Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Nisam imao ideju šta da kupim, pa sam kupio Fiat Ideu :D

Recommended Posts

Ma iskreno sam se pripremio na to prije kupovine auta,probao jednu....,i to uzbrdo...!!  Tako da sam bio spreman na sporohodnu....  A možda je i to bolje,usporiš vožnju,manje rizikuješ...,znam sebe kad sam bio mlađi,sa nekim jačim i startnijim autima...,stalno sam nešto preticao!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja I dalje smatram da su Idea i Lancia Musa odlični automobili, nego sam ja kupio truleks iz Austrije. Nekome je 1.3mjet od 70ks dovoljan, meni nije. 

Smatram da su pravi izbor 1.9JTD i 1.4 16v, i naravno, otvoriti 4 očiju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.3 je OK za mali autic, gradsku voznju, krstarenje magistralom, to je njegov teren. Za sve ostalo, zavisi od karaktera i zahtevnosti vozaca.

Kod tebe je najveci "problem" sto si sa 1.9 (pa jos posoljenog) presao na 1.3 i ocigledno nikako da se pomiris sa tim :) .

Doduse, ovde su i razlicite klase u pitanju, ali i mene je takodje zesce smarao trend downsize motora, koji se hvala Bogu polako zavrsava, nadam se. Ko je imao prilike da uporedi, recimo vec klasika za Fiat grupaciju - MultiJet 1.9 8v (120) vs MultiJet 1.6 16v (120), na papiru to jeste slicno (torque kod novijeg cak i 45Nm veci), but...

A o manjim prdavcima ispod litra zapremine i sl. da ne pricamo. Puna usta ekologije i ustede, a sve se plati na cupriji, na raznorazne nacine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žena, ako se ne varam, skucala jačeg brava, a on skucao ovog slabašnog ferarija ! Jedina moja realna zamerka na ovaj njegov konkretni primerak je održavanje, koje na kraju ispade poprilično novca, plus ovo sad. Ali, šta je tu je. Iskreno bih voleo da uzme nešto jače, pa i starije ako treba, samo da ne kmeči više po drugim temama i kuka za bravcem....
Malo šale

Share this post


Link to post
Share on other sites

da definitivno je 1.9  odlican izbor za nekog ko voli agresivniju voznju i prelazi puno kilometara godisnje....,i ako zivi u Beogradu,velik grad pa svi pice kao nemani!!  Banja Luka nije velik grad pa ja svugdje stignem,zurio,ne zurio...., kad idem na more vozim familiju,tad i ne jurcam,posto idem magistralama..,treba odrediti prioritete tad uzmes 1.3 ,ili uzimati srcem...,tad se uzima jace auto!! Ja sam ganjao benzinca,ali u tom momentu bio nikakav izbor i uzeo ovog..,probao i 1.9,al bio kanturina... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se truleži tiče, razumem čoveka. Moj puntić prethodni je bio iz Slovenije... Ne znam kakva je Idea, ali teško da je bila gora od onog. :D

Kad sam kupovao sledeći auto, dooobro sam gledao od dole, i za*ebi me Slovenije i Austrije. To baca soli k'o da je džabe! :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimus sam u prolazu zagledao jednog Bravo Sporta 2009., na nekom placu na obilaznici oko Cacka. Bese uvoz iz Svice ili Austrije, slagacu vas.

Uz jos par vozila bio podignut zadnjim krajem, taman da sve lepo sacnes. Oba hladnjaka, limovi po motoru, odozdo, lonac i cevka auspuha trulo ili naceto. Krstio se i levom i desnom da je to u tolikoj meri moguce, pa fabricki lonac na mom matorom Stilu je glanc nov za ono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sem vrata od gepeka,koja su im mana,pa trule,moja Idea nema korozije nigdje,a iskvrcana je posteno,,. A nije ni cudo zena bila pretprosli vlasnik...  Vrata cu da sredim slijedeceg ljeta,i da je zastitim kao nikad!!  Sredim ta kvrcanja,koja su sad samo zamazana lakom..,al drze se!!  Kao sto rekoh sem vrata od gepeka,koja je neko vec odradio,ali lose..,sve je ostalo ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite, koliko je izbacila Midea snage na valjcima u Novaspeed, posle 211850km na satu (aj da verujem da je ta kilometraža)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta u nulu?

69,3ks, ali obtni momenat je manji, ne znam zašto. Pretpostavljao sam da ima fabričku snagu, jer ide bez problema 160-161 km/h  po gps-u, fabrika kaže da je Vmax 159km/h.

Sada je gay remap, na 80ks. Ide bolje, ali ništa specijalno, bolje puni na većim obrtajima, ide do 4500rpm mnoogo bodrije.

 

IMG_20170923_205120.jpg

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si mogo i sa nekom nalepnicom da postignes :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rale kaže da je bezbedno 80ks, a zaista nemam želju (čitaj vremena) da se cimam da idem 5 puta da ispravljam nešto, ili da mi se razleti turbo. Problem je što taj 1.3mjet od 70sk nema N75 ventil, i ne može preko ECU da se reguliše pritisak punjenja (boost).

Cena je 80€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aa ekstra Mare,sad je to optimalno,za kilazu Idee taman ima tih 80konja,sad prati vidi kakva ce biti sa potrosnjom

Od je cena,ja kad sam zvao protuning rekli su od 70 do 100 eura za taj motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnja me ne zanima, zanima me da ide bar malo bolje, što sam i dobio. Gde bre može 80ks da bude optimalno za 1200kg? Sada mogu da se potrkam sa Stilom 1.2 16v, mislim da ga dobijam ladno :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kazem barem 10 konja znaci koliko toliko,70 konja je premalo,mozda u puntu sa 1000 kila je ok,al ovako slabo

valjda sad bolje poteze u svim brzinma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...