Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Imao sam tri stila, tj. imam treceg vec sedam mjeseci. Prvo sam imao 2002 god sa troja vrata 1.9jtd, zatim 2003 god. 1.9jtd 85kw sa pet vrata. Sa prvim sam presao oko 60 000 uz jedan veliki servis i sest malih za neki 14 mjeseci. Sa drugim sam presao u 13 mjeseci 137 000 uz redovan servis, od kvarova sam imao jedino druk lezaj. I sada sam uzeo Stilo karavan uproad 19jtd 85kw sa orginalnom kilometrazom 168 000 i eto na satu sad imam 197 000, zasad da kucnem od stol nema nista kvarova, samo sam uradio veliki servis i dva mala. Evo malo slika.

 

uproad01.jpguproad05.jpguproad04.jpg

uproad06.jpguproad03.jpguproad02.jpg

 

Malo detaljnije:

 

Fiat Stilo Uproad, 2005 god. 1.9jtd 85kw, gume 225/45/R17, Dvozonska automatska klila (savrsena), maximalna brzina 215kmh (Isprobano ne moze vise) komande na volanu, 5 brzina + rikverc.

 

Malo poredjenja sa obicnim stilom:

 

Napredniji software (ima vise opcija), Ojacane lafete i amortizeri, dignut malo vise od obicnog stila, Tabla sa brojilom malo cudna ide po 30 ne kao klasicno sa po 20 ciframa. City mod unaprijedjen i to bi bilo to otprilike.

 

Meta sam taksista u Zenici zaustavljaju me i pitaju da prodam sa pitanjima jel 4x4 :D , jedan me je pratio do kuce i otisao razocaran jer planiram voziti bar jos 3-4 godine jer puno prelazim a ova auta su zahvalna malo trose i nemaju glupi kvarova kao ostale marke sa diznama,turbinama, motorom, podizacima stakla, ruckama itd. Tako da bez brige idem za svicu, njemacku austriu itd.

 

Mana: Mana je ako nekog udarim i ja budem kriv tesko cu naci a i ako nadjem skupo cu platiti limariju jer ih u bosni nema ja jos nisam vidio niti jednog, bucan mu je motor, tj izolacija kabine nije za pohvalu na auto putu pri brzini vecoj od 130 se cuje puno motor. I to bi bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar limarija nije ista sa običnim karavanom? Kontam povišena karoserija i plastični dodatci?

Ekstra auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je skoro identično kao i svaki drugi Stilo osim plastičnih dodataka na karoseriji.  Nit je višlji niti povišen. 

Nek te služi kao i prošli. 

Inače upadljiv Stilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

Pa zar limarija nije ista sa običnim karavanom? Kontam povišena karoserija i plastični dodatci?

Ekstra auto!

ista je sasija ali je ovaj 3 cm vise odignut od zemlje (PROVJERENO)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/18/2016 at 8:25 PM, silenci said:

svaka cast,super izgleda,pa za 13 meseci si presao 137 hiljada km sa drugim stilom,jel to greska il

Da toliko sam presao, idem dva puta sedmicno zenica- brcko plus idem svaki mjesec bar jednom njemacka ili svicarska, cesto znam i dva puta otici.

Evo malo slika drugog stila, od prvog nazalost nemam slika ali je isto bio sivo plavi, neka izmedju boja.

 

slika-40648-561011e810675-velika.jpgslika-40648-5610122c76b34-velika.jpgslika-40648-561012550bc7a-velika.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes zamoliti administraciju, konkretno @neshaoct da ti promene naziv teme. Recimo stavis Stilo uproad 1.9 jtd ili tako nesto. :)

 

Inace lep Stilo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ivan.ik said:

Sve je skoro identično kao i svaki drugi Stilo osim plastičnih dodataka na karoseriji.  Nit je višlji niti povišen. 

Nek te služi kao i prošli. 

Inače upadljiv Stilo. 

Usporedjivao sam ga sa proslim stilom i ovaj je 3cm vise odignut u prednjem kraju a ima razlike u lafetama i amortizerima kad sam ga uvukao iz austrije ovaj moj majstor ga pregledao i tako mi rekao da je malo ojacan odozdo. 

Hvala, nadam se i ja da ce posluzitia i  za jtd se ne sekiram nema mu smrti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Alcatraz223 said:

Napredniji software (ima vise opcija), Ojacane lafete i amortizeri, dignut malo vise od obicnog stila, Tabla sa brojilom malo cudna ide po 30 ne kao klasicno sa po 20 ciframa. City mod unaprijedjen i to bi bilo to otprilike.

Mene interesuje u cemu se ogleda taj napredni softver i sa cim je to City mod unapredjen?

Gradacija od 30 km/h na satu, umesto 20 km/h ide na svim restyle varijantama (2004+).

Sto se realne maksimalne brzine tice, daleko je od pomenute vrednosti. Sa tim motorom i menjacem i 3 Porte jedva navuce 200 km/h po GPS.

 

Da te i dalje dobro sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/19/2016 at 10:00 AM, Ivan said:

Mene interesuje u cemu se ogleda taj napredni softver i sa cim je to City mod unapredjen?

Gradacija od 30 km/h na satu, umesto 20 km/h ide na svim restyle varijantama (2004+).

Sto se realne maksimalne brzine tice, daleko je od pomenute vrednosti. Sa tim motorom i menjacem i 3 Porte jedva navuce 200 km/h po GPS.

 

Da te i dalje dobro sluzi!

City mod je laksi od prijasnjeg i na prijasnjim modelima sam na autoputu morao iskljucivati ga a sad na ovom cim predjem odredjenu brzinu otprilike 70-80 volan se ukruti i izadje iz city moda a cim se smanji brzina on je opet u city modu.

