Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sad ce godinu dana od kad sam pazario auto, sad sam tek uspeo da skupim vreme da ga malo predstavim. Nemam mnogo slika, pogotovo ne svezijih ali ima sta da se vidi. Prosli punto me je lepo sluzio, a sada isto tako sluzi @rocker87 ...valjda :D Sto se tice Grandise 2006. godiste, pravih(provereno!) 200 000km(kad je kupljen), full sporting oprema + panorama. Nema samo kozu(za koju se uvek lepim) i auto-klimu (koja uglavnom pravi probleme), tako da je jos bolje :D Za ovih godinu dana koje ga imam i 18 000 km ja sam zadovoljan. Sto se tice mehanike radjeno je samo osnovno odrzavanje, jedina stvar koja je radjenja a ne spada pod osnovno je menjac. Menjac sa 6 brzina model M32 pravi probleme posle odredjenog broja kilometara, kod mene su bili problem lezajevi, zamenjeni su (4 komada) i sada je sve kako treba. Motor.... MJET 8v 130ks, tu je vec sve receno....vise puta. Auto je lagan 1205kg i sa 1.9 motorom leti. Ja sam isao max 220 km/h , mogao je i jos ali meni je ponestalo puta:D Potrosnja mi je oko 8 l/100km BG voznje (sa klimom) i oko 5 l/100km autoputa. 

 

U poredjenu sa puntom mk2 dosta je udobniji, bolje lezi u krivinama, bolji enterijer itd. sve ono sto se i ocekuje od novijeg modela. Stvari koje bih zamerio su nedostatak mesta za sitnice (mk2 i je imao gomilu mesta za sitnice), beskorisno mesto za case (ako ima casa nemoze u prvu da se ubaci), vrata koja spadaju zbog tezine samih, plastika generalno (vazi za svaki fiat), koza na volanu/menjacu koja se guli (samo na modelima do 2008), dugmici na playeru koji se isto tako gule, siroki prednji stubovi koji smanjuju vidljivost i losa zvucna izolacija. Ima jos par zamerki za koje sam cuo ali nisam iskusio za sad npr. prednje gume se brze habaju zbog tezine motora i isto zbog tezine prednji trap brze strada...

 

Od kada sam kupio auto radio sam:

-Reparacija vozacevog sedista (propalo sediste)

-Ispravljanje i farbanje felni

-Skidanje folija sa stakla (ne mogu da se natezem sa pandurima)

-Ciscenje dizni

-Crevo od turbine (novo original 100e ha ha ha, uzeo domacu radinost za 2500din i godinu dana garancijom)

-1x veliki servis

-2x mali servis

-Svi diskovi i plocice

-Remont zadnjih kljesta

-Viljuske

-Lezajevi

-Presvlacenje volana i rucice menjaca u pravu kozu

-2x Toyo prednje letnje gume 215/45/17

 

U planu mi je:

-Maska bez znaka

-Farbanje (predhodni vlasnik farbao auto iz estetike, bolje da nije)

-Full zvucna izolacija

-Farbanje farova u crno (abarth look)

-Poliranje soferke

-EVO stop svetla

i jos neke sitnice koje meni smetaju.

 

Toliko za sad :D

 

DSC_1288.JPGDSC_1274.JPGDSC_1289.JPGDSC_1278.JPGDSC_1275.JPG

DSC_1284.JPGDSC_1285.JPGDSC_1286.JPGDSC_1310.JPGDSC_1346.JPGDSC_1437.JPG

DSC_1617.JPGDSC_1615.JPGDSC_1647.JPGDSC_1614.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu svetla zamenska li si ubacio projektore?

Lepa boja na lepom autu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezdo kako vidim ubacena sociva i ista maska preko sociva kao kod mene :D

 

Sto se tice volana i rucice mjenjaca, pogledaj moju temu pa ako si zainteresovan mozes isto uraditi kao kod mene u Visokom kod Sarajeva :)

 

Mjenjac im je inace problem jer je GM-ov a ne Fiatov al eto ista prica oko mjenjaca kao i kod mene, samo sto sam ja imao 3 lezaja da zamjenim i odlucio sam se za originalne a ne zamjenske pa vidjecemo koliko ce izdrzati :)

 

Jel ti se ventilacijski otvor na tabli odvojio od table :D hahahha :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedio sam "GM" lezajeve i nove Fiatove, razlika mogu reci na bolje.... deblji su Fiatovi zamjenski i plus "valjci" unutar lezajeva su veci....

 

Evo kada sam ih ja zamjenio....

 

12359666_982807145117685_949537137_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ZvezdoProjektori su naknadno ubaceni.

@EDO_SA  Volan i menjac sam ubrzo posle kupovine sredio, bas se ljustilo. I kod mene su isto Fiat lezajevi sad znam da je dobro sto nisam uzeo GM xD Na ventilaciju mislis onu levu na centralnoj konzoli, nije imala rucicu kad sam ga kupio, a sada sam kupio drzac za telefon koji mi tu stoji tako da ne smeta :D Sto se maske projektora tice nadam se da je ko kod tebe, posto je bas dobro ispalo u crnoj boji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaa to je problem koji idalje traje, probao sam da ga resim smrt lepkom ali nije uspelo, otovren sam za ideje ako neko ima :D Koliko sam shatio svima se bas tu odvoji, verovatno od sunca koje topi/krivi finu plastiku :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...