Jump to content
FAS Goran
Mc Shok

Fiat Stilo 1.9 JTD - iberlauf guši motor?

Recommended Posts

Da li mogu uljna isparenja da guse motor,da gubi snagu i sl. Citao sam da izbija na selnama kada je prljav filter uljih isparenja a kod mene izbija kao sto se vidi na slici,pa me zanima utice li to na snagu motora?

 

WP_20160125_16_23_07_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne utiče na snagu. Meni je isto tu masno tako a auto nema problem sa snagom.

Nisam 100% siguran da JTD ima taj filter za uljna isparenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam da se nalazi ispod tog crnog kruga,na suprotnoj strani od zutog cepa.tj da je taj crni krug on(filter) i kakda se uprlja da izbija na šelne.
I sad me bas zanima kako se zatvara ovo iberlauf crevo i sta se postize s tim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zatvoris iberlauf crevo postizes katastrofu :D

Mogu isparenja da guse motor ali samo ako je motor produvao. Ako mislis da imas takav problem, skini crevo od iberlaufa pa ga probaj bez njega. Kao sto svi dobri yugici rade :D Ako mislis da ti je filter zapusen, skini ga i operi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dva creva koliko se sećam. Bez obzira ako zatvoriš imaćeš problema sa probijanjem semeringa, izbacivanjem šipke merača i ko zna šta jos. Računaj da dizel ima malo veću promaju u karteru . 

Znači dovoljno dugo baštensko crevo , bar do zadnjeg branika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako ispraznim kanister gde ide to ulje jer je sigorno pun posto mi curi na stastavi i ako operem interkuler dali ce auto dobiti na slazi ?

tj,dali moj stilo od 59 kw uopste ima intercooler ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je pre par dana namontirao " oil-catch-can " na Golf 4 1.9TDi PD130, koji sada doduše ima "samo" 220KS :D

 

zza1739.jpg zza1740.jpg

 

A evo kako izgleda kompletna mašinerija, pre ugradnje hvatača uljnih para

 

zza1741.jpg

 

Evo i posle ugradnje hvatača, ceo motorni prostor

 

5349c68196559f9a2937a734cd9a2cc690aa0f158750d13dc29ad59e9861dedd_full.jpg

 

Njemu stvarno treba hvatač, jer je auto malo više nabudžen, a ima i veoma tešku nogu :D Inače, hvatač košta nešto oko 25€, poručio je preko ebay.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav po drugi put mi izbije semering radilice onaj sa strane ispod remenice prepo sam se radilici ali mi kazu da nije do nje da bi bio bucan nego da mi je iber lauf zacepljen i da nabija pritisak i izbija ga moze li mi ko pojasniti malo o tome gdje se nalazi ima li filter kakav u njemu i slicno u pitanju je jtd 85kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...