Jump to content
FAS Goran
Bumblebee

BlackBee novo-je-novo :)

Recommended Posts

Sve zavisi od pogleda na zivot i ono, casa do pola puna ili prazna :D

Eto Dezurni bi se besio, 6klipa, 6dizni, zamajac, turbina, bawarski tork, lanac.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam gledao tri cetiri godine star auto i ako nemas bas suvog kesa ispred sebe to ne vredi kupovati. Ovo je povoljno zbog male kamate a vec za polovne su kakamte mnogo vece i ne isplati se polovno jer za tu ratu mozes novo nesto vece od auta sto nisi planirao prvobitno, ako me razumete. Naravno da poznajem licno nekog ko je vozio taj auto i novog kupio i onda da budes miran i da das za polovan auto tolike pare. Iskreno za polovan auto preko 8.000e mislim da nikada ne bih dao, ne znam, moje misljenje je takvo. Moze vise od toga ali da poznajem vlasnika i da znam za vozilo jer toliko prevaranata ima da je to strasno. Sto kaze kolega, volim kad prvi prdnem u sediste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nesto ne vidim da sam se obesio...a vozim matoro bavarsko biiip zvano e39 525 d sa trenutnih 250000 km na satu a od toga 50000 km kod mene.

Poslаto sа LG-D855 uz pomoć Tаpаtokа

Za cenu održavanja, ne možeš da porediš tvoj auto i onaj što si mu ponudio ;)

Nigde nisam napisao da je BMW loš auto ili da je biip (šta god to značilo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko moze da pomisli vise na dizel motore. Potrosnja presmesna, motor elastican i taman za ovu karoseriju, miran, tih, odusevljen. Prosek 5.9l vozen po gradu kreni stani i na otvorenom oko 100ke naravno sa klimom konstantno ukljucenom....

P_20160707_074358.jpg

P_20160706_195140.jpg

P_20160707_073507.jpg

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po gradu kažeš troši 10l, po bordu verovatno? I sa kakvom vožnjom, mislim na stil?  

Zašto onda ne bi gledao dizela? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi 10 pod ful klimom i sa prosekom 18km/h, bukvalno kreni, stani.. cim se malo uhvati bulevar dodje prosek na 8l. Naravno voznja da se ide a ne kao u vozaca golf2 dizela kad u prvih 10m izmenja 4 brzine da pesak krece brze sa semafora pa kazemo manja potrosnja. Ovih performansi motor u dizel varjanti se ne razlikuju po potrosnji na otvoreno nista a po gradu mozda za litru ali mozda. Kad stavim na papir da dizel u startu kosta mnogo vise kao i skupljeg servisa za 50-60%, ne isplati se ga voziti. Sve ovo pisem iz svog iskustva crominog motora karoserije i ovog motora karoserija. Po voznji je astra malo hitrija ali osecaj je skoro isti, ne manjka snage astri ni malo a potrosnja presmesna, pogotovu kada bih ga gledao u odnosu na budjavi citroen kojeg sam vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim te, objavi podatke o potrošnji po gradu na nekom ozbiljnijem uzorku, tipa 500km,  po bordu i realnu potrošnju kada sipaš pun :)

Inače, slažem se sa tobom, nerviraju me vozači golfa 1.6D, kojih na sreću skoro pa i nema više. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je to sve do 100km/h, kod tih malih motora prolem bude veca brzina, recimo 160km/h, ali ajd da ne prebacujemo puno preko ogranicenja, zakucaj ga na 140km/h na tempomat.

Vidim i prethodne potrosnje si bacio po tempomatu. Tempomat mu umiri tu potrosnju malcice, ako cemo bas cepidlaciti.

Ja bi se do Grcke smorio sa 100km/h. Kad god idem van grada, pa makar i za BG, budem u fazonu stedicu, necu cepati, ali se smorim ziv, ne mogu ispod 140 (citaj 160) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, nisam slikao na autoputu na 120 ali hocu, potrosnja je opet smesna. 140 jos nisam isao dok se motor malo ne razradi, evo presao sam skoro 2000km pa cu polako poceti da ga lozim i teram preko 3k obrtaja. Brzine sasvim solidno menjas na 2k obrtaja, na 2.5 vec cupa, menjanje na 3 izivljavanje. Odlicno su uklopili motor i menjac, stvarno svaka cast. Da sam imao para uzeo bih onaj jaci benzinac ali insigniju! Kako je to lep auto x)

Inace ne mozes naci lepe alu felne za pristojnu cenu u ovom promeru 5x105 da ga j. Sve preko 500e 16"...

