Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Bingodalton

Prvenstvo u T raskrsnici

Recommended Posts

Evo jednog zanimljivog slucaja za koji ce verujem vecina imati nedoumicu.

 

Naime, drugar se kretao kao na slici, a sa desne strane iz ulice je naislo vozilo i udarilo ga u zadnja desna vrata.

Policajci su prvo predlozili da drugi vozac prizna krivicu, jer on ima kasko, pa da se obojica naplate. 

Ali su nakon krace price ipak odlucili da drugi vozac nije kriv i da je moj drugar kriv, jer je trebao da propusti drugo vozilo. 

Rekli su da ce na i sudu tako svedociti, pa da je bolje da odmah potpisu evropski i da ne duze.

 

Sta vi kazete, ko ima prvenstvo ovde?

Novosadjani dobro znaju o kojoj je ulici rec, poslednja iz Pap Pavla (ne Pavla Papa :) ) prema centru levo. 

 

Screenshot_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko postoji neki znak iz te desne ulice, onda ga treba prikazati. Ukoliko ne postoji, taj iz sporedne ulice ima prednost jer je raskrsnica iste vaznosti a u tim situacijama vazi pravilo desne strane.

 

Inace, u Novom Sadu je poznato da se znakovi stavljaju samo na jednu stranu raskrsnice, ovi sa druge strane moraju gledati sta je postavljeno na drugoj strani, debilizam totalni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko nema znak i nema oznake na kolozu onda se primenjuje pravilo desne strane. Sto znaci da je tvok drugar kriv. Njemu je nailazalo vozilo sa desne strane i on je bio duzan da ga propusti.

 

zza1712.jpgzza1713.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheh, ma cuo sam ja :) Ja samo pitam vas, jedna nedoumica je vec nastala...

 

Rece jedan kolega, ako tamo u drugoj ulici stoji znak. To ne mozemo znati, tako da je samo pravilo desne ruke.

A inace policajac je rekao, ako je u drugoj ulici trebao da stoji znak STOP koji fali sada, da on treba da tuzi JKP Put.

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, srdjos said:

Ako neki policajac cita ovu temu, poslace vas na ponovno polaganje!

 

Ili ce se jednako cuditi radu kolega :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/13/2016 at 1:02 PM, Bingodalton said:

Heheh, ma cuo sam ja :) Ja samo pitam vas, jedna nedoumica je vec nastala...

 

Rece jedan kolega, ako tamo u drugoj ulici stoji znak. To ne mozemo znati, tako da je samo pravilo desne ruke.

A inace policajac je rekao, ako je u drugoj ulici trebao da stoji znak STOP koji fali sada, da on treba da tuzi JKP Put.

 

Zato ti znakovi odudaraju od oblika drugih tako da ih vozač (iz sporedne ulice) može i sa zadnje strane prepoznati.

Dakle znak STOP   b20.png

 

 

 

 

 

  ašov ili obrnuti trougao ukrštanje sa putem sa pravom prvenstva prolaza   stock-illustration-33245544-sign.jpg

 

 

ili romb tj znak za put sa pravom prvenstva prolaza    images?q=tbn:ANd9GcRXIYFpyJ6ftu2JJFmT295

 

 

E sad to što fali znak ili je možda firma koja održava puteve uklonila je neka druga priča tj  ne sme se voziti napamet nego uvek treba pratiti saobraćajnu signalizaciju.

To znači ne oslobađa tvog drugara krivice.

 

On 5/13/2016 at 0:28 PM, srdjos said:

.Inace, u Novom Sadu je poznato da se znakovi stavljaju samo na jednu stranu raskrsnice, ovi sa druge strane moraju gledati sta je postavljeno na drugoj strani, debilizam totalni

 

Nije samo Novi Sad u pitanju već svuda. Jedino logično objašnjenje je da će svi sa oprezom uću u raskrsnicu dakle neće biti preletanja jer zna da se kreće putem sa pravom prvenstva prolaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u kraju niko ne poštuje ili ne zna ovo pravilo:

 

zza1714.jpg

 

Kada dolazim iz ove male uličice desno imam predost , u odnosu na ovog koji dolazi iz pravca koji pokazuje strelica, jer znaci i horizontalna signalizacija ne postoje ( ja puštam ovaj beli punto koji može da ide pravo ili skreće, ali pošto nam se putevi ne ukrštaju prolazimo zajedno raskrsnicu -osim kad skrećem levo ). Međutim svi se zaleću iz ovog pravca strelice, jer idu pravo i misle da imaju prednost i još trube...Dođe mi da izletim i da me neko opiči :rant:!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg ako ne vidiš znak onda pretpostaviš da nemaš prednost?

Opet, ako nema znaka ovome dolaziš sa leve strane i on misli da ima prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na takvim raskrsnicama je zapravo zbunjujuce jer ne izgledaju kao klasicne raskrznice, vec kao da se sporedni put ukljucuje na tvoj. Jednostavna varka.

