Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
srdjos

Frdonja Focus C-Max 1.6, 90KS

Recommended Posts

Toliko od mog željenog benca.

 

Moj cilj je ovaj put bio novi auto, Suzuki SX4 Cross ali zbog nemogućnosti kredita i lizinga (radim kao sveži preduzetnik), ovo je ostalo za neku narednu godinu, kad se ispune uslovi i tako je krenula potraga za polovnjakom, bencom pre svega. Bilo je to uzbudljivo, nagledano svega i svačega, napričano svakakvih priča i na kraju umorno jer sam tokom nedelju, nedelju i po dana pregledao 90% placeva u NS-u i od svih tih placeva, mogu vam reći da sam na 4 placa video ok automobile (Caruso, Sporting, DIV auto i NSbest mobil), sve ostalo su kante koje platiš 3k i morašuložiti jos 600-1k da bi se vozao a iznutra iznjakano fino. Nisam hteo da dajem 7-8000 za neki prelazni auto jer tu već ulećem u mogućnost kupovine novog.

 

U tom nekom momentu, kolega @totti mi je ponudio dva vozila (Ford Focus C-max 1.6 i Citroen Pičkaso 2.0) za koja tada nisam bio zainteresovan jer su MPV i tako, krenuo sam dalje. Ono što sam tražio nije bilo ni približno ni na jednom placu a ni van placeva a na jednom od tih placeva sam video Forda Focusa C-max restajling i svideo mi se opasno, MPV, jel jebi ga. Nakon malo razmišljanja a i nestašice onoga što sam hteo, opet se krenulo u pravcu MPV vozila jer komocija nema konkurenciju :-): Kontaktirao sam tottija, on mi je poslao slike Forda, otišao sam u BG da ga pogledam, malo smo driblali na njegovom terenu, onda smo provozali krug oko njegovog "stadiona" i lako postigli dogovor jer jedan je @totti
 

  • Ford Focus C-Max, 1.6 dizel, 90KS, 2008 godište, 179 hiljada i nešto km, Titanium paket opreme
     

Auto za svoje godište je regularan u pogledu održavanja i karoserije, osim branika. Ima tragova korišćenja, češanja, grebanja ali je sve u granicama. Ono sto je prelomilo jeste da je auto održavan, ima papir kad je radjen veliki, mali servis, ima nove diskove i pločice, amorte, nosače motora, registrovan, prethodni vlasnik ga je baš, baš održavao. U vožnji je regularan, nema treskanja, cvrčaka, utegnut, skroz a i cena je bila dobra.  Ima i jedan deo što mi se nije svideo a to je da su menjani leteći ležajevi, lanac, klipnjače semering bregaste i još neke stvari na motoru ali opet, bolje da je prethodni vlasnik to radio nego ja.

 

Neku paralelu izmedju Fiata u emotion opremi i Forda u Titanium opremi povući ću oko kompjutera i materijala jer ne znam koliko ima smisla uporedjivati različite klase. 

  • Jednom rečju, Fordov kompjuter je totalno debilan naspram Fiatovog, a uporedio sam ga sa kompom od Ideje iako je Idea klasa manji auto (primera radi: nema automatsko zaključavanja vrata u vožnji, ni dugme ni opciju u kompu il ja ne znam. Kad ugasiš auto, display izmedju kazaljki svetli 5 minuta (čemu i kome!!!), upozorenje za hladnoću, rezervu i ostalo ima jedna diodica u obliku uzvičnika, smešno. Opcija u kompu ima 50% manje nego u Fiatu...)
  • Veliki plus: mnogo je tiši unutra, mnogo, mnogo bolja izolacija, materijali unutra kvalitetni, mnogo udobniji prijatniji za duža putovanja, da ga deklarišem kao ladju.
     
  • Titanuim paket opreme a nema senzore za parking i tempomat, bezveze ali ajd
  • Reklamira se kao porodičan auto a nema isofix držače za dečija sedišta
  • Nije baš modularan po pitanju sedišta i gepeka
  • Motor 90Ks, dobro se bori sa ovim autom, nema nekih naglih ubrzanja ali u gradskoj vožnji je agilan s tim da se više mora raditi sa menjačem.
  • Kultivisaniji i mirniji no Fiatov ali videćemo kako će se Pug pokazati
  • Potrošnja po kompu 6,1L moja vožnja, videćemo kako će pokazati pištolj
  • Ono što mi ostaje jeste atest za folije pre registracije i možda gume sledeće godine ako ga zadržim


Evo i par slika za kraj, totti-jevih slika ;-)

To je ukratko, pitajte :-)

 

 

image.jpgimage.jpg

 

image.jpgimage.jpgimage.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto kolega, da te služi dobro :)

Zajeban je@totti . Po bilo koji auto da dođeš vraćaš se sa Fordom kuċi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde beli da uzmes od Tottija. To van neki. Prepakovani. Nalepnice TITANIUM mi skoro poklanjao. LEPI GDE STIGNE.