Sto se softwera tice, ima dvije stavke vise na bordu nego prosli ali ne znam koje su koristim samo opciju trenutne potrosnje goriva :D . Isto tako ako ne svezem pojas svira mi non stop dok se ne svezem a tu opciju mogu iskljuciti u meniu gdje se sat stima.

Sto se brzine tise 100% mu je na 215 maximala, mozda nije tacno u 215 ali je 213 ili 217 tu kazaljka stane i ne mrda dalje i vjerujem da ima neku blokadu jer dobro se ponasa na maximalnoj brzini, nema turbulencija nikakvih miran je, jedina mana je sto postane unutra puno bucno.

 

Danas sam mu stavio cetri nove gume 225/45/17 jer ove sto su bile 225/50/17 su mu previsoke i zapinjale su mu, tako da je neko prije stavio pogresne gume. 

 

E ima joj jedna stvar sto se tice maximalne brzine u prijasnji modela, prva dva stila su imala neku vrstu blokade ili sta vec ne znam, kad sam prelazio 180 izbacivalo mi je na oba "engine faulti" upozorenje i ako pustim gas i ponovo ga pritisnem ne prima mi gas dok se brzina nije smanjivala do neki 100kmh i onda opet prihvati gas i pici, a ako ne pustim gas kad to izbaci mogao sam ici do 205kmh ali cim pustim ne prima gasa. Valjda je neka blokada bila??

To mi je ostalo nepoznanica

On 5/18/2016 at 11:38 PM, neshaoct said:

 

Hvala na upustvu, ubuduce cu ovako. LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na mom stilu koji je 2002 god se city isključuje vec na brzini od nekih 40km/h i volan postaje kruci. Verujem da je tako kod svih ostalih

Share this post


Link to post
Share on other sites

I 200km / h po gps- u mu i dodje tih 215km/h po tabli tako da pricate o istom. Kako ste poceli ima svi da bacimo patosnice preko km satova i da vozimo iskljucivo po navi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet da napišem sve je isto kao i na ostalim Stilaćima, samo su plastike napeljene i to je to. Osim max. brzine ona je negde oko 190 km/h +/- nekoliko km. To su i merenja specijalizovanih časopisa da preciznim instrumentima. 

Što se tiče slika kači što više. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/18/2016 at 8:02 PM, Alcatraz223 said:
14 minutes ago, ivan.ik said:

Opet da napišem sve je isto kao i na ostalim Stilaćima, samo su plastike napeljene i to je to. Osim max. brzine ona je negde oko 190 km/h +/- nekoliko km. To su i merenja specijalizovanih časopisa da preciznim instrumentima. 

Što se tiče slika kači što više. 

 

hheheh znaci izazivas me, eh hajde sljedeci put uslikam kad izadjem na autoput, slikao sam vec i nekome poslao sliku viberom ali nema je u telefonu, cim izadjem na autoput slikam ;)

16 minutes ago, MS PK said:

I 200km / h po gps- u mu i dodje tih 215km/h po tabli tako da pricate o istom. Kako ste poceli ima svi da bacimo patosnice preko km satova i da vozimo iskljucivo po navi :D

Jeli to hoces reci da im satovi lazu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj to da radiš. Opasno je i možeš bez puno para da ostaneš.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, ivan.ik said:

Nemoj to da radiš. Opasno je i možeš bez puno para da ostaneš.

 

Ma kad to slikas bitno je samo da uslikas sat ne okolinu, uvijek ima opravdanje da je dignut na panjeve :)

 

 

9 minutes ago, ivan.ik said:

Nemoj to da radiš. Opasno je i možeš bez puno para da ostaneš.

 

 

 

Sad vidim da si iz Beograda, bio sam u beogradu prije mozda mjesec dana i digao mi je pauk ovog stila naplatili mi skoro 150 eura kazne, jedna kazna prekrsajni nalog a druga parking servis po kilazi ide. Katastrofa ste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to bre ludaci sve :D

Pa laze km sat na svakom autu za malo u plusu nego sad moda da se vozi po gps-u :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da citiraš post iznad. 

Imamo slične skoro pa iste automobile , moj sam terao na valjke i opet nema šanse da ide toliko. Naravno pričam po ravnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo je ekstra - ja volim ovaj model , a sledeci put kad budes dolazio za bgd ti pazi gde parkiras auto , svaka garaza a ima ih koliko hoces u centru je 60-70 din. sat ako gore nema mesta pa preracunaj to ili ovu kaznu ...... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Alcatraz223 said:

Ma kad to slikas bitno je samo da uslikas sat ne okolinu, uvijek ima opravdanje da je dignut na panjeve :)

 

 

 

 

Sad vidim da si iz Beograda, bio sam u beogradu prije mozda mjesec dana i digao mi je pauk ovog stila naplatili mi skoro 150 eura kazne, jedna kazna prekrsajni nalog a druga parking servis po kilazi ide. Katastrofa ste

 

Probaj na panjeve, moze tako sigurno da dogura do 220 ili 230 ;)

 

Kako kaze Fata, ubedise me da rode donose decu, ali da pauk nosi automobile ... ma ajte molim vas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, ivan.ik said:
1 minute ago, beli_Punto said:

 

Probaj na panjeve, moze tako sigurno da dogura do 220 ili 230 ;)

 

Kako kaze Fata, ubedise me da rode donose decu, ali da pauk nosi automobile ... ma ajte molim vas :D

 

nisam probao ali vjerujem da ima neku blokadu da ide do te brzine i ni makac vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj stilo 80ks vozio 190km po satu,ali felne su 16 tice i sigurno po gps ide 175 km.E sad 116 ks sigurno ide vise.svaki sat laze.Bez ljutnje.Inace veoma lep i redak stilo.super je

Mozda ge je neko cipovao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...