Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Nisam imao ideju šta da kupim, pa sam kupio Fiat Ideu :D

Recommended Posts

Ja sam na Ideju nazad stavio Kayaba amorte, ponasali su se sjajno a i nisu bili nesto skupi, mozda 50-70e par, cak i manje, bilo pre 2 godine, ne secam se vise

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, marko.jovanovic said:

Ajde proveri molim te, napiši koje opruge i amortizere si stavio, i da li si platio nešto za ugradnju. 

Ima odmah da kupim BMW, kraj priče bato :D

Evo proverio sa majstorom, davno je bilo pa nemam ni racune ni nista da ti kazem koji su proizvodjaci, ali znam da je bila neka jaka sredina, ono sto se secam monroe su amortizeri.

 

Uglavnom zamenjeno: 

2 amortizera

2 opruge

8 silen blokova (plivajuce kugle, gornji donji itd).

 

Sve ukupno 185 eura delova i 50 eur za ruke. Majstor doduse ima neki rabat za delove, koliko sta to ne znam

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su stare sajtne koje su isečene sa auta, krpljene više puta i to šloserski:

IMG_20170519_171843.jpg

a ovo su nove sajtne, u pripremi za farbanje:

IMG_20170519_172648.jpg

Auto treba da preuzmem u utorak, javiću kako je ispalo.

Usput sam odradio skidanje i pranje usisne grane, skidanje i čišćenje kartera (sve je bilo ok, al za svaki slučaj), i naravno mali servis.

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22.5.2017. at 3:06 PM, srdjos said:

hoces stavljati neku dodatnu zastitu, neko mazanje, nesto?

Nemam pojma, majstor je sve zaštitio kako treba.

Elem, maler ne spava (ne znam šta se Milutin toliko uzbuđuje oko njegovog debeljka :D)

U sredu sam krajnje amaterski razlupao auto, direkt u banderu. Zbog toga što nisam kontrolisao bes, zaleteo sam se prebrzo, i pri skretanju levo u raskrsnici sam produžio pravo na banderu ispred kombija.

bandera.JPG

Zaboravio sam da je tu asfalt uvek mastan i klizav, a to jutro su još i prali ulice. Preko puta bandere su kontejneri iz kojih se uvek sliva, i curi ulje iz kamiona gradske čistoće. Kočio sam ali džaba, abs kao nešto radi, ali nisam uspeo da se zaustavim. Zamalo da uletim u firmu :D

Kao za ***ac u nedelju putujemo na more, tako ćemo ići mini busom, jer ne mogu da popravim auto za par dana.

Odvezao sam ga do majstora, ali ne bih se usudio preko granice u ovakvom stanju. Farovi su se pomerili na unutra pa svetle bez veze, hladnjaci se sabili do izduvne grane....

 

IMG_20170617_101617.jpgIMG_20170617_101609.jpgIMG_20170617_101603.jpg

Šteta je 620€ (200€ delovi + oko 20€ poštarina: hauba, gornji vezni lim, donja greda, maska, leva mrežica u braniku), 400€ za ruke: demontaža, izvlačenje na meru, montaža, farbanje haube spolja i unutra, popravka i farbanje branika, farbanje limova. Geometrija nije narušena, trap je netaknut, tj polušasija, napred se malo skupio.

Ponavljam još jednom, totalni debilizam i amaterizam sa moje strane, premor i bes čine čuda, ovo mi je za nauk, biiip ti posao, kao da je to najvažnija stvar na svetu.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

:respect: kako si to uspeo ............ salu na stranu ono kad hoce - hoce jbg-a i gotovo a bes ostavi za sobom kad sedas u auto -- ja sam to davno naucio na jednom slicnom primeru ........... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaoo bas mi zao skroz,steta,pa samo polako i bez nervoze bilo kad,eto za koliko se moze napraviti biiip,zato uvek laganica i bez zurbe,netreba se kidati i nervirati,jedan je zivot,a uzivaj na moru i nerazmisljaj

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg Mare. Moras da kupis neki auto sa kilazom a ne ovo, vidis i sam :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes al je bubasvaba na tockici :D
Nebitno, nisam zadovolhan tvojom mideom uopste :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da si gađao ne bi pogodio sredinu auta tako dobro...  :blushing:

 

Ako je nedelja ona za 6 dana (25.06) a ne ova juče koja je prošla (18.06), imaš realne šanse da središ auto i da sa guštom odeš na more.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, PremieRacing said:

Pa da si gađao ne bi pogodio sredinu auta tako dobro...  :blushing:

 

Ako je nedelja ona za 6 dana (25.06) a ne ova juče koja je prošla (18.06), imaš realne šanse da središ auto i da sa guštom odeš na more.