Nego nema veze. Nek je sa srecom novi auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee neka je sa srecom kolega srdjos,odlican je ovaj c max,eto ponovo MPV vozilo,samo sto je ovaj veci od Ideje,pa Dule021 prodaje ovakvog jednog C max,isto dobro izgleda,sto neode do njega da pogledas taj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnički auto sa urednom istorijom + registrovan.

Ne kažem da je Duletov loš, naprotiv deluje perfektno, ali je ovaj pravi ubod i idealna kupovina.

A činjenica da ti je totti prodao Forda - priceless :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silenci... Kao prvo uopšte nisu isti (Duletov je noviji model), a iz toga proizilazi ono kao drugo - daleko prevazilazi Srđosov budžet koji je namenio za auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čujem da često svraća ko Petra aka dangerous pirat aka opasni gusar.

Srđos izdajice !!!!!!

Dobar je C Maxonja i želim ti da prepuniš sedišta i pređeš na siebensitzen familienauto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tooo

 

Koliko popust imaš na toliku količinu Titanium stikera ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/16/2016 at 5:56 PM, totti said:

Silenci... Kao prvo uopšte nisu isti (Duletov je noviji model), a iz toga proizilazi ono kao drugo - daleko prevazilazi Srđosov budžet koji je namenio za auto.

 

pa duletov je noviji model,pa je razumljivo i skuplji,al i ovaj je sjajan  auto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, silenci said:

ee neka je sa srecom kolega srdjos,odlican je ovaj c max,eto ponovo MPV vozilo,samo sto je ovaj veci od Ideje,pa Dule021 prodaje ovakvog jednog C max,isto dobro izgleda,sto neode do njega da pogledas taj

 

jeste, lep, fin ali kad bi se odlučivao za tako nešto, radije bih dodao još koju 'iljadu i kupio novog SX 4 Cross-a

 

3 hours ago, ivan.ik said:

Srđos izdajice !!!!!!

Dobar je C Maxonja i želim ti da prepuniš sedišta i pređeš na siebensitzen familienauto.

 

Dva Fiata zaredom, dosta od mene za početak, jedan je život

Hvala

 

3 hours ago, ivan.ik said:

Tooo

 

Koliko popust imaš na toliku količinu Titanium stikera ?

 

Eeeeee i ti bi šinko, e neće moći,

Nego, ima kod mene viška Titanium stikera, dao mi totti da ih malo podelim po NS-u, širi biznis :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle nedelju dve vožnje stvari stoje ovako: 

- ima poveliku turbo rupu koja me opasno nervira jer se BAŠ oseti, tako da ako mi moj majstor da zeleno svetlo, ide remap i gašenje EGR-a a pre toga vađenje onog nesretnog sita iz creva za ulje turbine (ako već nije napolju)

- za istu količinu dindži predjem 20-25 km više moje vožnje po gradu što i nije tako loše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnja na otvorenom:

Novi Sad - Graz, nas četvorica u kolima (90kg prosek) + prtljag za 3 dana

vozio od 120-150km/h + cekanje na granicama, naplatnim rampama, uzimanje vinjeta u Sloveniji, kroz Sloveniju 80-90km/h (još nisu izgradili autoput)  - 585 km do hotela u jednom pravcu 

Sipao pun u NS-u, u Gracu dosuo 38 L.

Dakle 6.4 L na 100 km, više nego odlično za ovoliki auto

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nesaoct Moj stilo je sprinter! Dzaba da bude kilavac ko tvoj pa nabodes pin gas na Horgosu i taman pred Hamburg dodjes do 180 i ono nema vise, moreee :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, utisak je da sam se više opustio dok vozim Forda, kod Fiata sam samo osluškivao šta će da mi rikne. Ovde je već laganini (dok ne rikne nešto).

Nervira me jedino automat svetala, kad ih upališ, zuje, ne strašno ali čuje se, što je mao bzvz

 

Planiram i da mu stavim drugu mapu, neka mapa sa valjda 110ks

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...