Ja sad  ne mogu da se setim kako ja tom ulicom prolazim kuda je prolazio drug, da li zastanem ili ne...prosto ne idem tuda cesto i ne secam se da li razmisljam o tome. 

Ali verujem da bi se vecina zaletela jer eto idu pravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/13/2016 at 1:41 PM, ivan.ik said:

Nije samo Novi Sad u pitanju već svuda. Jedino logično objašnjenje je da će svi sa oprezom uću u raskrsnicu dakle neće biti preletanja jer zna da se kreće putem sa pravom prvenstva prolaza.

 

ma gde oprez, ne gledaju ni kad ima znaka  a kamoli kad nije postavljen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ako nemam dobru preglednost u raskrsnici zaustavim se pa makar imao znak da imam prednost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa YUgisa :)

Što je sigurno sigurno ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/13/2016 at 1:02 PM, Bingodalton said:

Rece jedan kolega, ako tamo u drugoj ulici stoji znak. To ne mozemo znati, tako da je samo pravilo desne ruke.

A inace policajac je rekao, ako je u drugoj ulici trebao da stoji znak STOP koji fali sada, da on treba da tuzi JKP Put.

 

U saobracaju nema sta bi bilo kad bi bilo,  znakovi i oznake na raskrsnicama su postavljeni  i po njima se postupa.

Ako je neko iščupao ili ukrao znak. Njega nema i više ne važi bez obzira što je nekada bio tu.

 

On 5/13/2016 at 0:16 PM, Bingodalton said:

Evo jednog zanimljivog slucaja za koji ce verujem vecina imati nedoumicu.

 

Sad ću napisati nešto ali nije nikakva uvreda ili slično i molim da se tako ne shvati jer ima dosta sličnih situacija i još gorih vozača.


Mi se ovde šalimo na ovu temu no kad malo bolje pogledaš, meni je tužno što moram primetiti ali ovo je dobar pokazatelj znanja pojedinih vozača u saobraćaju.

I još postovati na auto forum i tražiti nedoumice :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam namerno i postavio temu, za diskusiju. 


Dok mi je drug pricao sta se desilo, ja sam automatski rekao da je drugi kriv...ali kad smo ustanovili da nigde nema nijednog znaka (ja sam bio ubedjen da ih ima) onda se stvar promenila.

Da ne pominjem da su i sami policajci bili zbunjeni, to svakako govori nesto. Cak su se culi i sa nadredjenim da potvrde sta da rade.

 

Za to za znak, pa znaka ima ili nema, ali moze i da fali, a tu je onda kriv onaj ko odrzava puteve.
U ovom slucaju je skoro nebitno da li je u onoj ulici bio znak, jer bi ponasanje onoga ko se krece pravo trebalo da bude isto s obzirom da on nema nikakav znak.

 

@srdjos posto si iz NS-a, znas o kojim ulicama je rec, i ako si isao tom bocnom ulicom od okretnice, znas i sam da nikad nisi razmisljao kako eto ti imas prvenstvo kad izletis na tu ulicu pa ides desno.

Zapravo, sta je zanimljivo, to je da je smer kretanja u prikazanoj ulici do pre koju godinu bio na drugu stranu, pa nikad nije ni dolazilo do ovog problema, automobili bi ti dolazili sa leve strane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ipak čini da tu nedostaje znak stop.

Nelogično je da jednosmerna ulica ima prvenstvo nad dvosmernom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato se meni svidja u USA, ako su ulice iste vaznosti onda na sve cetiri strane stave Stop. Pa ko prvi stao on prvi i krene.

Osim ludih srba koji ne staju na znak stop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dogodila upravo ta situacija o kojoj diskutujete...u mom naselju, ulicom kojom se krecem vec 35godina, koja je duplo sira od sporedne sa kojom se ukrsta, pritom se ta sporedna gotovo i ne vidi. E pa iz takvog sokaka izleti mi covek i ja ga sevnem onako ljudski, izadjem iz auta i kao gde gledas covece?!?!?

On skapira da se zajebao, izvinjava se, krivica njegova 100%, dok nisu dosli saobracajci...neko je prilikom poslednjeg asfaltiranja skinuo znak STOP u sokaku i nije vratio.

Rezime price: ja kriv!

 

Paradoks price: mesec dana da stojimo i samo posmatramo kako se ponasaju ostali u tim ulicama, niko, ali bas niko, i ko poznaje kraj, a i ko ne, nece stati gde nisam ni ja, a svi hoce gde ovaj drugi nazalost nije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navika je čudo.

Tako je bilo kod mene u kraju kada je slepa ulica gde je bilo 0 automobila postala otvorena sa obe strane.

U prvih mesec dana 5 sudara. Niko ne očekuje auto a kamoli auto koji ima prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...