Jump to content
FAS Goran
Shomy

Lancia Y - skidanje centralne konzole

Recommended Posts

Za skidanje centralne konzole prvo je potrebno izvaditi pisklu. Pisklu izvaditi tako sto cete pomeriti malo jezicak sa leve strane( bar je meni tako lakse) i raskaciti dzek od upaljaca. Posle toga odvrnuti 4 srafa obelezena na slici. Kada odvrnete ta 4 srafa izvadite potenciometar za brzinu ventilatora( Izvlaci se ravno sa malo snage) i tu cete naci jos jedan sraf. Izvadite radio( Ako ga imate :) ) i odvrnuti 2 srafa sa strane radia. Posle toga povucite celu konzolu odozdo i tako cete otkaciti gornje zabice. Posle toga vam ostaje samo da otkacite 2 dzeka za sva 4 migavca i ostale komande i proces skidanja je gotov :)

 

20160515_181500.jpg20160515_181624.jpg20160515_181253.jpg

20160515_181948.jpg20160515_181938.jpg

 

Ne znam zasto je obrnuo neke slike, ali nadam se da mozete da se snadjete i ovako posto mi je ovo prva tema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, pokusacu ovih dana kad se prolepsa i javljam sta sam uradio

To mi je cerkin auto, ja vozim Lybru 1.9 jtd LX Limited edition, ful, sa 92000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo za uputstvo. Uspeo sam nekako da slomim levi regulator temperature. Za vikend me čeka skidanje konzole da vidim kakvu sam štetu napravio. Da li zna neko gde ima da se kupi regulator ako je nepopravlljiv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi uopšte jasno kako se skida piksla. Ne vidim nikakav jezičak. Lancia je 2003 godište, poslednji stari model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines bocnu plastiku kod nogu sa suvozacke strane, ima dva srafa i jedan veci plasticni.

Kad to skines mozes da napipas klizni deo piksle sa zadnje strane i potrebno ga je malo podignuti i piksla izlazi napolje.

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sava said:

 

Skines bocnu plastiku kod nogu sa suvozacke strane, ima dva srafa i jedan veci plasticni.

 

Kad to skines mozes da napipas klizni deo piksle sa zadnje strane i potrebno ga je malo podignuti i piksla izlazi napolje.

 

Hvala Savo. Iz prvog posta sam otprilike shvatio da je drže oni metalni jezičci ali nisam znao kako da ih savijem. Tek kad sam po tvom uputsvu skinuo plastiku kod suvozača mogao sam da zavučem ruku otpozadi i napipam rešenje.

Pre toga sam pokušavao da savijem jezičak sa leve strane ali piksla nikako da izađe. Sad sam je izgurao iz par pokušaja.

 

Dizajn zaključavanja kliznog sistema piksle je katastrofa. Kao da su Rusi smislili sistem. Savili limčiće! :)

 

Sutra ću probati da skinem konzolu ako stignem.

 

Hvala još jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, moze neki moderator da dopuni prvi post sto se tice samog vadjenja piksle, posto je vec kod dve ipsilonke moralo na ovaj nacin.

Sto se tice zamena sijalica na ventilaciji, ne mora cela konzola da se skida vec dva srafa iznad piksle i sraf ispod tockica za ventilator, ako nisam zaboravio jos neki i maska ventilacije ispada napolje. Sto se tice sijalica, dve bocne se vade otpozadi, rukom kroz otvor gde je stajala plastika koja je skinuta zbog piksle sa suvozacke strane.

A dve unutrasnje mogu bilo kojim spicastim klestima ili pincetom.

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savo, da li imaš iskustva sa regulatorom temperature?

Proletos sam hteo malo da uključim grejanje, pokušao da ga okrenem na toplo ali nije hteo ni da mrdne pa sam malo zapeo i nešto kao da se slomilo unutra. Potajno se nadam da je samo nešto ispalo iz ležišta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim vec nisam izlazio u susret..

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi izlazio u susret???:D

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da se skida plastika sa strane, malo vezbe i posle toga lagano :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bi i ja znao bez skidanja plastike jer sam shvatio sistem. Ko prvi put to radi teško će znati šta treba.

Inače sam skinuo celu konzolu i shvatio da se polomio plastični deo koji vuće sajlu od klapne za topao vazduh. Zalepio sa epoxi dvokomponetnim pa čekam 24h da vidim da li je uspelo.

 

Da li neko zna kao se vadi komplet tih prekidača (ono od bele plastike na slici) bez skidanja cele table? Pretpostavljam da bi trebalo nekako da se rotira pa da izađe pod nekim uglom kroz onu rupu.  Ne vidim da ima mesta za takav manevar.

 

Izvinite što pitam gluposti, nisam mehaničar već programer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika sa uputstvom kako izgurati pikslu sa zadnje strane. Oni metalni jezičci u stvari ne služe ama baš ničemu. Plastične šine su pre ubacivanja skupljene tako da nema šanse da ikad ispadnu same. Možda je na starijim modelima drugačije. Ovako izgleda na modelu od 2003.

 

 

piksla-zoom.jpg

DSC_0302.jpg

DSC_0303.jpg

 

DSC_0304.jpg

Edited by xalexas

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja i kuvalja na dve do sad Y probali da vucemo kao ludi i nece da se izvuce dok se ne podigne ta plastika sa unutrasnje strane

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da smo na kraju zakljucili da moze da se skine bez skidanja bilo cega? Iznutra necim duzi samo nategnes klizace na unutra.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadim temu iz naftalina al sta cu, moram :wallbash: uspeo sam sve da skinem, jedino ne znam kako da oslobodim i izvadim onaj beli deo na koji se kace sajle ventilacije, dakle pitanje je da li mora da se raskace sajle da bi se izvadio (ne skroz)  ili mora nesto drugo da se radi da bi moglo to da se izvadi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...