilometara vožnje opet ista poruka i lampica i to kad auto radi u leru,čim se da gas nestane poruka i lampica i tako u krug..Oterao u servis. Problem je bio u filteru ulja,skinuli ga i vratili ponovo i sad šljaka sve kako treba! Izgleda da ga ja nisam lepo uglavio,bitno je da sad radi sve kako treba! Pozdrav i hvala svima na pomoći !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je problem bio u filteru ulja, onda je gubio ulje u filteru, pa kada dodaš gas pritisak ubaci ulje u filter.Kada se postavlja filter treba se dobro obratiti pažnja kako stoji gumica ,da li je pravilno nalegla.

Čudi me da ti nije puštao ulje na filteru, ako već nije bio dobro namješten?

Neka si riješio problem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...