Na moru sam već, došli smo mini busom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta,procitao sam temu od prve strane,sad otp. sve sto mi moze crknuti ima ovdje rjesenje!!  Sila si,ja bih pobudalio do sad. Ja sad pocetkom mjeseca idem do majstora,cuju mi se neke oscilacije i zvukovi,pri nekim brzinama,od  60 do 80 kmh, nadam se da su lezajevi poluosovina,neko mi rece da im to riknjava. Do sad rjesio alternator,akomulator... I jedino sto mi je pobudalio tjuner,cd,zna se nekkad sam upaliti...,al ga preventivno smanjim,i onda nek se pali koliko hoce!!  

 

Inace sam zadovoljan autom,za moje potrebe koje su uglavnom gradske,dovoljno..,oprema,od klime do parking senzora,sve radi... Potrosnja,nisam mjerio,al ako dodam pola litre do litre,na bord racunaru,oko 6,5 do 7 litara..,otvorena voznja,nesto bezveze,posto ne vozim autoptevima,pa i ne gulim puno Ideu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ti je Idejka prosla, jer je u motornom prostoru kod nje sve sprčeno i nabijeno, kao i u svakom drugom autu tog tipa, sa kratkim nosem.

Moja žena kad je "kvrcnula" Ideju otisla su oba hladnjaka, turbina, popucale cevi klime, od limarije isto kao i kod tebe s tim da je nisam popravljao nego je prodao majstoru koji je zakrpio i jedva da je zaradio nešto od te rabote a kao što vidiš, na oko ne izgleda da je strašno

 

 

IMG_20160503_130712.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se javim, prešao sam nešto malo preko 24000km za manje od godinu i po dana (tačnije 17 meseci), jbg, ove godine smo išli na more kombijem, kao što sam gore napisao, inače bi to bilo oko 27000km.

U avgustu mi je procureo hladnjak klime, tačnije raspao se, i procureo. Nov hladnjak sam ugradio kod Njegoša na Zvezdari, cijena sitnica: 17000 dinara sa ugradnjom i naravno punjenjem.

 

IMG_20170808_182946.jpgIMG_20170808_182918.jpg

Nisam napisao da sam odradio i čišćenje kartera i čišćenje izduvne grane, dok sam radio sajtne, za svaki slučaj, ne može da škodi.

U avgustu sam uradio i dekarbonizaciju motora, sa onim HHO sranjem, u Zemunu. Ja ne vidim neku razliku, isto mi troši, isto ide, al ajde, jebeš 3000 dinara. Možda malo bolje stiže do deklarisanih 159km/h (tako i ide, 159-161 po GPS-u), ali to je subjektivno, jer nisam merio.

Šta još ima? A da, radio me zeza, posle desetak minuta izgubi ton. Jednostavno ne stižem da odem do nekog servisa, i jbg, a ne mogu da odnesem samo radio, jer je kodiran, ne može da se upali ako nije povezan u automobilu. Nosio sam ga kod jednog poznanika, elektroničara, al džaba.

Potrošnja mi je i dalje ista, sa prosečnom brzinom od 21km/h po bordu 5,9 - realno 6,5l/100km, sa klimom jedno 70%. Na auto putu očekivano guta. Išli smo do Mađarske, mislim da mi je trošila nešto 7.5l/100km, tempo 140-150, povremeno 160.

 

Iiiii konačno sam se smilovao da uradim remap, u ovu subotu, ako se ne izjalovi :)

 

I dalje me nervira koliko ne ide, naročito uzbrdo, tako je i dalje šaltam na 4000rpm, ono prva-druga treća. I ne mogu da se pomirim sa time da ne može da skoči iz mesta bez prethodnog podizanja obrtaja, naročito uzbrdo, baš je to sve kilavo. Klasična situacija je kada se uključujem na Bulevar Revolucije iz neke od ulica pre Ustaničke, koje su veoma strme, i treba da skrenem levo, i pogađate, uvek je gust saobraćaj. Ako hoću da sve bude kako treba, da ne napravim biiip, a da ne čekam po minut-dva, moram da krenem sa 3000rpm, ali to je i dalje bez veze.

 

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Mare , kad ti toliko ne lezi, zasto je jednostavno makar ne zamis za neki jaci auto, u ceni, uz doplatu.. nego ovako mucis i sebe i auto :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se lagano prilagođavam na to mrtvilo do paljenja turbine,i sve sam bolji.... Počeo sam i malo agresivne vožnje po gradu da odrađujem,čisto vježbe radi!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, pa imaš uputstvo kako se šalta, pogledaj snimak :D

Naravno, nije stalno tako, ali uzbdo je često neophodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...