Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Nisam imao ideju šta da kupim, pa sam kupio Fiat Ideu :D

Recommended Posts

19 hours ago, marko.jovanovic said:

U stilu kolege silenci, okrugla cifra od 28.marta 2018. Ako sam dobro izračunao, za godinu dana i 4 meseca prešao sam 20.000km, od toga nisam išao na more autom (skucao sam ga u banderu prošlog leta), i bio je kod limara zbog sajtni, skoro 2 meseca nije vožen ukupno.

Da ne ureknem, eto, za to vreme je samo sipaj i vozi. Doduše, radio i dalje nisam sredio, ne stižem ni da ga slušam.

Auto i dalje isto ide, isto troši, dosadno jbt :D

 

idea 200k.jpg

 

Evo snimka ubrzanja 0-140 (izvinjavam se za gubitak fokusa, ne znam što se istripovao)

https://photos.app.goo.gl/YQM7ucIzwNC6eXc42

A evo i preticanja 80-140 (četvrtom i petom):

https://photos.app.goo.gl/Rw5WPv01elFg4KNO2

Pošto nemam kompleksa okačio sam ovu tugu, naročito me ubija u pojam 80-120, treba mu večnost, recimo 11s po satu od 85-125, što je tuuuuugaaaa.

aa dobro je malo bolje ide nego musa,10 konja znaci,a eto ja nisam to ni merio ni snimao,al zato sipas i vozis i nerazmisljas o kvarovima

IMG_20180412_063102[1].jpg

a malo si bolji od mene,uvek mi bezis verovatno zbog tih 10 konja

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, knezevic76 said:

Obavezno da ovekovečite to epsko potezanje

Ahahha, da znaš. Ima Feđa gopro, taman da snimi kako mu odmičem :D

Samo da nas neko ne vidi, ima ljudi da izginu od smeha, uvek se setim vagenovca kada je opisao kako su se potegla neka dva govneta na semaforu, u klasi midee i krnta 1.2 8v :D

@silenci:

Preselio sam se na Novi Beograd pre oko 3 meseca, i prelazim mnogo manje nego ranije. Tu i jeste kvaka, sada mogu ladno da vozim turbo benzin 2l, jer prelazim u proseku 2,5-3 puta manje kilometara dnevno nego ranije :P

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12.4.2018. at 5:23 PM, knezevic76 said:

Obavezno da ovekovečite to epsko potezanje

Nismo ovekovečili, ali sam ga dobio :)

Na papiru krnto 1.2 8v ide 14,3 do 100, a Idea 1.3 multijet ide 15,4s, ali u praksi sam ga dobio (ja sam remapiran na 80ks). Navukao sam "čak" 100km/h, ostavio sam ga recimo 15-20m. Najbolje ubrzanje sam imao sa šaltanjem na 4500 rpm. 

Za žene smo naravno prali automobile :D

Idea ima na satu 225000km cca, a krnto je negde na 80.000km (ovo nije tačan podatak, tu je negde). 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, marko.jovanovic said:

Spavaš li mirno @drfedja :D

U vezi čega ? Što si me dobio u Krntu 1.2 posle trećeg potezanja ? :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahha, pa mogu da ga dobijem, u manjoj potrošnji na primer. Tu sam sigurno bolji, sem na auto putu. 

55 minutes ago, silenci said:

znaci da je Idea,brutalna ,jos da joj podignes bost taj,sto si pricao 

Misliš brutalno je sve to smešno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne,Idea obecava,samo kad je sve na svom mestu,sipaj i cepaj,dzaba onim sto imaju i po 200 konja kad po gradu koja je guzva svaki dan,mozes najvise 50 na sat,pre oni sa skuterima i biciklima stigu na svoja odredista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idea je preživela put do mora i nazad :) , uz vozikanje po Kassandri. Imao sam jedan, da kažem peh, "otišao" mi je nosač motora ispod akumulatora, pa se javilo udaranje, ali sam to premostio kod lokalnog mehaničara u Kalitei :D , dotegao ga je i sada je ok, naravno menjam ga za koji dan. Za to sam najviše ja kriv, jer sam je vozio kao tuđ auto, sa previše cimanja, tj kretanja sa punim gasom. Primetio sam da lupka na Dojranu, al sam ga dokusurio u Solunu, omanuo sam neko skretanje, pa sam se okrenuo polukružno preko pune, a da bi brzo to uradio morao sam da oštro krenem....

Reći ćete da nisam normalan, išao sam u 2 navrata 168km/h po navigaciji, sa klimom, na ravnom.

Sledeće scene nisu za one sa slabim živcima :D i stomakom, šokantno!!!! 1.3mjet troši 8,1l/100km po bordu, što je realno 8,6-8,8l/100km. Resetovao sam bord kada sam se uključio na auto put na izlazu iz Grdeličke klisure, i vozio 160 po satu, koliko su uslovi dozvoljavali. Bili su neki radovi na putu u dužini par km, pa se tamo vozilo 80, pa opet gas do prve rampe. Distanca je nekih 41-42km, prosečna brzina 136km/h, klima je bila uključena.

 

IMG_20180701_150315.jpgIMG_20180701_151422.jpgIMG_20180701_151523.jpgIMG_20180701_151424.jpg

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brt, nije to auto za tebe. :-)
Prodam ti ja Mareu, da se voziš kao car?

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa krećem, ali pošto ide kilavo ni ne primećuje se baš, pošto prazan auto sada ide oko 14s do 100km/h. Krećem tako što me nervira što ne ide, pa reko da malo ubrzam stvar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vade se, ali mogu da se klizaju napred nazad, i obara se naslon kao na prednjim sedištima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...