Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Nisam imao ideju šta da kupim, pa sam kupio Fiat Ideu :D

Recommended Posts

Prvo da cestitam ,pa da postavim jedno pitanje.Nek je sa srecom ,puno bezbriznih i bezbednih kilometara bez kvarova.Hoce li biti i sa golfom pun gas kao sa idea-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala na čestitkama :)

Izvaljen sam brzo. Ma koji puni gasovi, živi mi se. Idea jednostavno ne ide, pa mora da se gazi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam Marko. Ergela je opet na broju ! Da te lepo služi, da daješ pare samo na registracije i gorivo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PD offcourse B)

Ja sam ti čovek kontraš, krajem 2018 godine kupujem zastarelu VW tehnologiju, pa još u vidu "ozloglašenog" 2.0 TDi motora, kodna oznaka BKD.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda se očekuje da će @marko.jovanovic samo hvaliti kako mu novi auto ide, kako ubrzava, ali neee...pohvaliće sa jednakim entuzijazmom i kako se lepo sedi, kako se ne umara, kako je u njemu pozicija idealna... B):D 

 

Čestitam na novom prevozu. Ae da se otvara ta tema već... :thumbup: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako ljudi, nema mesta žurbi, nismo deca, ušlo se u ozbiljne godine :lol:

Ideja se ne prodaje, prekvalifikovala se u ženomobil.

Elem, zaista ne žurim, i neću da baksuziram. Danas smo se obuli u zimske čizme KLEBER 205/55 R16 Krisalp HP3. Treba da ugradim alarm, parking senzore, da uradim veliki i mali servis, zamenim sve ostale tečnosti, promenim zadnje pločice. Navodno veliki servis ne treba da se radi, ali mi crv ne da mira, znam da sam uradio i idemo od nule.

Mislim da je neumesno poređenje Golfa V i Fiat Idee, u bilo kom pogledu. Sve je različito, i tako treba da bude. Naravno da je Golf neuporedivo lepši i lakši za vožnju, naravno da se bolje i udobnije sedi, da je zvučna izolacija 5 svetlosnih godina ispred.....

Jedina prednosti Ideje su manji troškovi i lakše parkiranje, i naravno stav hebe mi se za auto, ko će da dira Ideu....Cenim da u gradu, u mom ciklusu Golf troši jedno 1.5l više, i tako treba da bude.

P.S.

Na račun sedenja i položaja za volanom, mogu da mi pričaju bajke, ali se u vagenima sedi vrhunski. Zaista sam imao dobru volju da dam šansu novom Bravu, ali nije išlo, ne mogu da se namestim u njemu nikako. Isti su mi i emotion i sport verzija, mada sam samo sporta i birao, jer su mi obična sedišta baš grozna, i na oko, a i što se tiče samog sedenja.

E da, motor u Golfu je 2.0TDi od 140KS, BKD oznaka, glava je revizija B, tu problem sa pucanjem nije izražen, mada se dešavalo u  nekom procentu.

Motor je po mom mišljenju Serbian friendly: nema DPF, nema klapne u usisnoj grani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze inaju gume, servisi i zadnje plocice sa slikama bre?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...