Ovo je trenutna potrosnja, kao i kod crome po bordu se gadja skoro u 2deci ne znam sto se ljudima razlikuje stvarna od one po bordu. Ova potrosnja je zakljucak na km od 2000km, znaci nije neko iskustvo od 200km i slicno. Dok sam bio na godisnjem sam testirao cist grad i to sam vam lepo preneo, ko vozi normalno i po indikaciji nece preko 7-8l po gradu uz prosek 20-25km/h, ispod toga pri 18km/h po gradu potrosnja je malo ispod 10 ili ravno 10 sa sve klimom sto je opet malo jer je bukvalno voznja tri dana bila kreni stani, koci, daj gas :). Kao u BG takovskom ili bulevarom oslobodjenja u ns. Za ovakvu karoseriju i ovoliko konja ovo je strava potrosnja, da ne spominjem kakva ce biti situaciju posle ugradnju plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se pridruzujem cestitkama, svaka cast na izboru i novom autu (cudo ja nisam gledao Astru kada sam kupovao auto).

Posto su slicni motori kod tebe i kod mene, samo sto je moj od 120ks, mogu da potvrdim tvoju cinjenicu o potrosnji. Doduse kod mene ne pokazuje bord prosecnu postrosnju ali od kada sam uzeo auto belezim potrosnju u excel dokumentu. Po toj evidenciji moj T-jet sa 20k na satu pokazuje 10l plina u proseku. Tu ulazi voznja po gradu, na otvorenom i autoput. Na otvorenom obicno vozim100-120 :D a autoput ne ispod 130, ali veoma cesto i do 120 (citaj 160) :whistle:

Na beznin ga vozim ali nisam testirao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moji čađavci. Nemate za šta drugo da se uhvatite, pa pratite i nadate se rastu potrošnje.

Hahahahahhahahah

Milane, samo napred ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama taj torque mrda vestibularni sistem i oćemo ponekad malo da se čudni ponašamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa razlije se horizont kada se tako brzo i jako krene.

Ja nisam bio daltonista dok nisam seo u turbo dizela :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa razlije se horizont kada se tako brzo i jako krene.

Ja nisam bio daltonista dok nisam seo u turbo dizela

Koja si ti likčina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra je lepa i malo trosi. Litar-dva gore dole, nije vise bitno.

I ja sad imam 1.4 pa bi nesto veci motor, dokle vise brige o potrosnji...

Mislim da bi mi turbina na 1.4 bas dobro legla.

Jesi poceo da ga vozis preko 3-3,5k obrtaja?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim sam ga kupio kaze prodavac pun gas slobodno... Ja sam sacekao evo 2500km da predjem pa sam juce malo stisnuo preko 3k obrtaja. Ne leti kao stilo ali ide taman koliko treba. Ovde je nekako ugladjeno ubrzanje i krece vrlo rano u obrtajima da povlaci i onda lepljenje traje duze. Iskreno vozjo sam tipa 120ks dizela, test vozilo i ne lepe vise ni dizeli kao nekada, nema razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/7/2016 at 11:14 AM, Bumblebee said:

Ne znam ko moze da pomisli vise na dizel motore.

 

Izvinjavam se što upadam ovako u temu odjednom, samo mi je ovo zapalo za oko - to što ti ne bi više pomislio na dizel, ne znači da niko ne treba da pomišlja :) Neko ko vozi konstantno po autoputu 150+ kmh, taj uzima dizela, jer će pri tim brzinama duplo manje da troši od tog benzinca, neko ko će za 3-4 godine preći 500.000km, što će verovatno biti misaona imenica za tog malog benzinca, a sasvim normalna stvar za dizela... Recimo :)

 

Inače sve čestitke za auto, mnogo je dobar, pogotovo ta tabla noću :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...